Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SOCIETATE COOPERATIVA CONSUMCOOP OBREJA

SOCIETATE COOPERATIVA CONSUMCOOP OBREJA

CUI 1044501 · SC· Sat Obreja, Comuna Obreja· Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

SOCIETATE COOPERATIVA CONSUMCOOP OBREJA are sediul în Sat Obreja, Comuna Obreja și raportează activitatea comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a crescut+263%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 58,8 K lei, față de 16,2 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a crescut-5,1%

Marja netă calculată este -5,1% în 2024, față de -249,6% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Datoriile au scăzut-40,3%

Datoriile raportate sunt 13,9 K lei în 2024, față de 23,2 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 6/6 · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202458,8 K lei+263% față de anul anterior2020: 28.4642021: 16.8002023: 16.2002024: 58.800
Rezultat net 2024-3 K lei+92,7% față de anul anterior2020: -3.3622021: -2.4582023: -40.4342024: -2.970
Angajați 20241+0% față de anul anterior2020: 12021: 12023: 12024: 1
Capitaluri proprii 2024-645 lei-127,7% față de anul anterior2020: 25.2412021: 22.7602023: 2.3252024: -645
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate029 K59 K2020: 28,5 K lei28,5 K20202021: 16,8 K lei16,8 K20212023: 16,2 K lei16,2 K20232024: 58,8 K lei58,8 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-249,6%-123,9%1,9%Mediana sectorului (2024): 1,9% · n=322632020: -11,8%-11,8%20202021: -14,6%-14,6%20212023: -249,6%-249,6%20232024: -5,1%-5,1%2024

Cifra de afaceri: +263% față de anul anterior. Marja netă: -5,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii-645 lei-127,7% față de anul anterior
Datorii13,9 K lei-40,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120232024Ultima variație
Cifră de afaceri16,8 K lei16,2 K lei58,8 K lei+263% față de anul anterior
Rezultat net-2,5 K lei-40,4 K lei-3 K lei+92,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii22,8 K lei2,3 K lei-645 lei-127,7% față de anul anterior
Datorii1,3 K lei23,2 K lei13,9 K lei-40,3% față de anul anterior
Creanțe———Fără an comparabil
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-5,1%1,9%n=32.263-249,6%2,7%n=32.917
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive—16%n=23.418-1.739,1%20,4%n=24.103
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,95×0,95×n=38.8251,1×0,98×n=39.917
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați58.800 lei242.354 lein=24.01416.200 lei218.952 lein=24.646

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
58.800
Rezultat net
-2.970
Angajați
1
Datorii
13.885
Active imobilizate
—
Active circulante
13.240
Capitaluri proprii
-645
Venituri totale
58.800
Cheltuieli totale
61.180
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
13.240
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.606
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
16.200
Rezultat net
-40.434
Angajați
1
Datorii
23.240
Active imobilizate
—
Active circulante
25.565
Capitaluri proprii
2.325
Venituri totale
28.647
Cheltuieli totale
68.799
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
25.565
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.606
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
16.800
Rezultat net
-2.458
Angajați
1
Datorii
1.335
Active imobilizate
24.008
Active circulante
87
Capitaluri proprii
22.760
Venituri totale
16.800
Cheltuieli totale
18.754
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
87
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.606
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
28.464
Rezultat net
-3.362
Angajați
1
Datorii
1.186
Active imobilizate
24.008
Active circulante
2.419
Capitaluri proprii
25.241
Venituri totale
29.464
Cheltuieli totale
32.009
Stocuri
1.910
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
509
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.606
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
6/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăFără înregistrări găsite2026-10-13
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-09-30

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-12-04 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-13 · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Firma nu a fost găsită în registrul de insolvență la verificarea din 2026-10-13.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2024-09-30–2026-09-30 · verificat 2026-09-30.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Verificarea acestor mențiuni este în curs.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

3 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
1044501
Număr de înregistrare
C11/8/2005
Înmatriculare
19 mai 2005
EUID
ROONRC.C11/8/2005
Formă juridică
SC
Sediu social
FS 520 Sat Obreja, Comuna Obreja Caraş-Severin
Adresă fiscală
FS 520 Obreja CARAŞ-SEVERIN
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
4 decembrie 1992
Înregistrare fiscală
3 septembrie 2025
Telefon
534530

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ANDRAŞ CĂLIN
administrator
ROŞU POPOVICI FLOARE MAREA
administrator
SIMERIA CALINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SOCIETATE COOPERATIVA CONSUMCOOP OBREJA
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 04.12.1992
Înregistrare fiscală
4 decembrie 1992
Număr registrul comerțului
C11/8/2005
Cod CAEN
4711
Formă juridică
ORGANIZAŢIE COOPERATISTĂ DE CONSUM
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.COOPERATISTA-COOPERATIVE DE CONSUM
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Oţelu Roşu

Contact și adrese

Telefon
534530
Domiciliu fiscal
JUD. CARAŞ-SEVERIN, SAT OBREJA COM. OBREJA, FS, NR.520
Cod poștal fiscal
327285
Strada sediului
FS
Numărul sediului
520
Localitatea sediului
Sat Obreja Com. Obreja
Județul sediului
CARAŞ-SEVERIN
Codul poștal al sediului
327285
Strada domiciliului fiscal
FS
Numărul domiciliului fiscal
520
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Obreja Com. Obreja
Județul domiciliului fiscal
CARAŞ-SEVERIN
Cod poștal domiciliu fiscal
327285

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 iulie 1993
TVA până la
30 septembrie 2002
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 decembrie 2023
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-13Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-09-30Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Caraş-SeverinSat Obreja, Comuna ObrejaCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI