Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SOCIETATEA COOPERATIVA DE CONSUM CONSUMCOOP DERNA

SOCIETATEA COOPERATIVA DE CONSUM CONSUMCOOP DERNA

CUI 117397 · SC· Sat Derna, Comuna Derna

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

SOCIETATEA COOPERATIVA DE CONSUM CONSUMCOOP DERNA are sediul în Sat Derna, Comuna Derna. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-87,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2,1 K lei, față de 17,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut32,7%

Marja netă calculată este 32,7% în 2025, față de 4,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+19,7%

Datoriile raportate sunt 8,9 K lei în 2025, față de 7,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20252,1 K lei-87,8% față de anul anterior2020: 715.9092021: 208.8922022: 30.4832023: 13.2442024: 17.1552025: 2.094
Rezultat net 2025684 lei-15,7% față de anul anterior2020: -22.3512021: 14.6672022: 13.7942023: 3.2382024: 8112025: 684
Angajați 2025—Fără an comparabil2020: 42021: 12022: 1
Capitaluri proprii 202510,3 K lei-7,8% față de anul anterior2020: -26.9292021: -12.2622022: 1.5322023: 4.7702024: 11.1402025: 10.274
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0358 K716 K2020: 715,9 K lei715,9 K20202021: 208,9 K lei208,9 K20212022: 30,5 K lei30,5 K20222023: 13,2 K lei13,2 K20232024: 17,2 K lei17,2 K20242025: 2,1 K lei2,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-3,1%21,1%45,3%Mediana sectorului (2025): 2% · n=297312020: -3,1%-3,1%20202021: 7%7%20212022: 45,3%45,3%20222023: 24,4%24,4%20232024: 4,7%4,7%20242025: 32,7%32,7%2025

Cifra de afaceri: -87,8% față de anul anterior. Marja netă: 32,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii10,3 K lei-7,8% față de anul anterior
Datorii8,9 K lei+19,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri13,2 K lei17,2 K lei2,1 K lei-87,8% față de anul anterior
Rezultat net3,2 K lei811 lei684 lei-15,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii4,8 K lei11,1 K lei10,3 K lei-7,8% față de anul anterior
Datorii9,8 K lei7,4 K lei8,9 K lei+19,7% față de anul anterior
Creanțe121 lei—125 leiFără an comparabil
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri32,7%2%n=29.7314,7%1,9%n=32.263
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)53,7%22,4%n=20.74160,1%24%n=22.373
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)46,3%77,8%n=20.74139,9%76,2%n=22.373
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)99,3%15,6%n=20.74199,8%14,9%n=22.373
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)3,6%2,2%n=20.7234,4%1,9%n=22.355
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive6,7%17,7%n=21.6327,3%16%n=23.418
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,01×0,95×n=35.4150×0,95×n=38.825
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36021,49 zile8,02 zilen=26.828—6,91 zilen=28.302

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.094
Rezultat net
684
Angajați
—
Datorii
8.853
Active imobilizate
19.002
Active circulante
125
Capitaluri proprii
10.274
Venituri totale
2.094
Cheltuieli totale
1.410
Stocuri
—
Creanțe
125
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
550
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
17.155
Rezultat net
811
Angajați
—
Datorii
7.396
Active imobilizate
18.502
Active circulante
34
Capitaluri proprii
11.140
Venituri totale
17.155
Cheltuieli totale
15.829
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
34
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
550
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
13.244
Rezultat net
3.238
Angajați
—
Datorii
9.807
Active imobilizate
12.944
Active circulante
1.633
Capitaluri proprii
4.770
Venituri totale
13.244
Cheltuieli totale
9.609
Stocuri
500
Creanțe
121
Casă și conturi la bănci
1.012
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
550
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
30.483
Rezultat net
13.794
Angajați
1
Datorii
13.102
Active imobilizate
12.944
Active circulante
1.690
Capitaluri proprii
1.532
Venituri totale
52.613
Cheltuieli totale
37.260
Stocuri
700
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
990
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
550
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
208.892
Rezultat net
14.667
Angajați
1
Datorii
33.845
Active imobilizate
20.195
Active circulante
1.388
Capitaluri proprii
-12.262
Venituri totale
231.381
Cheltuieli totale
215.142
Stocuri
1.382
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
6
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
550
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
715.909
Rezultat net
-22.351
Angajați
4
Datorii
104.481
Active imobilizate
33.431
Active circulante
44.121
Capitaluri proprii
-26.929
Venituri totale
715.909
Cheltuieli totale
731.086
Stocuri
36.606
Creanțe
7.497
Casă și conturi la bănci
18
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
550
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 88% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-01

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 88% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-11-26 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-09-30–2026-10-01 · verificat 2026-10-01.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC · relații de grup declarate.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
117397
Număr de înregistrare
C2005000012052
Înmatriculare
28 iunie 2005
EUID
ROONRC.C2005000012052
Formă juridică
SC
Sediu social
217 Sat Derna, Comuna Derna Bihor
Adresă fiscală
217 Derna BIHOR
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
26 noiembrie 1992
Înregistrare fiscală
12 mai 2025
Telefon
0259327026 · Firme cu același număr

Relații de grup declarate

CUI-ul părinte provine din evidența fiscală, iar țara firmei-mamă din registrul comerțului. Aceste câmpuri nu indică procentul deținut și nu identifică beneficiarul real.

Țara firmei-mamă declarate
România

țara firmei-mamă, registrul comerțului: 3 septembrie 2026.

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
FILIP FLORICA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SOCIETATEA COOPERATIVA DE CONSUM CONSUMCOOP DERNA
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 26.11.1992
Înregistrare fiscală
26 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
C2005000012052
Cod CAEN
4711
Formă juridică
ORGANIZAŢIE COOPERATISTĂ DE CONSUM
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.COOPERATISTA-COOPERATIVE DE CONSUM
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Marghita

Contact și adrese

Telefon
0259327026 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, SAT DERNA COM. DERNA, , NR.217
Cod poștal fiscal
417230
Numărul sediului
217
Localitatea sediului
Sat Derna Com. Derna
Județul sediului
BIHOR
Codul poștal al sediului
417230
Numărul domiciliului fiscal
217
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Derna Com. Derna
Județul domiciliului fiscal
BIHOR
Cod poștal domiciliu fiscal
417230

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 1993
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2014
Actualizare TVA la încasare
3 februarie 2014
Publicare TVA la încasare
4 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 5211 Rev. 1Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-01Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorSat Derna, Comuna DernaCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI