Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SOCIAL ACCOUNTING INDEPENDENT SRL

SOCIAL ACCOUNTING INDEPENDENT SRL

CUI 32708588 · SRL· Bucureşti Sectorul 3

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

SOCIAL ACCOUNTING INDEPENDENT SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 3. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+137%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 205 K lei, față de 86,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut25,5%

Marja netă calculată este 25,5% în 2025, față de 1,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-29,4%

Datoriile raportate sunt 117,5 K lei în 2025, față de 166,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025205 K lei+137% față de anul anterior2020: 397.5892023: 291.5532024: 86.5262025: 205.039
Rezultat net 202552,3 K lei+5.441,2% față de anul anterior2020: 147.0172023: 131.7242024: 9442025: 52.309
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12023: 22024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202553,5 K lei+4.418% față de anul anterior2020: 187.1122023: 131.9642024: 1.1842025: 53.493
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0199 K398 K2020: 397,6 K lei397,6 K20202023: 291,6 K lei291,6 K20232024: 86,5 K lei86,5 K20242025: 205 K lei205 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%22,6%45,2%Mediana sectorului (2025): 37,8% · n=120352020: 37%37%20202023: 45,2%45,2%20232024: 1,1%1,1%20242025: 25,5%25,5%2025

Cifra de afaceri: +137% față de anul anterior. Marja netă: 25,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii53,5 K lei+4.418% față de anul anterior
Datorii117,5 K lei-29,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri291,6 K lei86,5 K lei205 K lei+137% față de anul anterior
Rezultat net131,7 K lei944 lei52,3 K lei+5.441,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii132 K lei1,2 K lei53,5 K lei+4.418% față de anul anterior
Datorii238 K lei166,4 K lei117,5 K lei-29,4% față de anul anterior
Creanțe356,2 K lei144,1 K lei109 K lei-24,3% față de anul anterior
Angajați211+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri25,5%37,8%n=12.0351,1%36,7%n=12.209
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive97,8%97,2%n=12.04279,7%87,7%n=12.212
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,45×2,43×n=12.4830,95×3,08×n=12.703
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360191,45 zile132,78 zilen=11.611599,57 zile108,36 zilen=11.639
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36014,7 zile0,88 zilen=3.34534,84 zile1,04 zilen=3.357
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați205.039 lei185.727 lein=9.72086.526 lei162.115 lein=9.887

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
205.039
Rezultat net
52.309
Angajați
1
Datorii
117.517
Active imobilizate
—
Active circulante
170.053
Capitaluri proprii
53.493
Venituri totale
205.729
Cheltuieli totale
151.610
Stocuri
8.373
Creanțe
109.039
Casă și conturi la bănci
52.641
Cheltuieli în avans
957
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
86.526
Rezultat net
944
Angajați
1
Datorii
166.448
Active imobilizate
—
Active circulante
158.306
Capitaluri proprii
1.184
Venituri totale
86.526
Cheltuieli totale
84.716
Stocuri
8.373
Creanțe
144.106
Casă și conturi la bănci
5.827
Cheltuieli în avans
9.326
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
291.553
Rezultat net
131.724
Angajați
2
Datorii
238.008
Active imobilizate
—
Active circulante
369.942
Capitaluri proprii
131.964
Venituri totale
291.553
Cheltuieli totale
156.983
Stocuri
8.373
Creanțe
356.233
Casă și conturi la bănci
5.336
Cheltuieli în avans
30
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
397.589
Rezultat net
147.017
Angajați
1
Datorii
134.095
Active imobilizate
—
Active circulante
320.765
Capitaluri proprii
187.112
Venituri totale
397.589
Cheltuieli totale
246.706
Stocuri
8.373
Creanțe
131.960
Casă și conturi la bănci
180.432
Cheltuieli în avans
442
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2014-01-27 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
32708588
Număr de înregistrare
J40/856/2014
Înmatriculare
27 ianuarie 2014
EUID
ROONRC.J40/856/2014
Formă juridică
SRL
Sediu social
SEBEŞ 19 Bucureşti Sectorul 3 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. SEBEŞ 19 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
27 ianuarie 2014
Înregistrare fiscală
15 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MAXIM IRINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SOCIAL ACCOUNTING INDEPENDENT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 27.01.2014
Înregistrare fiscală
27 ianuarie 2014
Număr registrul comerțului
J40/856/2014
Cod CAEN
6920
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR. SEBEŞ, NR.19, ET.1
Cod poștal fiscal
33084
Strada sediului
Str. Sebeş
Numărul sediului
19
Localitatea sediului
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
33084
Strada domiciliului fiscal
Str. Sebeş
Numărul domiciliului fiscal
19
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
33084

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
7 septembrie 2026
Perioada 2: TVA de la
11 iulie 2025
Perioada 2: TVA până la
8 octombrie 2025
Perioada 2: Anulare operată la
8 octombrie 2025
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 3: TVA de la
1 ianuarie 2019
Perioada 3: TVA până la
31 iulie 2022
Perioada 3: Anulare operată la
15 ianuarie 2020
Perioada 3: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
7 septembrie 2026
Actualizare TVA la încasare
17 septembrie 2026
Publicare TVA la încasare
18 septembrie 2026
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

13 activități autorizate

CAEN 6420 Rev. 2Activități ale holdingurilor

CAEN 6810 Rev. 2Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6920 Rev. 2Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7320 Rev. 2Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

CAEN 7820 Rev. 2Activități de contractare, pe baze temporare, a personalului

CAEN 7830 Rev. 2Servicii de furnizare și management a forței de muncă

CAEN 8211 Rev. 2Activități combinate de secretariat

CAEN 8219 Rev. 2Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat

CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 8559 Rev. 2Alte forme de învățământ n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 3CAEN 6920
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI