Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SO-4 FAMILY S.R.L.

SO-4 FAMILY S.R.L.

CUI 40561746 · SRL· Municipiul Craiova

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

SO-4 FAMILY S.R.L. are sediul în Municipiul Craiova. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-19,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,3 mil. lei, față de 1,6 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât5,5%

Marja netă calculată este 5,5% în 2025, față de 9,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-25,6%

Datoriile raportate sunt 327,4 K lei în 2025, față de 440,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,3 mil. lei-19,6% față de anul anterior2020: 274.1042021: 611.6522022: 961.9292023: 941.0092024: 1.625.6752025: 1.307.222
Rezultat net 202572,2 K lei-54% față de anul anterior2020: 41.5852021: 150.8132022: 193.7512023: 81.5152024: 157.1012025: 72.237
Angajați 20253+0% față de anul anterior2021: 22022: 32023: 22024: 32025: 3
Capitaluri proprii 2025229,8 K lei-3,8% față de anul anterior2020: 41.7852021: 151.0132022: 193.7542023: 81.7162024: 238.8172025: 229.770
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0813 K2 mil.2020: 274,1 K lei274,1 K20202021: 611,7 K lei611,7 K20212022: 961,9 K lei961,9 K20222023: 941 K lei941 K20232024: 1,6 mil. lei1,6 mil.20242025: 1,3 mil. lei1,3 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%12,3%24,7%Mediana sectorului (2025): 3% · n=97132020: 15,2%15,2%20202021: 24,7%24,7%20212022: 20,1%20,1%20222023: 8,7%8,7%20232024: 9,7%9,7%20242025: 5,5%5,5%2025

Cifra de afaceri: -19,6% față de anul anterior. Marja netă: 5,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii229,8 K lei-3,8% față de anul anterior
Datorii327,4 K lei-25,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri941 K lei1,6 mil. lei1,3 mil. lei-19,6% față de anul anterior
Rezultat net81,5 K lei157,1 K lei72,2 K lei-54% față de anul anterior
Capitaluri proprii81,7 K lei238,8 K lei229,8 K lei-3,8% față de anul anterior
Datorii403,8 K lei440,1 K lei327,4 K lei-25,6% față de anul anterior
Creanțe252 K lei460 K lei506,4 K lei+10,1% față de anul anterior
Angajați233+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri5,5%3%n=9.7139,7%2,4%n=14.057
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)41,2%11,2%n=8.61435,2%12,9%n=12.459
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)58,8%84,4%n=8.61464,8%80,2%n=12.459
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)3,4%36,6%n=8.61415,4%37,4%n=12.459
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)13%1,7%n=8.60423,1%1,1%n=12.450
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive31,4%22,6%n=6.80665,8%21,4%n=9.701
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,64×0,63×n=11.7541,3×0,66×n=16.890
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360139,46 zile28,9 zilen=8.415101,86 zile27,26 zilen=11.880
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați435.741 lei147.451 lein=7.385541.892 lei134.420 lein=11.044

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.307.222
Rezultat net
72.237
Angajați
3
Datorii
327.369
Active imobilizate
18.929
Active circulante
538.210
Capitaluri proprii
229.770
Venituri totale
1.347.176
Cheltuieli totale
1.263.075
Stocuri
—
Creanțe
506.390
Casă și conturi la bănci
31.820
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.625.675
Rezultat net
157.101
Angajați
3
Datorii
440.120
Active imobilizate
104.702
Active circulante
574.235
Capitaluri proprii
238.817
Venituri totale
1.649.838
Cheltuieli totale
1.459.343
Stocuri
—
Creanțe
459.992
Casă și conturi la bănci
114.243
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
941.009
Rezultat net
81.515
Angajați
2
Datorii
403.762
Active imobilizate
133.862
Active circulante
351.616
Capitaluri proprii
81.716
Venituri totale
956.912
Cheltuieli totale
863.151
Stocuri
—
Creanțe
251.958
Casă și conturi la bănci
99.658
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
961.929
Rezultat net
193.751
Angajați
3
Datorii
208.043
Active imobilizate
103.313
Active circulante
298.484
Capitaluri proprii
193.754
Venituri totale
990.538
Cheltuieli totale
785.245
Stocuri
—
Creanțe
186.345
Casă și conturi la bănci
112.139
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
611.652
Rezultat net
150.813
Angajați
2
Datorii
62.017
Active imobilizate
—
Active circulante
213.030
Capitaluri proprii
151.013
Venituri totale
614.484
Cheltuieli totale
457.555
Stocuri
—
Creanțe
96.261
Casă și conturi la bănci
116.769
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
274.104
Rezultat net
41.585
Angajați
—
Datorii
19.373
Active imobilizate
—
Active circulante
61.158
Capitaluri proprii
41.785
Venituri totale
274.113
Cheltuieli totale
229.922
Stocuri
—
Creanțe
32.475
Casă și conturi la bănci
28.683
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-02-04 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40561746
Număr de înregistrare
J2019000522162
Înmatriculare
4 februarie 2019
EUID
ROONRC.J2019000522162
Formă juridică
SRL
Sediu social
22 DECEMBRIE 1989 19 C5 Municipiul Craiova Dolj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. 22 DECEMBRIE 1989 19 Craiova DOLJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
4 februarie 2019
Înregistrare fiscală
28 martie 2024
Telefon
0724741005 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MARCU AUREL FLORIN
administrator
MARCU MIRUNA ANDREEA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SO-4 FAMILY S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 04.02.2019
Înregistrare fiscală
5 februarie 2019
Număr registrul comerțului
J2019000522162
Cod CAEN
9531
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dolj

Contact și adrese

Telefon
0724741005 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. DOLJ, MUN. CRAIOVA, STR. 22 DECEMBRIE 1989, NR.19, CART. EROILOR, BL.C5, SC.2, ET.9, AP.38
Strada sediului
Str. 22 Decembrie 1989
Numărul sediului
19
Localitatea sediului
Mun. Craiova
Județul sediului
DOLJ
Detalii sediu
CART. EROILOR
Strada domiciliului fiscal
Str. 22 Decembrie 1989
Numărul domiciliului fiscal
19
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Craiova
Județul domiciliului fiscal
DOLJ
Detalii domiciliu fiscal
CART. EROILOR

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
20 martie 2020
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5226 Rev. 3Alte activități anexe transporturilor

CAEN 9531 Rev. 3Repararea și întreținerea autovehiculelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DoljMunicipiul CraiovaCAEN 4520
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI