Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SMINCODEX COM SRL

SMINCODEX COM SRL

CUI 17513485 · SRL· Sat Potlogi, Comuna Potlogi· Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

SMINCODEX COM SRL are sediul în Sat Potlogi, Comuna Potlogi și raportează activitatea comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Cifra de afaceri a crescut+86%

Cifra de afaceri raportată pentru 2023 este 229,3 K lei, față de 123,2 K lei în 2022.

Bilanț 2023
Marja netă a crescut27,3%

Marja netă calculată este 27,3% în 2023, față de -13,5% în 2022.

Calcul din bilanț 2023
Creanțe în creștere+170,9%

Soldul creanțelor a crescut față de 2022. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2023

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2023229,3 K lei+86% față de anul anterior2022: 123.2482023: 229.251
Rezultat net 202362,6 K leiTrecere pe profit2022: -16.6142023: 62.593
Angajați 20232Neschimbat față de anul anterior2022: 22023: 2
Capitaluri proprii 2023-220,2 K leiDeficit de capital redus cu 22,1%2022: -282.7592023: -220.166
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2023 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0115 K229 K2022: 123,2 K lei123,2 K20222023: 229,3 K lei229,3 K2023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-13,5%6,9%27,3%2022: -13,5%-13,5%20222023: 27,3%27,3%2023Reper 2023: mediana sectorului 2,7% · n=32.917

Cifra de afaceri: +86% față de anul anterior.Marjă netă 27,3% · +40,8 pp față de 2022

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2022-282,8 K lei
2023-220,2 K lei

Datorii raportate

2022302,9 K lei
2023333,9 K lei

Disponibilități bănești

20223,8 K lei
202380,7 K lei

Capital de lucru net

2022—
2023—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2023: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20222023Ultima variație
Cifră de afaceri123,2 K lei229,3 K lei+86% față de anul anterior
Rezultat net-16,6 K lei62,6 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii-282,8 K lei-220,2 K leiDeficit de capital redus cu 22,1%
Datorii302,9 K lei333,9 K lei+10,3% față de anul anterior
Creanțe1,7 K lei4,6 K lei+170,9% față de anul anterior
Angajați22Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2023 / 2022

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20232022
Marjă netă27,3%-13,5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2023: 2,7% (n=32.917) · 2022: 3,1% (n=32.422)

Rezultat / active (A+B)55%-82,7%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2023: 2,9% (n=22.510) · 2022: 3,6% (n=21.767)

Vânzări per angajat114.626 lei61.624 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2023: 218.952 lei (n=24.646) · 2022: 190.943 lei (n=24.158)

Capital și îndatorare

Indicator20232022
Capitaluri proprii / active (A+B)-193,6%-1.407%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 24,2% (n=22.537) · 2022: 21,3% (n=21.807)

Datorii / active (A+B)293,6%1.507%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 75,9% (n=22.537) · 2022: 78,7% (n=21.807)

Ponderea activelor imobilizate0,5%5,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 13,8% (n=22.537) · 2022: 13,9% (n=21.807)

Active circulante / datorii totale0,34×0,06×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2023: 0,98× (n=39.917) · 2022: 0,98× (n=39.183)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20232022
Creanțe în zile de vânzări7,2 zile4,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2023: 6,9 zile (n=25.500) · 2022: 7,1 zile (n=23.602)

Stocuri în zile de vânzări43,8 zile39,1 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2023: 69,7 zile (n=30.370) · 2022: 70,9 zile (n=29.923)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
229.251
Rezultat net
62.593
Angajați
2
Datorii
333.899
Active imobilizate
518
Active circulante
113.215
Capitaluri proprii
-220.166
Venituri totale
229.251
Cheltuieli totale
164.365
Stocuri
27.904
Creanțe
4.572
Casă și conturi la bănci
80.739
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
123.248
Rezultat net
-16.614
Angajați
2
Datorii
302.856
Active imobilizate
1.191
Active circulante
18.906
Capitaluri proprii
-282.759
Venituri totale
123.248
Cheltuieli totale
138.629
Stocuri
13.370
Creanțe
1.688
Casă și conturi la bănci
3.848
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-06

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2005-04-21 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-05–2026-10-06 · verificat 2026-10-06.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

3 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
17513485
Număr de înregistrare
J2005000492152
Înmatriculare
21 aprilie 2005
EUID
ROONRC.J2005000492152
Formă juridică
SRL
Sediu social
COM. POTLOGI, STR. FLORILOR 19 Sat Potlogi, Comuna Potlogi Dâmboviţa
Adresă fiscală
COM. POTLOGI, STR. FLORILOR 19 Potlogi DÂMBOVIŢA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
21 aprilie 2005
Înregistrare fiscală
26 februarie 2025
Telefon
0245652098 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DINA DOINA
administrator
SOARE ALINA-VALENTINA
administrator
SOARE COSMIN-MANUEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SMINCODEX COM SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 21.04.2005
Înregistrare fiscală
21 aprilie 2005
Număr registrul comerțului
J2005000492152
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Titu

Contact și adrese

Telefon
0245652099 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. DÂMBOVIŢA, SAT POTLOGI COM. POTLOGI, STR. FLORILOR, NR.19
Cod poștal fiscal
137370
Strada sediului
Str. Florilor
Numărul sediului
19
Localitatea sediului
Sat Potlogi Com. Potlogi
Județul sediului
DÂMBOVIŢA
Codul poștal al sediului
137370
Strada domiciliului fiscal
Str. Florilor
Numărul domiciliului fiscal
19
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Potlogi Com. Potlogi
Județul domiciliului fiscal
DÂMBOVIŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
137370

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 august 2007
TVA până la
31 ianuarie 2011
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

20 activități autorizate

CAEN 1032 Rev. 3Fabricarea sucurilor de fructe și legume

CAEN 1039 Rev. 3Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.

CAEN 1071 Rev. 3Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4724 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase

CAEN 4725 Rev. 3Comerț cu amănuntul al băuturilor

CAEN 4751 Rev. 3Comerț cu amănuntul al textilelor

CAEN 4764 Rev. 3Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor

CAEN 4769 Rev. 3Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.

CAEN 4771 Rev. 3Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei

CAEN 4772 Rev. 3Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele

CAEN 4775 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4781 Rev. 3Comerț cu amănuntul al autovehiculelor

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 5612 Rev. 3Activități ale unităților mobile de alimentație

CAEN 5621 Rev. 3Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-06Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DâmboviţaSat Potlogi, Comuna PotlogiCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI