Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SOFIA DIAMOND CREATIVE SRL

SOFIA DIAMOND CREATIVE SRL

CUI 35634990 · SRL· Sat Viişoara, Oraş Ştefăneşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

SOFIA DIAMOND CREATIVE SRL are sediul în Sat Viişoara, Oraş Ştefăneşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+5,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 232 K lei, față de 220,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut3,1%

Marja netă calculată este 3,1% în 2025, față de 1,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-12%

Datoriile raportate sunt 223,5 K lei în 2025, față de 253,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025232 K lei+5,2% față de anul anterior2020: 161.5462021: 165.3242022: 114.5812023: 138.2202024: 220.5912025: 232.013
Rezultat net 20257,1 K lei+146,8% față de anul anterior2020: -22.2922021: -35.1742022: -29.4422023: -14.3502024: 2.8872025: 7.125
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 32021: 42022: 22023: 22024: 1
Capitaluri proprii 2025-112,8 K leiDeficit de capital redus cu 5,9%2020: -34.6822021: -69.8572022: -99.2992023: -113.6492024: -119.9372025: -112.811
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0116 K232 K2020: 161,5 K lei161,5 K20202021: 165,3 K lei165,3 K20212022: 114,6 K lei114,6 K20222023: 138,2 K lei138,2 K20232024: 220,6 K lei220,6 K20242025: 232 K lei232 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-25,7%-10,8%4%2020: -13,8%-13,8%20202021: -21,3%-21,3%20212022: -25,7%-25,7%20222023: -10,4%-10,4%20232024: 1,3%1,3%20242025: 3,1%3,1%2025Reper 2025: mediana sectorului 4% · n=2.855

Cifra de afaceri: +5,2% față de anul anterior.Marjă netă 3,1% · +1,8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-119,9 K lei
2025-112,8 K lei

Datorii raportate

2024253,9 K lei
2025223,5 K lei

Disponibilități bănești

202440,7 K lei
202536,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri138,2 K lei220,6 K lei232 K lei+5,2% față de anul anterior
Rezultat net-14,4 K lei2,9 K lei7,1 K lei+146,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii-113,6 K lei-119,9 K lei-112,8 K leiDeficit de capital redus cu 5,9%
Datorii186,5 K lei253,9 K lei223,5 K lei-12% față de anul anterior
Creanțe26 lei—331 leiFără an comparabil
Angajați21—Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă3,1%1,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 4% (n=2.855) · 2024: 2,1% (n=1.414)

Rezultat / active (A+B)6,4%2,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 4,3% (n=2.160) · 2024: 0,4% (n=684)

Vânzări per angajat—220.591 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 253.134 lei (n=2.140) · 2024: 149.013 lei (n=773)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-101,9%-89,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 33,6% (n=2.160) · 2024: 13,3% (n=688)

Datorii / active (A+B)201,9%189,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 66,6% (n=2.160) · 2024: 87% (n=688)

Ponderea activelor imobilizate15,8%12,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 14,3% (n=2.160) · 2024: 9,7% (n=688)

Active circulante / datorii totale0,42×0,46×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,09× (n=3.392) · 2024: 0,85× (n=1.776)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări0,5 zile—
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 22,7 zile (n=2.524) · 2024: 10,4 zile (n=1.015)

Stocuri în zile de vânzări87,9 zile124,8 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 93,7 zile (n=2.621) · 2024: 113,1 zile (n=1.271)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
232.013
Rezultat net
7.125
Angajați
—
Datorii
223.549
Active imobilizate
17.468
Active circulante
93.270
Capitaluri proprii
-112.811
Venituri totale
237.214
Cheltuieli totale
228.732
Stocuri
56.653
Creanțe
331
Casă și conturi la bănci
36.286
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
220.591
Rezultat net
2.887
Angajați
1
Datorii
253.949
Active imobilizate
16.827
Active circulante
117.185
Capitaluri proprii
-119.937
Venituri totale
222.891
Cheltuieli totale
217.745
Stocuri
76.451
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
40.734
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
138.220
Rezultat net
-14.350
Angajați
2
Datorii
186.456
Active imobilizate
7.128
Active circulante
64.822
Capitaluri proprii
-113.649
Venituri totale
138.220
Cheltuieli totale
151.188
Stocuri
51.567
Creanțe
26
Casă și conturi la bănci
13.229
Cheltuieli în avans
857
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
114.581
Rezultat net
-29.442
Angajați
2
Datorii
154.212
Active imobilizate
2.178
Active circulante
56.878
Capitaluri proprii
-99.299
Venituri totale
114.581
Cheltuieli totale
143.583
Stocuri
52.290
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
4.588
Cheltuieli în avans
857
Venituri în avans
5.000
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
165.324
Rezultat net
-35.174
Angajați
4
Datorii
122.295
Active imobilizate
3.109
Active circulante
48.472
Capitaluri proprii
-69.857
Venituri totale
165.324
Cheltuieli totale
200.498
Stocuri
44.777
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
3.695
Cheltuieli în avans
857
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
161.546
Rezultat net
-22.292
Angajați
3
Datorii
85.284
Active imobilizate
—
Active circulante
50.602
Capitaluri proprii
-34.682
Venituri totale
176.807
Cheltuieli totale
197.483
Stocuri
44.189
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
6.413
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-19

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2016-02-11 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-18–2026-10-19 · verificat 2026-10-19.

Dosar 8487/280/20232023-05-12 · Judecătoria PITESTI · Terţ poprit

validare poprire · Fond

3 termene · ultima soluție: Respinge cererea

2024-03-29 · 08:30

Respinge cererea

Respinge cererea de validare a popririi formulată de petentul FINOPRO IFN SA, în contradictoriu cu ter?ul poprit SOFIA DIAMOND CREATIVE SRL ?i debitorul Grigore Florina Roxana. Cu drept de apel în termen de 5 de zile de la comunicare. Cererea se va depune la Judecătoria Piteşti. Pronun?ată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 29.03.2024.

Document: Hotarare 1919/2024 · 2024-03-29

2024-03-15 · 08:30

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea la data de 29.03.2024, când pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 15.03.2024.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2024-03-15

2024-02-29 · 08:30

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea la data de 15.03.2024. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, astăzi, 29.02.2024.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2024-02-29

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
35634990
Număr de înregistrare
J2016000280036
Înmatriculare
11 februarie 2016
EUID
ROONRC.J2016000280036
Formă juridică
SRL
Sediu social
GOLEASCA 32 Sat Viişoara, Oraş Ştefăneşti Argeş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str GOLEASCA 32 Viişoara ARGEŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
11 februarie 2016
Înregistrare fiscală
16 septembrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PÎRVU FLORIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SOFIA DIAMOND CREATIVE SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 11.02.2016
Înregistrare fiscală
11 februarie 2016
Număr registrul comerțului
J2016000280036
Cod CAEN
4778
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ARGEŞ, SAT VIIŞOARA ORŞ. ŞTEFĂNEŞTI, STR. GOLEASCA, NR.32
Strada sediului
Str. Goleasca
Numărul sediului
32
Localitatea sediului
Sat Viişoara Orş. Ştefăneşti
Județul sediului
ARGEŞ
Strada domiciliului fiscal
Str. Goleasca
Numărul domiciliului fiscal
32
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Viişoara Orş. Ştefăneşti
Județul domiciliului fiscal
ARGEŞ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

27 activități autorizate

CAEN 1071 Rev. 3Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

CAEN 2361 Rev. 3Fabricarea produselor din beton pentru construcții

CAEN 2366 Rev. 3Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos

CAEN 4613 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4622 Rev. 3Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor

CAEN 4631 Rev. 3Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

CAEN 4634 Rev. 3Comerț cu ridicata al băuturilor

CAEN 4639 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4721 Rev. 3Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete

CAEN 4722 Rev. 3Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne

CAEN 4724 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase

CAEN 4725 Rev. 3Comerț cu amănuntul al băuturilor

CAEN 4727 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4782 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 5612 Rev. 3Activități ale unităților mobile de alimentație

CAEN 5621 Rev. 3Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5622 Rev. 3Alte servicii de alimentație n.c.a.

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 5640 Rev. 3Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 7721 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv

CAEN 7739 Rev. 3Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-19Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ArgeşSat Viişoara, Oraş ŞtefăneştiCAEN 4778
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI