Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SOF TRADING CONCEPT SRL

SOF TRADING CONCEPT SRL

CUI 33940372 · SRL· Municipiul Buzău

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

SOF TRADING CONCEPT SRL are sediul în Municipiul Buzău. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-11,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,5 mil. lei, față de 1,6 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât17,8%

Marja netă calculată este 17,8% în 2025, față de 20,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+109,9%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,5 mil. lei-11,5% față de anul anterior2020: 1.297.2012021: 954.5102022: 858.9162023: 1.672.4202024: 1.646.1922025: 1.457.529
Rezultat net 2025259,9 K lei-24,5% față de anul anterior2020: 263.2482021: 119.7172022: 40.5372023: 410.8082024: 344.0142025: 259.859
Angajați 20251-50% față de anul anterior2020: 62021: 42022: 32023: 22024: 22025: 1
Capitaluri proprii 2025260,7 K lei-24,4% față de anul anterior2020: 461.6782021: 416.1332022: 270.5872023: 411.8272024: 344.9692025: 260.671
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0836 K2 mil.2020: 1,3 mil. lei1,3 mil.20202021: 954,5 K lei954,5 K20212022: 858,9 K lei858,9 K20222023: 1,7 mil. lei1,7 mil.20232024: 1,6 mil. lei1,6 mil.20242025: 1,5 mil. lei1,5 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%12,3%24,6%2020: 20,3%20,3%20202021: 12,5%12,5%20212022: 4,7%4,7%20222023: 24,6%24,6%20232024: 20,9%20,9%20242025: 17,8%17,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 13% · n=237

Cifra de afaceri: -11,5% față de anul anterior.Marjă netă 17,8% · -3,1 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024345 K lei
2025260,7 K lei

Datorii raportate

2024207,1 K lei
2025214,4 K lei

Disponibilități bănești

202447,9 K lei
202560,6 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,7 mil. lei1,6 mil. lei1,5 mil. lei-11,5% față de anul anterior
Rezultat net410,8 K lei344 K lei259,9 K lei-24,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii411,8 K lei345 K lei260,7 K lei-24,4% față de anul anterior
Datorii52,6 K lei207,1 K lei214,4 K lei+3,5% față de anul anterior
Creanțe128,8 K lei78,1 K lei163,9 K lei+109,9% față de anul anterior
Angajați221-50% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă17,8%20,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 13% (n=237) · 2024: 9% (n=978)

Rezultat / active (A+B)54,2%62%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 11,4% (n=139) · 2024: 7,4% (n=664)

Rezultat / capitaluri proprii99,7%99,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 96,8% (n=212) · 2024: 36,6% (n=858)

Vânzări per angajat1.457.529 lei823.096 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 174.802 lei (n=192) · 2024: 156.786 lei (n=819)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)54,4%62,2%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 45,4% (n=139) · 2024: 43,6% (n=664)

Datorii / active (A+B)44,7%37,3%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 53,8% (n=139) · 2024: 54,1% (n=664)

Ponderea activelor imobilizate52,3%55,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 18,1% (n=139) · 2024: 14,8% (n=664)

Active circulante / datorii totale1,07×1,19×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,53× (n=257) · 2024: 1,52× (n=1.134)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări40,5 zile17,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 59,9 zile (n=196) · 2024: 67,4 zile (n=876)

Stocuri în zile de vânzări1,1 zile26,3 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 11,2 zile (n=124) · 2024: 21 zile (n=505)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.457.529
Rezultat net
259.859
Angajați
1
Datorii
214.372
Active imobilizate
250.702
Active circulante
228.851
Capitaluri proprii
260.671
Venituri totale
1.463.767
Cheltuieli totale
1.152.037
Stocuri
4.264
Creanțe
163.945
Casă și conturi la bănci
60.642
Cheltuieli în avans
1.791
Venituri în avans
6.301
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.646.192
Rezultat net
344.014
Angajați
2
Datorii
207.146
Active imobilizate
308.346
Active circulante
246.273
Capitaluri proprii
344.969
Venituri totale
1.751.465
Cheltuieli totale
1.355.959
Stocuri
120.270
Creanțe
78.095
Casă și conturi la bănci
47.908
Cheltuieli în avans
1.696
Venituri în avans
4.200
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.672.420
Rezultat net
410.808
Angajați
2
Datorii
52.582
Active imobilizate
236.367
Active circulante
229.178
Capitaluri proprii
411.827
Venituri totale
1.692.588
Cheltuieli totale
1.264.983
Stocuri
289
Creanțe
128.832
Casă și conturi la bănci
100.057
Cheltuieli în avans
3.064
Venituri în avans
4.200
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
858.916
Rezultat net
40.537
Angajați
3
Datorii
32.008
Active imobilizate
256.003
Active circulante
48.757
Capitaluri proprii
270.587
Venituri totale
858.916
Cheltuieli totale
810.219
Stocuri
157
Creanțe
23.781
Casă și conturi la bănci
24.819
Cheltuieli în avans
2.035
Venituri în avans
4.200
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
954.510
Rezultat net
119.717
Angajați
4
Datorii
40.359
Active imobilizate
303.376
Active circulante
151.361
Capitaluri proprii
416.133
Venituri totale
954.520
Cheltuieli totale
824.947
Stocuri
848
Creanțe
27.649
Casă și conturi la bănci
122.864
Cheltuieli în avans
1.755
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.297.201
Rezultat net
263.248
Angajați
6
Datorii
71.767
Active imobilizate
354.165
Active circulante
177.630
Capitaluri proprii
461.678
Venituri totale
1.297.887
Cheltuieli totale
1.022.501
Stocuri
652
Creanțe
57.914
Casă și conturi la bănci
119.064
Cheltuieli în avans
1.650
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-18

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2015-01-06 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-17–2026-10-18 · verificat 2026-10-18.

Dosar 21555/200/20252025-12-15 · Judecătoria BUZAU · Petent

anulare incident plată BO · Fond

3 termene · ultima soluție: 242 NCPC/155-1 CPC

2026-06-18 · 09:00

242 NCPC/155-1 CPC

În temeiul art. 242 alin. (1) C.proc.civ., suspendă judecata cererii de chemare în judecată formulate de petenta SOF TRADING CONCEPT SRL. Cu drept de recurs pe toată durata suspendării. Cererea de recurs se depune la Judecătoria Buzău. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei astăzi, 18.06.2026.

Document: incheieredesedinta · 2026-06-18

2026-06-04 · 09:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 18.06.2026, pentru când părţile vor lua la cunoştinţă de soluţie prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată astăzi, 04.06.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2026-06-04

2026-05-21 · 09:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 04.06.2026, pentru când părţile vor lua la cunoştinţă de soluţie prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată astăzi, 21.05.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2026-05-21

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
33940372
Număr de înregistrare
J2015000005108
Înmatriculare
6 ianuarie 2015
EUID
ROONRC.J2015000005108
Formă juridică
SRL
Sediu social
HORTICOLEI 37 Municipiul Buzău Buzău · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str HORTICOLEI 37 Buzău BUZĂU · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
6 ianuarie 2015
Înregistrare fiscală
23 februarie 2026
Telefon
0786017359 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ZANFIR ALEXANDRU SORIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SOF TRADING CONCEPT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 06.01.2015
Înregistrare fiscală
6 ianuarie 2015
Număr registrul comerțului
J2015000005108
Cod CAEN
4341
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău

Contact și adrese

Telefon
0786017359 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BUZĂU, MUN. BUZĂU, STR. HORTICOLEI, NR.37
Cod poștal fiscal
120081
Strada sediului
Str. Horticolei
Numărul sediului
37
Localitatea sediului
Mun. Buzău
Județul sediului
BUZĂU
Codul poștal al sediului
120081
Strada domiciliului fiscal
Str. Horticolei
Numărul domiciliului fiscal
37
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Buzău
Județul domiciliului fiscal
BUZĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
120081

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
16 ianuarie 2015
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
16 ianuarie 2015
Actualizare TVA la încasare
19 ianuarie 2015
Publicare TVA la încasare
20 ianuarie 2015
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 8121 Rev. 2Activități generale de curățenie a clădirilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-18Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BuzăuMunicipiul BuzăuCAEN 4341
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI