Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SMART SRL

SMART SRL

CUI 10307690 · SRL· Municipiul Baia Mare

ActivăONRC · 2026-09-03

Procedură de insolvență publicată1 înregistrare în registrul de insolvență.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

SMART SRL are sediul în Municipiul Baia Mare. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Procedură de insolvență publicatăNecesită verificare

1 înregistrare în registrul de insolvență.

BPI / e-Justice · 2026-10-13
Cifra de afaceri a scăzut-98,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 25,9 K lei, față de 1,4 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-1,5 K%

Marja netă calculată este -1,5 K% în 2025, față de -35,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202525,9 K lei-98,2% față de anul anterior2020: 3.214.1272021: 2.697.7472023: 3.554.9842024: 1.411.7592025: 25.880
Rezultat net 2025-388,1 K leiPierdere redusă cu 23,1%2020: 863.5232021: 407.3152023: 9.8062024: -504.5632025: -388.139
Angajați 20251-83,3% față de anul anterior2020: 112021: 102023: 72024: 62025: 1
Capitaluri proprii 2025161,4 K lei-70,6% față de anul anterior2020: 1.645.7242021: 2.054.0592023: 1.058.5922024: 549.5562025: 161.417
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.4 mil.2020: 3,2 mil. lei3,2 mil.20202021: 2,7 mil. lei2,7 mil.20212023: 3,6 mil. lei3,6 mil.20232024: 1,4 mil. lei1,4 mil.20242025: 25,9 K lei25,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-1.499,8%-736,4%26,9%2020: 26,9%26,9%20202021: 15,1%15,1%20212023: 0,3%0,3%20232024: -35,7%-35,7%20242025: -1.499,8%-1.499,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,7% · n=34

Cifra de afaceri: -98,2% față de anul anterior.Marjă netă -1.499,8% · -1.464 pp față de 2024

Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024549,6 K lei
2025161,4 K lei

Datorii raportate

20241,1 mil. lei
20251 mil. lei

Disponibilități bănești

2024121,1 K lei
202551,4 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri3,6 mil. lei1,4 mil. lei25,9 K lei-98,2% față de anul anterior
Rezultat net9,8 K lei-504,6 K lei-388,1 K leiPierdere redusă cu 23,1%
Capitaluri proprii1,1 mil. lei549,6 K lei161,4 K lei-70,6% față de anul anterior
Datorii1,7 mil. lei1,1 mil. lei1 mil. lei-9,3% față de anul anterior
Creanțe522,2 K lei462,1 K lei197,7 K lei-57,2% față de anul anterior
Angajați761-83,3% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-1.499,8%-35,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,7% (n=34) · 2024: 0,7% (n=35)

Rezultat / active (A+B)-55,9%-42,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2% (n=36) · 2024: 0% (n=41)

Rezultat / capitaluri proprii-240,5%-91,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 14,3% (n=30) · 2024: 4,7% (n=31)

Vânzări per angajat25.880 lei235.293 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 1.691.167 lei (n=33) · 2024: 1.222.001 lei (n=33)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)23,2%46,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 23,3% (n=36) · 2024: 20,9% (n=41)

Datorii / active (A+B)148,3%95,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 68,8% (n=36) · 2024: 81,4% (n=41)

Ponderea activelor imobilizate38,6%38,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 36,2% (n=36) · 2024: 38,9% (n=41)

Active circulante / datorii totale0,41×0,64×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,89× (n=38) · 2024: 0,88× (n=46)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări2.750,1 zile117,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 69,7 zile (n=33) · 2024: 112,4 zile (n=33)

Stocuri în zile de vânzări2.463,5 zile36,5 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 88,8 zile (n=32) · 2024: 46,5 zile (n=34)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
25.880
Rezultat net
-388.139
Angajați
1
Datorii
1.029.956
Active imobilizate
268.118
Active circulante
426.231
Capitaluri proprii
161.417
Venituri totale
170.750
Cheltuieli totale
558.889
Stocuri
177.100
Creanțe
197.703
Casă și conturi la bănci
51.428
Cheltuieli în avans
497.024
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.411.759
Rezultat net
-504.563
Angajați
6
Datorii
1.135.654
Active imobilizate
461.653
Active circulante
726.533
Capitaluri proprii
549.556
Venituri totale
1.712.437
Cheltuieli totale
2.217.000
Stocuri
143.270
Creanțe
462.116
Casă și conturi la bănci
121.147
Cheltuieli în avans
497.024
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.554.984
Rezultat net
9.806
Angajați
7
Datorii
1.743.692
Active imobilizate
949.876
Active circulante
1.355.384
Capitaluri proprii
1.058.592
Venituri totale
4.457.205
Cheltuieli totale
4.418.522
Stocuri
714.625
Creanțe
522.238
Casă și conturi la bănci
118.521
Cheltuieli în avans
497.024
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.697.747
Rezultat net
407.315
Angajați
10
Datorii
832.864
Active imobilizate
761.747
Active circulante
2.125.176
Capitaluri proprii
2.054.059
Venituri totale
3.562.370
Cheltuieli totale
3.128.614
Stocuri
1.349.890
Creanțe
176.344
Casă și conturi la bănci
598.942
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.214.127
Rezultat net
863.523
Angajați
11
Datorii
792.018
Active imobilizate
479.332
Active circulante
1.899.499
Capitaluri proprii
1.645.724
Venituri totale
4.142.642
Cheltuieli totale
3.249.594
Stocuri
1.093.548
Creanțe
179.497
Casă și conturi la bănci
626.454
Cheltuieli în avans
58.911
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Procedură de insolvență publicată

1 înregistrare în registrul de insolvență.

BPI / e-Justice · 2026-10-13
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 98% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăÎnregistrări publicate2026-10-13
InstanțeRezultat posibil incomplet2026-09-30

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Procedură de insolvență publicată

1 înregistrare în registrul de insolvență.

BPI / e-Justice · 2026-10-13
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 98% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1998-03-12 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-13 · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Proceduri de insolvență publicate

Date interconectate din registrul românesc al insolvenței, verificate automat la 2026-10-13.

Procedura insolvenței4227/100/2014 · Tribunalul Maramureş Secţia a II-a Civilă, de Contencios Administrativ şi Fiscal

Deschisă la 23/04/2015

1 dosar de insolvență

4227/100/2014 Tribunalul Maramureş Secţia a II-a Civilă, de Contencios Administrativ şi Fiscal

Deschidere: 23.04.2015 · Închidere: 23.06.2016

Practician în insolvență: BEST INSOLVENCY IPURL · office@bestinsolvency.ro

20 publicări în BPI

Judgement 1520

23/06/2016 · BPI 13 094 din 06/07/2016

Communication

23/06/2016 · BPI 13 094 din 06/07/2016

Judgement 1521

23/06/2016 · BPI 13 037 din 05/07/2016

Communication

23/06/2016 · BPI 13 037 din 05/07/2016

Other procedural documents - courts/practitioners

27/05/2016 · BPI 10 823 din 02/06/2016

Report

Dată act indisponibilă · BPI 10 811 din 02/06/2016

Summons

Dată act indisponibilă · BPI 10 219 din 25/05/2016

Report

Dată act indisponibilă · BPI 9 046 din 10/05/2016

Decision 1343/2015

08/10/2015 · BPI 19 894 din 18/11/2015

Communication

12/11/2015 · BPI 19 894 din 18/11/2015

Other procedural documents - courts/practitioners 5287

21/10/2015 · BPI 17 868 din 21/10/2015

Debt record

12/10/2015 · BPI 17 272 din 13/10/2015

Other procedural documents - courts/practitioners

14/10/2015 · BPI 17 079 din 09/10/2015

Subpoena

03/09/2015 · BPI 14 700 din 03/09/2015

Summons

Dată act indisponibilă · BPI 14 503 din 31/08/2015

Debt record

24/08/2015 · BPI 14 256 din 25/08/2015

Report

Dată act indisponibilă · BPI 11 874 din 30/06/2015

Notification 4484

15/05/2015 · BPI 8 995 din 18/05/2015

Judgement 2230

23/04/2015 · BPI 8 745 din 14/05/2015

Communication

04/05/2015 · BPI 8 745 din 14/05/2015

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Rezultatul poate fi incomplet din cauza limitei serviciului. · 2024-09-30–2026-09-30 · verificat 2026-09-30.

Dosar 5195/337/20242025-04-25 · Tribunalul SALAJ · Intimat Intimat

contestaţie la executare · Apel

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
10307690
Număr de înregistrare
J1998000156249
Înmatriculare
6 martie 1998
EUID
ROONRC.J1998000156249
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. COLONIA TOPITORILOR 15 Municipiul Baia Mare Maramureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. COLONIA TOPITORILOR 15 Baia Mare MARAMUREŞ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
12 martie 1998
Înregistrare fiscală
6 februarie 2026
Telefon
0723623287 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
HORJE LAURA GABRIELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SMART SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 12.03.1998
Înregistrare fiscală
12 martie 1998
Număr registrul comerțului
J1998000156249
Cod CAEN
111
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş

Contact și adrese

Telefon
094636806
Domiciliu fiscal
JUD. MARAMUREŞ, MUN. BAIA MARE, STR. COLONIA TOPITORILOR, NR.15
Cod poștal fiscal
430424
Strada sediului
Str. Colonia Topitorilor
Numărul sediului
15
Localitatea sediului
Mun. Baia Mare
Județul sediului
MARAMUREŞ
Codul poștal al sediului
430424
Strada domiciliului fiscal
Str. Colonia Topitorilor
Numărul domiciliului fiscal
15
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Baia Mare
Județul domiciliului fiscal
MARAMUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
430424

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
25 ianuarie 2013
Perioada 2: TVA de la
12 martie 1998
Perioada 2: TVA până la
31 iulie 2012
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.e) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 aprilie 2025
Actualizare TVA la încasare
20 martie 2025
Publicare TVA la încasare
22 martie 2025
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

11 activități autorizate

CAEN 0111 Rev. 3Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

CAEN 0129 Rev. 3Cultivarea altor plante permanente

CAEN 0150 Rev. 3Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)

CAEN 0161 Rev. 3Activități auxiliare pentru producția vegetală

CAEN 0163 Rev. 3Activități după recoltare și pregătirea semințelor

CAEN 4611 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4621 Rev. 3Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4623 Rev. 3Comerț cu ridicata al animalelor vii

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-13Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-09-30Rezultat posibil incomplet
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MaramureşMunicipiul Baia MareStrada Colonia TopitorilorCAEN 0145
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI