Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SOCIETATEA COOPERATIVA DE CONSUM GRUIU

SOCIETATEA COOPERATIVA DE CONSUM GRUIU

CUI 2789980 · SC· Sat Gruiu, Comuna Gruiu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

SOCIETATEA COOPERATIVA DE CONSUM GRUIU are sediul în Sat Gruiu, Comuna Gruiu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Datoriile au crescut+0%

Datoriile raportate sunt 52,2 K lei în 2025, față de 52,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025—Fără an comparabil
Rezultat net 2025-20,8 K lei-85,2% față de anul anterior2020: -22.2682022: -30.2002023: -44.6272024: -11.2412025: -20.823
Angajați 20250-100% față de anul anterior2020: 02022: 12023: 12024: 12025: 0
Capitaluri proprii 2025157,7 K lei-11,7% față de anul anterior2020: 291.6742022: 234.4362023: 189.8102024: 178.5682025: 157.746
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate03 K7 K2020: 6,5 K lei6,5 K2020—2022—2023—2024—2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-342,6%-159,9%22,8%Mediana sectorului (2025): 22,8% · n=123342020: -342,6%-342,6%20202022202320242025

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: —. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii157,7 K lei-11,7% față de anul anterior
Datorii52,2 K lei+0% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri———Fără an comparabil
Rezultat net-44,6 K lei-11,2 K lei-20,8 K lei-85,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii189,8 K lei178,6 K lei157,7 K lei-11,7% față de anul anterior
Datorii104,8 K lei52,2 K lei52,2 K lei+0% față de anul anterior
Creanțe151,6 K lei147,6 K lei147,6 K lei+0% față de anul anterior
Angajați110-100% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)46,7%53,7%n=12.90649,8%58,2%n=12.167
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)15,5%44,7%n=12.90614,6%40,6%n=12.167
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)47,9%75,1%n=12.90645,1%73,4%n=12.167
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-6,2%3%n=12.903-3,1%3,2%n=12.164
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-13,2%11,9%n=11.730-6,3%11,7%n=11.063
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii3,37×0,71×n=14.8063,76×0,81×n=14.070

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-20.823
Angajați
0
Datorii
52.217
Active imobilizate
161.721
Active circulante
175.717
Capitaluri proprii
157.746
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
20.823
Stocuri
—
Creanțe
147.574
Casă și conturi la bănci
28.143
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
127.475
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
510
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-11.241
Angajați
1
Datorii
52.217
Active imobilizate
161.721
Active circulante
196.539
Capitaluri proprii
178.568
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
11.241
Stocuri
—
Creanțe
147.574
Casă și conturi la bănci
48.965
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
127.475
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
510
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-44.627
Angajați
1
Datorii
104.822
Active imobilizate
161.721
Active circulante
260.386
Capitaluri proprii
189.810
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
44.627
Stocuri
371
Creanțe
151.551
Casă și conturi la bănci
108.464
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
127.475
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
510
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-30.200
Angajați
1
Datorii
95.930
Active imobilizate
161.721
Active circulante
296.120
Capitaluri proprii
234.436
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
30.200
Stocuri
371
Creanțe
151.489
Casă și conturi la bănci
144.260
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
127.475
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
510
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
6.500
Rezultat net
-22.268
Angajați
0
Datorii
122.922
Active imobilizate
161.721
Active circulante
379.060
Capitaluri proprii
291.674
Venituri totale
6.520
Cheltuieli totale
28.592
Stocuri
371
Creanțe
212.033
Casă și conturi la bănci
166.656
Cheltuieli în avans
1.290
Venituri în avans
127.475
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
510
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1993-01-21 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Firma are apariții în ediții istorice ale listelor publicate. Acestea descriu numai situația de la data fiecărei ediții.

Istoric publicat

Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.

EdițieTotalBuget de statAsigurări socialeȘomajSănătateContestat
2016-03-3121.050 lei3.403 lei11.896 lei572 lei5.179 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

3 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
2789980
Număr de înregistrare
C23/20/2005
Înmatriculare
1 septembrie 2005
EUID
ROONRC.C23/20/2005
Formă juridică
SC
Sediu social
Sos. GRUIU-SNAGOV 117 Sat Gruiu, Comuna Gruiu Ilfov
Adresă fiscală
Sos. GRUIU-SNAGOV 117 Gruiu ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
21 ianuarie 1993
Înregistrare fiscală
23 aprilie 2025
Telefon
3508028

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BADEA DĂNUŢ
administrator
BANU CLAUDIU MARIAN
administrator
VASILOI IOANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SOCIETATEA COOPERATIVA DE CONSUM GRUIU
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 21.01.1993
Înregistrare fiscală
21 ianuarie 1993
Număr registrul comerțului
C23/20/2005
Cod CAEN
6820
Formă juridică
ORGANIZAŢIE COOPERATISTĂ DE CONSUM
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.COOPERATISTA-COOPERATIVE DE CONSUM
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Contact și adrese

Telefon
3508028
Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, SAT GRUIU COM. GRUIU, ŞOS. GRUIU-SNAGOV, NR.117
Cod poștal fiscal
77115
Strada sediului
Şos. Gruiu-Snagov
Numărul sediului
117
Localitatea sediului
Sat Gruiu Com. Gruiu
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77115
Strada domiciliului fiscal
Şos. Gruiu-Snagov
Numărul domiciliului fiscal
117
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Gruiu Com. Gruiu
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77115

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 iulie 1993
TVA până la
30 aprilie 2019
Anulare operată la
27 mai 2019
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 mai 2019
Actualizare TVA la încasare
29 mai 2019
Publicare TVA la încasare
30 mai 2019
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6420 Rev. 1Telecomunicații

CAEN 9272 Rev. 1Alte activități recreative

CAEN 9302 Rev. 1Coafura și alte activități de înfrumusețare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovSat Gruiu, Comuna GruiuȘoseaua Gruiu-SnagovCAEN 6820
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI