Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SMART SERVICES DEVELOPMENT SRL

SMART SERVICES DEVELOPMENT SRL

CUI 18005221 · SRL· Loc. Chitila, Oraş Chitila· Activități de arhitectură

dizolvareONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatădizolvareVezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

SMART SERVICES DEVELOPMENT SRL are sediul în Loc. Chitila, Oraş Chitila și raportează activitatea activități de arhitectură. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

dizolvare

ONRC · 2026-09-03
Datoriile au scăzut-12,1%

Datoriile raportate sunt 380,7 K lei în 2024, față de 433 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
84/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 6/6 · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024—Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net 2024-8,3 K leiPierdere majorată cu 770,6%2020: -21.1872021: 44.3342022: -9152023: -9512024: -8.279
Angajați 2024—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 2024-319,8 K leiDeficit de capital majorat cu 2,6%2020: -354.0702021: -309.7362022: -310.6512023: -311.6022024: -319.763
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate030 K60 K—20202021: 60,1 K lei60,1 K2021—2022—2023—2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%36,9%73,7%20202021: 73,7%73,7%2021202220232024Reper 2024: mediana sectorului 18,1% · n=6.014

Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2023-311,6 K lei
2024-319,8 K lei

Datorii raportate

2023433 K lei
2024380,7 K lei

Disponibilități bănești

202311,4 K lei
2024373 lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri———Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net-915 lei-951 lei-8,3 K leiPierdere majorată cu 770,6%
Capitaluri proprii-310,7 K lei-311,6 K lei-319,8 K leiDeficit de capital majorat cu 2,6%
Datorii432,1 K lei433 K lei380,7 K lei-12,1% față de anul anterior
Creanțe115,7 K lei115,7 K lei69,1 K lei-40,3% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Rezultat / active (A+B)—-0,7%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 14,8% (n=4.827) · 2023: 18,5% (n=4.711)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Capitaluri proprii / active (A+B)—-235,7%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 61% (n=4.827) · 2023: 66,2% (n=4.711)

Datorii / active (A+B)—327,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 37,2% (n=4.827) · 2023: 33% (n=4.711)

Ponderea activelor imobilizate—-4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 15,8% (n=4.827) · 2023: 13,1% (n=4.711)

Active circulante / datorii totale0,19×0,32×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 1,9× (n=6.813) · 2023: 2,3× (n=6.653)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-8.279
Angajați
—
Datorii
380.749
Active imobilizate
—
Active circulante
71.790
Capitaluri proprii
-319.763
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
8.279
Stocuri
2.275
Creanțe
69.142
Casă și conturi la bănci
373
Cheltuieli în avans
10
Venituri în avans
10.814
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-951
Angajați
—
Datorii
433.003
Active imobilizate
-5.223
Active circulante
137.428
Capitaluri proprii
-311.602
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
951
Stocuri
10.312
Creanțe
115.743
Casă și conturi la bănci
11.373
Cheltuieli în avans
10
Venituri în avans
10.814
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-915
Angajați
—
Datorii
432.136
Active imobilizate
-5.223
Active circulante
137.512
Capitaluri proprii
-310.651
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
915
Stocuri
10.396
Creanțe
115.743
Casă și conturi la bănci
11.373
Cheltuieli în avans
10
Venituri în avans
10.814
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
60.117
Rezultat net
44.334
Angajați
—
Datorii
431.221
Active imobilizate
-5.223
Active circulante
137.512
Capitaluri proprii
-309.736
Venituri totale
60.328
Cheltuieli totale
14.184
Stocuri
10.396
Creanțe
115.743
Casă și conturi la bănci
11.373
Cheltuieli în avans
10
Venituri în avans
10.814
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-21.187
Angajați
—
Datorii
460.845
Active imobilizate
-5.223
Active circulante
122.802
Capitaluri proprii
-354.070
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
21.187
Stocuri
6.121
Creanțe
105.311
Casă și conturi la bănci
11.370
Cheltuieli în avans
10
Venituri în avans
10.814
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

84/ 100Atenție foarte ridicată
4semnale de urmărit · 0 context
6/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

dizolvare

ONRC · 2026-09-03
Procedură de insolvență publicată

1 înregistrare în registrul de insolvență.

BPI / e-Justice · 2026-10-02
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCdizolvare2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăÎnregistrări publicate2026-10-02
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-06

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

dizolvare

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Procedură de insolvență publicată

1 înregistrare în registrul de insolvență.

BPI / e-Justice · 2026-10-02
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2005-09-30 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-02 · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Firma are apariții în ediții istorice ale listelor publicate. Acestea descriu numai situația de la data fiecărei ediții.

Istoric publicat

Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.

EdițieTotalBuget de statAsigurări socialeȘomajSănătateContestat
2016-03-31156.017 lei60.562 lei65.373 lei3.409 lei26.673 lei0 lei

Proceduri de insolvență publicate

Date interconectate din registrul românesc al insolvenței, verificate automat la 2026-10-02.

Procedura insolvenței840/93/2018 · Tribunalul Ilfov Secția I Civilă

1 dosar de insolvență

840/93/2018 Tribunalul Ilfov Secția I Civilă

Dată de deschidere indisponibilă · Închidere: 22.11.2018

3 publicări în BPI

Judgement 3242

22/11/2018 · BPI 6 654 din 02/04/2019

Conclusion

07/11/2018 · BPI 6 654 din 02/04/2019

Communication

26/03/2019 · BPI 6 654 din 02/04/2019

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-05–2026-10-06 · verificat 2026-10-06.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
18005221
Număr de înregistrare
J23/1830/2005
Înmatriculare
30 septembrie 2005
EUID
ROONRC.J23/1830/2005
Formă juridică
SRL
Sediu social
VICTORIEI 62 Loc. Chitila, Oraş Chitila Ilfov
Adresă fiscală
Str. VICTORIEI 62 Chitila ILFOV
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
30 septembrie 2005
Înregistrare fiscală
6 februarie 2025
Telefon
0214365001 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PANŢIRU ŞTEFAN - IULIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SMART SERVICES DEVELOPMENT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 30.09.2005
Înregistrare fiscală
30 septembrie 2005
Număr registrul comerțului
J23/1830/2005
Cod CAEN
7111
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Buftea

Contact și adrese

Telefon
0728930506 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, ORŞ. CHITILA, STR. VICTORIEI, NR.62
Cod poștal fiscal
77045
Strada sediului
Str. VICTORIEI
Numărul sediului
62
Localitatea sediului
Sat Chitila Orş. Chitila
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77045
Detalii sediu
(fosta I. Pintilie)
Strada domiciliului fiscal
Str. Victoriei
Numărul domiciliului fiscal
62
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Chitila
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77045

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
4 octombrie 2005
TVA până la
31 ianuarie 2025
Anulare operată la
6 februarie 2025
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2014
Actualizare TVA la încasare
18 februarie 2014
Publicare TVA la încasare
19 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 4525 Rev. 1Alte lucrări speciale de construcții

CAEN 4531 Rev. 1Lucrări de instalații electrice

CAEN 4533 Rev. 1Lucrări de instalații tehnico-sanitare

CAEN 4534 Rev. 1Alte lucrări de instalații

CAEN 4542 Rev. 1Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4544 Rev. 1Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 7420 Rev. 1Activități de arhitectură, inginerie și servicii de consultanță tehnică legate de acestea

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-02Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-06Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovLoc. Chitila, Oraş ChitilaCAEN 7111
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI