Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SOCIETATE COOPERATIVA PROGRESUL

SOCIETATE COOPERATIVA PROGRESUL

CUI 3290553 · SC· Municipiul Timişoara

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

SOCIETATE COOPERATIVA PROGRESUL are sediul în Municipiul Timişoara. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+19,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,3 mil. lei, față de 1,1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-0,1%

Marja netă calculată este -0,1% în 2025, față de -57,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-2,4%

Datoriile raportate sunt 872,6 K lei în 2025, față de 893,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,3 mil. lei+19,3% față de anul anterior2020: 1.271.6242021: 1.356.5582022: 1.471.0522023: 1.287.5892024: 1.075.7412025: 1.283.872
Rezultat net 2025-1,9 K leiPierdere redusă cu 99,7%2020: 2.5062021: 119.2162022: 256.6812023: 210.2432024: -619.5192025: -1.893
Angajați 202518-28% față de anul anterior2020: 282021: 252022: 132023: 252024: 252025: 18
Capitaluri proprii 20251,1 mil. lei-0,2% față de anul anterior2020: 1.108.7162021: 1.224.7112022: 1.472.9732023: 1.679.2362024: 1.059.7172025: 1.057.823
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0736 K1 mil.2020: 1,3 mil. lei1,3 mil.20202021: 1,4 mil. lei1,4 mil.20212022: 1,5 mil. lei1,5 mil.20222023: 1,3 mil. lei1,3 mil.20232024: 1,1 mil. lei1,1 mil.20242025: 1,3 mil. lei1,3 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-57,6%-20,1%17,4%2020: 0,2%0,2%20202021: 8,8%8,8%20212022: 17,4%17,4%20222023: 16,3%16,3%20232024: -57,6%-57,6%20242025: -0,1%-0,1%2025Reper 2025: mediana sectorului 7,1% · n=348

Cifra de afaceri: +19,3% față de anul anterior.Marjă netă -0,1% · +57,4 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20241,1 mil. lei
20251,1 mil. lei

Datorii raportate

2024893,8 K lei
2025872,6 K lei

Disponibilități bănești

202483,2 K lei
202589,5 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,3 mil. lei1,1 mil. lei1,3 mil. lei+19,3% față de anul anterior
Rezultat net210,2 K lei-619,5 K lei-1,9 K leiPierdere redusă cu 99,7%
Capitaluri proprii1,7 mil. lei1,1 mil. lei1,1 mil. lei-0,2% față de anul anterior
Datorii632,8 K lei893,8 K lei872,6 K lei-2,4% față de anul anterior
Creanțe1,6 mil. lei1,2 mil. lei1,2 mil. lei-5% față de anul anterior
Angajați252518-28% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-0,1%-57,6%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 7,1% (n=348) · 2024: 5,2% (n=378)

Rezultat / active (A+B)-0,1%-31,7%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 4,1% (n=323) · 2024: 1,6% (n=344)

Rezultat / capitaluri proprii-0,2%-58,5%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 20% (n=316) · 2024: 21,9% (n=318)

Vânzări per angajat71.326 lei43.030 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 178.466 lei (n=259) · 2024: 145.119 lei (n=297)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)54,8%54,2%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 33,5% (n=323) · 2024: 34,4% (n=344)

Datorii / active (A+B)45,2%45,8%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 59,8% (n=323) · 2024: 59% (n=344)

Ponderea activelor imobilizate15,9%16,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 27,2% (n=323) · 2024: 23,8% (n=344)

Active circulante / datorii totale1,86×1,82×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,04× (n=434) · 2024: 1,07× (n=474)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări325,5 zile408,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 58,5 zile (n=323) · 2024: 61,4 zile (n=342)

Stocuri în zile de vânzări104,8 zile108,6 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 43,2 zile (n=260) · 2024: 41,4 zile (n=274)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.283.872
Rezultat net
-1.893
Angajați
18
Datorii
872.579
Active imobilizate
306.301
Active circulante
1.624.101
Capitaluri proprii
1.057.823
Venituri totale
1.331.262
Cheltuieli totale
1.333.155
Stocuri
373.818
Creanțe
1.160.793
Casă și conturi la bănci
89.490
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
35.265
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.075.741
Rezultat net
-619.519
Angajați
25
Datorii
893.770
Active imobilizate
323.889
Active circulante
1.629.598
Capitaluri proprii
1.059.717
Venituri totale
997.835
Cheltuieli totale
1.617.354
Stocuri
324.456
Creanțe
1.221.929
Casă și conturi la bănci
83.213
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
35.265
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.287.589
Rezultat net
210.243
Angajați
25
Datorii
632.800
Active imobilizate
338.026
Active circulante
1.974.010
Capitaluri proprii
1.679.236
Venituri totale
1.742.840
Cheltuieli totale
1.492.551
Stocuri
278.666
Creanțe
1.609.321
Casă și conturi la bănci
86.023
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
35.265
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.471.052
Rezultat net
256.681
Angajați
13
Datorii
821.285
Active imobilizate
223.164
Active circulante
2.071.094
Capitaluri proprii
1.472.973
Venituri totale
2.009.992
Cheltuieli totale
1.704.419
Stocuri
318.703
Creanțe
1.498.533
Casă și conturi la bănci
253.858
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
39.245
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.356.558
Rezultat net
119.216
Angajați
25
Datorii
988.953
Active imobilizate
240.738
Active circulante
1.972.926
Capitaluri proprii
1.224.711
Venituri totale
1.464.530
Cheltuieli totale
1.322.606
Stocuri
288.260
Creanțe
1.283.610
Casă și conturi la bănci
401.056
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
47.665
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.271.624
Rezultat net
2.506
Angajați
28
Datorii
650.150
Active imobilizate
258.327
Active circulante
1.500.539
Capitaluri proprii
1.108.716
Venituri totale
1.289.219
Cheltuieli totale
1.286.713
Stocuri
256.391
Creanțe
1.031.114
Casă și conturi la bănci
213.034
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.885
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-18

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1993-02-17 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-17–2026-10-18 · verificat 2026-10-18.

Dosar 5479/30/20242024-10-16 · Tribunalul TIMIS · Debitor

ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u. · Fond

5 termene · ultima soluție: Admite cererea

2026-06-30 · 11:00

Admite cererea

Admite cererea de chemare în judecată formulată şi precizată de creditoarea ELECTRICA FURNIZARE SA, în contradictoriu cu debitoarea SOCIETATE COOPERATIVA PROGRESUL, având ca obiect ordonanţă de plată. Obligă debitoarea să plătească creditoarei suma de 170.138,98 lei reprezentând contravaloare facturi fiscale neachitate. Obligă debitoarea să plătească creditoarei suma de 259,50 lei cu titlu de cheltuieli de judecată constând în taxă judiciară de timbru şi cheltuieli necesare pentru buna desfăşurare a procesului. Executorie. Definitivă pentru creditoare. Cu drept pentru debitoare de a formula cerere în anulare în termen de 10 de zile de la comunicare. Cererea în anulare se va depune la Tribunalul Timiş. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, data de 30.06.2026.

Document: _Hotarare 296/2026 · 2026-06-30

2026-03-10 · 11:00

Amână cauza

În vederea stingerii litigiului pe cale amiabilă, amână judecarea cauzei la data de 30.06.2026.

Document: incheieredesedinta · 2026-03-10

2025-10-21 · 12:00

Amână cauza

Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Tribunalului Timiş nr. 4 din data de 26 august 2025, prin care s-a hotărât ca începând cu data de 27.08.2025 şi până la retragerea proiectului de lege privind reforma pensiilor magistraţilor, să se limiteze activitatea judiciară la anumite cauze urgente, iar prezenta cauză nu se află printre cauzele menţionate Anexa nr. 2 din această hotărâre, va dispune amânarea cauzei la data de 10.03.2026.

Document: incheieredesedinta · 2025-10-21

2025-05-20 · 12:00

Amână cauza

În vederea stingerii litigiului pe cale amiabilă, amână judecarea cauzei la data de 21.10.2025.

Document: incheieredesedinta · 2025-05-20

2025-03-25 · 10:30

Amână cauza

Faţă de solicitarea apărătorului de a pregăti apărarea, amână judecarea cauzei la data de 20.05.2025.

Document: incheieredesedinta · 2025-03-25

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

6 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
3290553
Număr de înregistrare
C35/59/2005
Înmatriculare
4 august 2005
EUID
ROONRC.C35/59/2005
Formă juridică
SC
Sediu social
Calea STAN VIDRIGHIN 14-16 Municipiul Timişoara Timiş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Calea STAN VIDRIGHIN 14-16 Timişoara TIMIŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
17 februarie 1993
Înregistrare fiscală
13 decembrie 2022
Telefon
0256222039 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CASAP VASILE ADRIAN
administrator
GOLU DOINA
administrator
PASCU IOAN
administrator
STOICA MIHAI-DIONISIE
administrator
WINKLER MARIUS SORIN
reprezentant al persoanei juridice
COJOCNEANU GHEORGHIȚA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SOCIETATE COOPERATIVA PROGRESUL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 17.02.1993
Înregistrare fiscală
17 februarie 1993
Număr registrul comerțului
C35/59/2005
Cod CAEN
6820
Formă juridică
ORGANIZAŢIE COOPERATISTĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.COOPERATISTA-COOPERATIVE MESTESUGARESTI
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Contact și adrese

Telefon
0256222039 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, CAL. STAN VIDRIGHIN, NR.14-16
Strada sediului
Cal. Stan Vidrighin
Numărul sediului
14-16
Localitatea sediului
Mun. Timişoara
Județul sediului
TIMIŞ
Strada domiciliului fiscal
Cal. Stan Vidrighin
Numărul domiciliului fiscal
14-16
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Timişoara
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 1993
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 3312 Rev. 2Repararea mașinilor

CAEN 4520 Rev. 2Întreținerea și repararea autovehiculelor

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-18Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişMunicipiul TimişoaraCalea Stan VidrighinCAEN 2599
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI