Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA MAROCHINER

SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA MAROCHINER

CUI 230 · SC· Bucureşti Sectorul 3

mandat cenzori expiratONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA MAROCHINER are sediul în Bucureşti Sectorul 3. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+5,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,7 mil. lei, față de 1,6 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-21%

Marja netă calculată este -21% în 2025, față de 0% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-21,5%

Datoriile raportate sunt 494,9 K lei în 2025, față de 630,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Context de verificat
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,7 mil. lei+5,1% față de anul anterior2020: 1.394.8052021: 1.463.9522022: 1.581.8922023: 1.501.3252024: 1.598.8272025: 1.680.110
Rezultat net 2025-352,7 K leiFără an comparabil2020: -340.2782021: 02022: -141.1972023: -317.2202024: 02025: -352.732
Angajați 202511+0% față de anul anterior2020: 172021: 122022: 112023: 112024: 112025: 11
Capitaluri proprii 20254,6 mil. lei-7,2% față de anul anterior2020: 4.499.0942021: 5.156.4942022: 4.834.2962023: 4.517.0762024: 4.917.8982025: 4.565.167
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0840 K2 mil.2020: 1,4 mil. lei1,4 mil.20202021: 1,5 mil. lei1,5 mil.20212022: 1,6 mil. lei1,6 mil.20222023: 1,5 mil. lei1,5 mil.20232024: 1,6 mil. lei1,6 mil.20242025: 1,7 mil. lei1,7 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-24,4%-11,7%1%Mediana sectorului (2025): 0% · n=492020: -24,4%-24,4%20202021: 0%0%20212022: -8,9%-8,9%20222023: -21,1%-21,1%20232024: 0%0%20242025: -21%-21%2025

Cifra de afaceri: +5,1% față de anul anterior. Marja netă: -21%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii4,6 mil. lei-7,2% față de anul anterior
Datorii494,9 K lei-21,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,5 mil. lei1,6 mil. lei1,7 mil. lei+5,1% față de anul anterior
Rezultat net-317,2 K lei0 lei-352,7 K leiFără an comparabil
Capitaluri proprii4,5 mil. lei4,9 mil. lei4,6 mil. lei-7,2% față de anul anterior
Datorii559,9 K lei630,6 K lei494,9 K lei-21,5% față de anul anterior
Creanțe189,4 K lei168,4 K lei118,2 K lei-29,8% față de anul anterior
Angajați111111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-21%0%n=490%0%n=66
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)90,2%38,4%n=4788,6%41%n=63
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)9,8%61,5%n=4711,4%56,7%n=63
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)23,2%41,3%n=4725,2%41,7%n=63
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-7%0%n=470%0%n=63
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-7,7%0%n=420%0%n=55
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii7,85×0,92×n=526,58×1,03×n=72
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36025,33 zile57,95 zilen=4937,91 zile57,11 zilen=66
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360172,75 zile27,62 zilen=42193,33 zile26,98 zilen=57
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați152.737 lei130.146 lein=42145.348 lei117.703 lein=54

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.680.110
Rezultat net
-352.732
Angajați
11
Datorii
494.867
Active imobilizate
1.175.936
Active circulante
3.884.098
Capitaluri proprii
4.565.167
Venituri totale
1.687.176
Cheltuieli totale
2.039.908
Stocuri
806.222
Creanțe
118.192
Casă și conturi la bănci
2.959.684
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
205.900
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.598.827
Rezultat net
0
Angajați
11
Datorii
630.592
Active imobilizate
1.397.892
Active circulante
4.150.598
Capitaluri proprii
4.917.898
Venituri totale
2.648.689
Cheltuieli totale
2.148.695
Stocuri
858.606
Creanțe
168.370
Casă și conturi la bănci
3.123.622
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
205.900
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.501.325
Rezultat net
-317.220
Angajați
11
Datorii
559.933
Active imobilizate
1.616.021
Active circulante
3.460.988
Capitaluri proprii
4.517.076
Venituri totale
1.531.668
Cheltuieli totale
1.848.888
Stocuri
884.711
Creanțe
189.444
Casă și conturi la bănci
2.386.833
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
205.900
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.581.892
Rezultat net
-141.197
Angajați
11
Datorii
561.645
Active imobilizate
1.784.196
Active circulante
3.611.745
Capitaluri proprii
4.834.296
Venituri totale
1.637.171
Cheltuieli totale
1.778.368
Stocuri
890.755
Creanțe
294.576
Casă și conturi la bănci
2.426.414
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
205.900
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.463.952
Rezultat net
0
Angajați
12
Datorii
613.790
Active imobilizate
2.003.738
Active circulante
3.766.546
Capitaluri proprii
5.156.494
Venituri totale
2.872.918
Cheltuieli totale
1.993.924
Stocuri
910.965
Creanțe
243.669
Casă și conturi la bănci
2.611.912
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
386.900
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.394.805
Rezultat net
-340.278
Angajați
17
Datorii
660.276
Active imobilizate
1.868.515
Active circulante
3.290.855
Capitaluri proprii
4.499.094
Venituri totale
1.520.459
Cheltuieli totale
1.860.737
Stocuri
957.072
Creanțe
296.129
Casă și conturi la bănci
2.037.654
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
443.040
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Context de verificat
1semnale de urmărit · 1 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

mandat cenzori expirat

ONRC · 2026-09-03
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCmandat cenzori expirat2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-10

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

mandat cenzori expirat

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2002-10-21 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-09–2026-10-10 · verificat 2026-10-10.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

3 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
230
Număr de înregistrare
C40/13/2005
Înmatriculare
12 august 2005
EUID
ROONRC.C40/13/2005
Formă juridică
SC
Sediu social
Str. BABA NOVAC 17 Bucureşti Sectorul 3 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. BABA NOVAC 17 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
21 octombrie 2002
Înregistrare fiscală
11 aprilie 2018
Telefon
0213242618 · Firme cu același număr
Fax
0213242620

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BONDAR MARICICA
administrator
DUMITRU BOGDAN
administrator
TEUȘANU LENUȚA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA MAROCHINER
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 21.10.2002
Înregistrare fiscală
10 decembrie 1992
Număr registrul comerțului
C2005000013402
Cod CAEN
1512
Formă juridică
ORGANIZAŢIE COOPERATISTĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.COOPERATISTA-COOPERATIVE MESTESUGARESTI
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0213242618 · Firme cu același număr
Fax
0213242620 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR. BABA NOVAC, NR.17
Strada sediului
Str. Baba Novac
Numărul sediului
17
Localitatea sediului
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
31625
Strada domiciliului fiscal
Str. BABA NOVAC
Numărul domiciliului fiscal
17
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 1993
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

16 activități autorizate

CAEN 1330 Rev. 2Finisarea materialelor textile

CAEN 1392 Rev. 2Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)

CAEN 1411 Rev. 2Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele

CAEN 1412 Rev. 2Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru

CAEN 1419 Rev. 2Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.

CAEN 1512 Rev. 2Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament

CAEN 1520 Rev. 2Fabricarea încălțămintei

CAEN 4642 Rev. 2Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4772 Rev. 2Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 9523 Rev. 2Repararea încălțămintei și a articolelor din piele

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-10Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 3Strada Baba NovacCAEN 1512
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI