Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ CONSTRUCTORUL COVASNA

SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ CONSTRUCTORUL COVASNA

CUI 3354711 · SC· Oraş Covasna· Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

este sub incidența Legii nr. 85/2014ONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ CONSTRUCTORUL COVASNA are sediul în Oraş Covasna și raportează activitatea lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a scăzut-99,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 70 lei, față de 29,8 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât-80,6 K%

Marja netă calculată este -80,6 K% în 2024, față de -72,3% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Datoriile au crescut+84,2%

Datoriile raportate sunt 429 K lei în 2024, față de 233 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202470 lei-99,8% față de anul anterior2023: 29.7582024: 70
Rezultat net 2024-56,4 K lei-162,4% față de anul anterior2023: -21.5012024: -56.415
Angajați 20241+0% față de anul anterior2023: 12024: 1
Capitaluri proprii 2024-117,6 K lei-92,1% față de anul anterior2023: -61.2322024: -117.647
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate015 K30 K2023: 29,8 K lei29,8 K20232024: 70 lei702024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-80.592,9%-40.295,9%1%Mediana sectorului (2024): 0% · n=37862023: -72,3%-72,3%20232024: -80.592,9%-80.592,9%2024

Cifra de afaceri: -99,8% față de anul anterior. Marja netă: -80.592,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii-117,6 K lei-92,1% față de anul anterior
Datorii429 K lei+84,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20232024Ultima variație
Cifră de afaceri29,8 K lei70 lei-99,8% față de anul anterior
Rezultat net-21,5 K lei-56,4 K lei-162,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii-61,2 K lei-117,6 K lei-92,1% față de anul anterior
Datorii233 K lei429 K lei+84,2% față de anul anterior
Creanțe9,4 K lei9,4 K lei+0% față de anul anterior
Angajați11+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-80.592,9%0%n=3.786-72,3%0%n=3.785
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-37,7%35,2%n=3.809-35,6%35,3%n=3.756
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)137,7%62%n=3.809135,4%62,4%n=3.756
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)37,4%24,8%n=3.80970,9%24,2%n=3.756
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-18,1%0%n=3.779-12,5%0%n=3.722
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,45×1,09×n=4.5210,21×1,12×n=4.531
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36048.517,71 zile98,83 zilen=3.690114,13 zile95,22 zilen=3.662
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36041,14 zile34,57 zilen=3.0750,1 zile33,32 zilen=3.031
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați70 lei334.407 lein=3.56429.758 lei292.768 lein=3.591

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
70
Rezultat net
-56.415
Angajați
1
Datorii
429.049
Active imobilizate
116.526
Active circulante
195.152
Capitaluri proprii
-117.647
Venituri totale
70
Cheltuieli totale
55.977
Stocuri
8
Creanțe
9.434
Casă și conturi la bănci
185.710
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
276
Capital subscris vărsat
17.510
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
29.758
Rezultat net
-21.501
Angajați
1
Datorii
232.962
Active imobilizate
121.964
Active circulante
50.042
Capitaluri proprii
-61.232
Venituri totale
29.758
Cheltuieli totale
50.707
Stocuri
8
Creanțe
9.434
Casă și conturi la bănci
40.600
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
276
Capital subscris vărsat
17.510
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 1 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

este sub incidența Legii nr. 85/2014

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 100% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCeste sub incidența Legii nr. 85/20142026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

este sub incidența Legii nr. 85/2014

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 100% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1993-01-22 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Firma are apariții în ediții istorice ale listelor publicate. Acestea descriu numai situația de la data fiecărei ediții.

Istoric publicat

Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.

EdițieTotalBuget de statAsigurări socialeȘomajSănătateContestat
2016-03-3163.910 lei26.541 lei26.643 lei768 lei9.958 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
3354711
Număr de înregistrare
C14/31/2005
Înmatriculare
16 noiembrie 2005
EUID
ROONRC.C14/31/2005
Formă juridică
SC
Sediu social
MESTESUGARILOR 9 Oraş Covasna Covasna
Adresă fiscală
MESTESUGARILOR 9 COVASNA COVASNA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
22 ianuarie 1993
Înregistrare fiscală
2 august 2024
Telefon
0267340582 · Firme cu același număr
Fax
0267340392

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator provizoriu
ECG TAMAS LASZLO IPURL
reprezentant al persoanei juridice
TAMAS LASZLO

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ CONSTRUCTORUL COVASNA
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 22.01.1993
Înregistrare fiscală
25 februarie 1993
Număr registrul comerțului
C14/31/2005
Cod CAEN
4120
Formă juridică
ORGANIZAŢIE COOPERATISTĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.COOPERATISTA-COOPERATIVE MESTESUGARESTI
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Târgu Secuiesc

Contact și adrese

Telefon
340582
Fax
0267340390 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. COVASNA, ORŞ. COVASNA, STR. MEŞTEŞUGARILOR, NR.9
Cod poștal fiscal
525200
Strada sediului
MESTESUGARILOR
Numărul sediului
9
Localitatea sediului
Orş. Covasna
Județul sediului
COVASNA
Strada domiciliului fiscal
Str. Meşteşugarilor
Numărul domiciliului fiscal
9
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Covasna
Județul domiciliului fiscal
COVASNA
Cod poștal domiciliu fiscal
525200

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 iulie 1993
TVA până la
31 iulie 2024
Anulare operată la
6 august 2024
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 august 2024
Actualizare TVA la încasare
6 august 2024
Publicare TVA la încasare
7 august 2024
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

0 activități autorizate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul CovasnaOraş CovasnaCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI