Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ ELECTROMETAL

SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ ELECTROMETAL

CUI 2207593 · SC· Municipiul Baia Mare

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ ELECTROMETAL are sediul în Municipiul Baia Mare. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+12,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,2 mil. lei, față de 1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-9,4%

Marja netă calculată este -9,4% în 2025, față de -58,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+54,2%

Datoriile raportate sunt 290,6 K lei în 2025, față de 188,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,2 mil. lei+12,4% față de anul anterior2020: 751.0612021: 949.6082022: 1.113.7142023: 1.034.3182024: 1.023.6982025: 1.150.620
Rezultat net 2025-108,4 K lei+82% față de anul anterior2020: 727.3622021: -200.9962022: 47.1102023: 701.7412024: -602.5862025: -108.384
Angajați 20258+0% față de anul anterior2020: 82021: 72022: 52023: 82024: 82025: 8
Capitaluri proprii 20251,3 mil. lei-7,7% față de anul anterior2020: 1.793.1012021: 1.534.5562022: 1.524.0992023: 2.019.1862024: 1.407.5002025: 1.299.115
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0575 K1 mil.2020: 751,1 K lei751,1 K20202021: 949,6 K lei949,6 K20212022: 1,1 mil. lei1,1 mil.20222023: 1 mil. lei1 mil.20232024: 1 mil. lei1 mil.20242025: 1,2 mil. lei1,2 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-58,9%19%96,8%Mediana sectorului (2025): 22,8% · n=123342020: 96,8%96,8%20202021: -21,2%-21,2%20212022: 4,2%4,2%20222023: 67,8%67,8%20232024: -58,9%-58,9%20242025: -9,4%-9,4%2025

Cifra de afaceri: +12,4% față de anul anterior. Marja netă: -9,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii1,3 mil. lei-7,7% față de anul anterior
Datorii290,6 K lei+54,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1 mil. lei1 mil. lei1,2 mil. lei+12,4% față de anul anterior
Rezultat net701,7 K lei-602,6 K lei-108,4 K lei+82% față de anul anterior
Capitaluri proprii2 mil. lei1,4 mil. lei1,3 mil. lei-7,7% față de anul anterior
Datorii138,9 K lei188,4 K lei290,6 K lei+54,2% față de anul anterior
Creanțe83,9 K lei59,4 K lei70,5 K lei+18,6% față de anul anterior
Angajați888+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-9,4%22,8%n=12.334-58,9%23,6%n=11.757
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)79,1%53,7%n=12.90685,4%58,2%n=12.167
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)17,7%44,7%n=12.90611,4%40,6%n=12.167
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)95,6%75,1%n=12.90695,2%73,4%n=12.167
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-6,6%3%n=12.903-36,5%3,2%n=12.164
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-8,3%11,9%n=11.730-42,8%11,7%n=11.063
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,25×0,71×n=14.8060,42×0,81×n=14.070
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36022,05 zile101,48 zilen=11.66420,9 zile87,21 zilen=10.932
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600,02 zile7,73 zilen=5.0660,02 zile7,77 zilen=4.723
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați143.828 lei238.022 lein=8.120127.962 lei218.265 lein=8.171

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.150.620
Rezultat net
-108.384
Angajați
8
Datorii
290.629
Active imobilizate
1.570.233
Active circulante
72.392
Capitaluri proprii
1.299.115
Venituri totale
1.159.144
Cheltuieli totale
1.238.722
Stocuri
51
Creanțe
70.467
Casă și conturi la bănci
1.874
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
52.881
Capital subscris vărsat
18.970
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.023.698
Rezultat net
-602.586
Angajați
8
Datorii
188.426
Active imobilizate
1.570.233
Active circulante
78.574
Capitaluri proprii
1.407.500
Venituri totale
1.025.043
Cheltuieli totale
1.601.641
Stocuri
51
Creanțe
59.434
Casă și conturi la bănci
19.089
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
—
Provizioane
52.881
Capital subscris vărsat
18.970
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.034.318
Rezultat net
701.741
Angajați
8
Datorii
138.906
Active imobilizate
1.525.758
Active circulante
685.215
Capitaluri proprii
2.019.186
Venituri totale
2.239.223
Cheltuieli totale
1.515.366
Stocuri
85
Creanțe
83.889
Casă și conturi la bănci
601.241
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
52.881
Capital subscris vărsat
28.070
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.113.714
Rezultat net
47.110
Angajați
5
Datorii
165.010
Active imobilizate
1.496.073
Active circulante
247.082
Capitaluri proprii
1.524.099
Venituri totale
1.436.401
Cheltuieli totale
1.374.963
Stocuri
16
Creanțe
81.905
Casă și conturi la bănci
165.161
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
54.046
Capital subscris vărsat
28.070
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
949.608
Rezultat net
-200.996
Angajați
7
Datorii
179.669
Active imobilizate
1.541.161
Active circulante
201.616
Capitaluri proprii
1.534.556
Venituri totale
957.443
Cheltuieli totale
1.148.864
Stocuri
55
Creanțe
119.852
Casă și conturi la bănci
81.709
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
28.552
Capital subscris vărsat
29.570
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
751.061
Rezultat net
727.362
Angajați
8
Datorii
167.040
Active imobilizate
1.403.096
Active circulante
567.605
Capitaluri proprii
1.793.101
Venituri totale
1.838.396
Cheltuieli totale
1.094.276
Stocuri
83
Creanțe
87.368
Casă și conturi la bănci
480.154
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
10.560
Capital subscris vărsat
31.050
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-10

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-11-29 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-09–2026-10-10 · verificat 2026-10-10.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

5 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
2207593
Număr de înregistrare
C2005000019240
Înmatriculare
19 octombrie 2005
EUID
ROONRC.C2005000019240
Formă juridică
SC
Sediu social
Str. GEORGE COŞBUC 14 Municipiul Baia Mare Maramureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. GEORGE COŞBUC 14 Baia Mare MARAMUREŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
29 noiembrie 1992
Înregistrare fiscală
23 martie 2026
Telefon
0362407825 · Firme cu același număr
Fax
0262219095

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BREBAN ALEXANDRINA
administrator
MUREŞAN LIVIU GHEORGHE
administrator
ONŢIU RODICA ELLA
administrator
POP HAJNALKA MARIA
administrator
ZAHARIA SANDA GEORGETA PREŞEDINTE COOP

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ ELECTROMETAL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 29.11.1992
Înregistrare fiscală
29 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
C2005000019240
Cod CAEN
6820
Formă juridică
ORGANIZAŢIE COOPERATISTĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.COOPERATISTA-COOPERATIVE MESTESUGARESTI
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş

Contact și adrese

Telefon
0362407825 · Firme cu același număr
Fax
0262219095 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. MARAMUREŞ, MUN. BAIA MARE, STR. VICTORIEI, NR.14
Cod poștal fiscal
430072
Strada sediului
Str. Victoriei
Numărul sediului
14
Localitatea sediului
Mun. Baia Mare
Județul sediului
MARAMUREŞ
Codul poștal al sediului
430072
Strada domiciliului fiscal
Str. Victoriei
Numărul domiciliului fiscal
14
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Baia Mare
Județul domiciliului fiscal
MARAMUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
430072

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 1993
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2014
Actualizare TVA la încasare
4 februarie 2014
Publicare TVA la încasare
5 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 9313 Rev. 3Activități ale centrelor de fitness

CAEN 9319 Rev. 3Alte activități sportive n.c.a

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-10Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MaramureşMunicipiul Baia MareStrada George CoşbucCAEN 6820
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI