Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SOCIETATEA COOPERATIVA DE CONSUM VOLUNTARI

SOCIETATEA COOPERATIVA DE CONSUM VOLUNTARI

CUI 2785490 · SC· Loc. Voluntari, Oraş Voluntari

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

SOCIETATEA COOPERATIVA DE CONSUM VOLUNTARI are sediul în Loc. Voluntari, Oraş Voluntari. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+14%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 656,5 K lei, față de 575,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut6,5%

Marja netă calculată este 6,5% în 2025, față de 6,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+72,8%

Datoriile raportate sunt 427,3 K lei în 2025, față de 247,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025656,5 K lei+14% față de anul anterior2020: 559.0682021: 560.8852022: 564.7002023: 558.2492024: 575.8902025: 656.537
Rezultat net 202542,9 K lei+22,7% față de anul anterior2020: 20.2722021: 15.1782022: 225.0002023: 35.0002024: 35.0002025: 42.944
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 22021: 22022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025751 K lei+1,2% față de anul anterior2020: 527.7422021: 522.3682022: 732.1902023: 742.2902024: 742.2902025: 750.950
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0328 K657 K2020: 559,1 K lei559,1 K20202021: 560,9 K lei560,9 K20212022: 564,7 K lei564,7 K20222023: 558,2 K lei558,2 K20232024: 575,9 K lei575,9 K20242025: 656,5 K lei656,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%19,9%39,8%Mediana sectorului (2025): 22,8% · n=123342020: 3,6%3,6%20202021: 2,7%2,7%20212022: 39,8%39,8%20222023: 6,3%6,3%20232024: 6,1%6,1%20242025: 6,5%6,5%2025

Cifra de afaceri: +14% față de anul anterior. Marja netă: 6,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii751 K lei+1,2% față de anul anterior
Datorii427,3 K lei+72,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri558,2 K lei575,9 K lei656,5 K lei+14% față de anul anterior
Rezultat net35 K lei35 K lei42,9 K lei+22,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii742,3 K lei742,3 K lei751 K lei+1,2% față de anul anterior
Datorii182,8 K lei247,3 K lei427,3 K lei+72,8% față de anul anterior
Creanțe22,3 K lei25,8 K lei11,6 K lei-55,1% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri6,5%22,8%n=12.3346,1%23,6%n=11.757
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)63,7%53,7%n=12.90675%58,2%n=12.167
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)36,3%44,7%n=12.90625%40,6%n=12.167
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)95,3%75,1%n=12.90685,8%73,4%n=12.167
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)3,6%3%n=12.9033,5%3,2%n=12.164
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive5,7%11,9%n=11.7304,7%11,7%n=11.063
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,13×0,71×n=14.8060,57×0,81×n=14.070
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3606,36 zile101,48 zilen=11.66416,14 zile87,21 zilen=10.932
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați656.537 lei238.022 lein=8.120575.890 lei218.265 lein=8.171

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
656.537
Rezultat net
42.944
Angajați
1
Datorii
427.346
Active imobilizate
1.123.337
Active circulante
54.959
Capitaluri proprii
750.950
Venituri totale
964.086
Cheltuieli totale
901.051
Stocuri
—
Creanțe
11.607
Casă și conturi la bănci
43.352
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.320
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
575.890
Rezultat net
35.000
Angajați
1
Datorii
247.289
Active imobilizate
849.286
Active circulante
140.293
Capitaluri proprii
742.290
Venituri totale
906.153
Cheltuieli totale
843.968
Stocuri
—
Creanțe
25.824
Casă și conturi la bănci
114.469
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.420
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
558.249
Rezultat net
35.000
Angajați
1
Datorii
182.798
Active imobilizate
605.223
Active circulante
319.865
Capitaluri proprii
742.290
Venituri totale
894.265
Cheltuieli totale
850.322
Stocuri
0
Creanțe
22.305
Casă și conturi la bănci
297.560
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.420
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
564.700
Rezultat net
225.000
Angajați
1
Datorii
173.606
Active imobilizate
352.248
Active circulante
553.548
Capitaluri proprii
732.190
Venituri totale
1.143.086
Cheltuieli totale
906.656
Stocuri
77
Creanțe
18.442
Casă și conturi la bănci
535.029
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.320
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
560.885
Rezultat net
15.178
Angajați
2
Datorii
182.464
Active imobilizate
538.991
Active circulante
165.841
Capitaluri proprii
522.368
Venituri totale
560.891
Cheltuieli totale
540.104
Stocuri
77
Creanțe
69.256
Casă și conturi la bănci
96.508
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.320
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
559.068
Rezultat net
20.272
Angajați
2
Datorii
153.491
Active imobilizate
569.889
Active circulante
111.344
Capitaluri proprii
527.742
Venituri totale
567.987
Cheltuieli totale
542.035
Stocuri
77
Creanțe
25.015
Casă și conturi la bănci
86.252
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1993-01-21 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

5 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
2785490
Număr de înregistrare
C2005000003232
Înmatriculare
9 iunie 2005
EUID
ROONRC.C2005000003232
Formă juridică
SC
Sediu social
B-DUL VOLUNTARI 95 5 Loc. Voluntari, Oraş Voluntari Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
B-DUL VOLUNTARI 95 Voluntari ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
21 ianuarie 1993
Înregistrare fiscală
20 martie 2026
Telefon
0212703074 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DIMA MARIA
administrator
DOGARU IOAN
administrator
ISTRATE STELIAN
administrator
NICULAE CONSTANTIN
administrator
SCÎRNECIU STELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SOCIETATEA COOPERATIVA DE CONSUM VOLUNTARI
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 21.01.1993
Înregistrare fiscală
21 ianuarie 1993
Număr registrul comerțului
C2005000003232
Cod CAEN
6820
Formă juridică
ORGANIZAŢIE COOPERATISTĂ DE CONSUM
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.COOPERATISTA-COOPERATIVE DE CONSUM
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Contact și adrese

Telefon
0212703074 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, SAT VOLUNTARI ORŞ. VOLUNTARI, B-DUL VOLUNTARI, NR.95, BL.5, ET.P
Strada sediului
B-DUL VOLUNTARI
Numărul sediului
95
Localitatea sediului
Sat Voluntari Orş. Voluntari
Județul sediului
ILFOV
Strada domiciliului fiscal
B-DUL VOLUNTARI
Numărul domiciliului fiscal
95
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Voluntari Orş. Voluntari
Județul domiciliului fiscal
ILFOV

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 1993
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2014
Actualizare TVA la încasare
28 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
29 ianuarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 9302 Rev. 1Coafura și alte activități de înfrumusețare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovLoc. Voluntari, Oraş VoluntariBulevardul VoluntariCAEN 6820
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI