Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SOFOWIEN SRL

SOFOWIEN SRL

CUI 3049645 · SRL· Sat Drăguş, Comuna Drăguş

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

SOFOWIEN SRL are sediul în Sat Drăguş, Comuna Drăguş. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+184,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 46,7 K lei, față de 16,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-109,1%

Marja netă calculată este -109,1% în 2025, față de -337,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+9,5%

Datoriile raportate sunt 868,8 K lei în 2025, față de 793,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202546,7 K lei+184,1% față de anul anterior2020: 51.1162021: 40.9642022: 38.3462023: 49.2652024: 16.4222025: 46.655
Rezultat net 2025-50,9 K leiPierdere redusă cu 8,1%2020: 4.9952021: -72.7732022: -34.2962023: -38.8992024: -55.3892025: -50.910
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 2025-431,9 K leiDeficit de capital majorat cu 13,4%2020: -179.6132021: -252.3862022: -286.6822023: -325.5792024: -380.9732025: -431.882
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate026 K51 K2020: 51,1 K lei51,1 K20202021: 41 K lei41 K20212022: 38,3 K lei38,3 K20222023: 49,3 K lei49,3 K20232024: 16,4 K lei16,4 K20242025: 46,7 K lei46,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-337,3%-163,8%9,8%2020: 9,8%9,8%20202021: -177,7%-177,7%20212022: -89,4%-89,4%20222023: -79%-79%20232024: -337,3%-337,3%20242025: -109,1%-109,1%2025Reper 2025: mediana sectorului 7,1% · n=876

Cifra de afaceri: +184,1% față de anul anterior.Marjă netă -109,1% · +228,2 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-381 K lei
2025-431,9 K lei

Datorii raportate

2024793,2 K lei
2025868,8 K lei

Disponibilități bănești

20249,4 K lei
20251,5 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri49,3 K lei16,4 K lei46,7 K lei+184,1% față de anul anterior
Rezultat net-38,9 K lei-55,4 K lei-50,9 K leiPierdere redusă cu 8,1%
Capitaluri proprii-325,6 K lei-381 K lei-431,9 K leiDeficit de capital majorat cu 13,4%
Datorii640,2 K lei793,2 K lei868,8 K lei+9,5% față de anul anterior
Creanțe78,5 K lei101 K lei117,3 K lei+16,1% față de anul anterior
Angajați1——Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-109,1%-337,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 7,1% (n=876) · 2024: 6,1% (n=1.254)

Rezultat / active (A+B)-11,7%-13,4%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,3% (n=612) · 2024: 0,9% (n=910)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-98,9%-92,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 26,4% (n=612) · 2024: 24,8% (n=911)

Datorii / active (A+B)198,9%192,4%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 72,5% (n=612) · 2024: 73,5% (n=911)

Ponderea activelor imobilizate69,1%68,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 24,9% (n=612) · 2024: 27,3% (n=911)

Active circulante / datorii totale0,16×0,16×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,86× (n=1.085) · 2024: 0,79× (n=1.602)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări904,8 zile2.213,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 26,5 zile (n=681) · 2024: 29,9 zile (n=932)

Stocuri în zile de vânzări123,6 zile423,5 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 17,8 zile (n=405) · 2024: 15,8 zile (n=582)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
46.655
Rezultat net
-50.910
Angajați
—
Datorii
868.750
Active imobilizate
302.068
Active circulante
134.800
Capitaluri proprii
-431.882
Venituri totale
46.655
Cheltuieli totale
97.565
Stocuri
16.021
Creanțe
117.261
Casă și conturi la bănci
1.518
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
16.422
Rezultat net
-55.389
Angajați
—
Datorii
793.247
Active imobilizate
282.534
Active circulante
129.740
Capitaluri proprii
-380.973
Venituri totale
16.422
Cheltuieli totale
71.811
Stocuri
19.319
Creanțe
100.993
Casă și conturi la bănci
9.428
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
49.265
Rezultat net
-38.899
Angajați
1
Datorii
640.192
Active imobilizate
223.943
Active circulante
105.669
Capitaluri proprii
-325.579
Venituri totale
49.270
Cheltuieli totale
88.169
Stocuri
19.964
Creanțe
78.474
Casă și conturi la bănci
7.231
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
14.999
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
38.346
Rezultat net
-34.296
Angajați
—
Datorii
547.661
Active imobilizate
191.848
Active circulante
84.130
Capitaluri proprii
-286.682
Venituri totale
38.361
Cheltuieli totale
71.507
Stocuri
19.536
Creanțe
64.261
Casă și conturi la bănci
333
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
14.999
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
40.964
Rezultat net
-72.773
Angajați
—
Datorii
498.786
Active imobilizate
174.795
Active circulante
86.606
Capitaluri proprii
-252.386
Venituri totale
40.964
Cheltuieli totale
112.508
Stocuri
21.868
Creanțe
53.008
Casă și conturi la bănci
11.730
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
15.001
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
51.116
Rezultat net
4.995
Angajați
—
Datorii
395.211
Active imobilizate
138.877
Active circulante
91.721
Capitaluri proprii
-179.613
Venituri totale
51.165
Cheltuieli totale
44.635
Stocuri
18.976
Creanțe
71.799
Casă și conturi la bănci
946
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
15.000
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-16

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1993-02-04 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-15–2026-10-16 · verificat 2026-10-16.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
3049645
Număr de înregistrare
J1992001992084
Înmatriculare
17 iunie 1992
EUID
ROONRC.J1992001992084
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. MARE 478 Sat Drăguş, Comuna Drăguş Braşov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. MARE 478 Drăguş BRAŞOV
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
4 februarie 1993
Înregistrare fiscală
9 octombrie 2025
Telefon
0268249625 · Firme cu același număr
Fax
680

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
FLORESCU VASILICA-CLAUDIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SOFOWIEN SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 04.02.1993
Înregistrare fiscală
4 februarie 1993
Număr registrul comerțului
J1992001992084
Cod CAEN
4619
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Victoria

Contact și adrese

Telefon
06825
Fax
680
Domiciliu fiscal
JUD. BRAŞOV, SAT DRĂGUŞ COM. DRĂGUŞ, STR. MARE, NR.478
Cod poștal fiscal
507251
Strada sediului
Str. MARE
Numărul sediului
478
Localitatea sediului
Sat Drăguş Com. Drăguş
Județul sediului
BRAŞOV
Codul poștal al sediului
507251
Strada domiciliului fiscal
Str. MARE
Numărul domiciliului fiscal
478
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Drăguş Com. Drăguş
Județul domiciliului fiscal
BRAŞOV
Cod poștal domiciliu fiscal
507251

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
16 aprilie 2014
Perioada 2: TVA de la
1 noiembrie 2008
Perioada 2: TVA până la
31 iulie 2012
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.e) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

33 activități autorizate

CAEN 3511 Rev. 3Producția de energie electrică din resurse neregenerabile

CAEN 3512 Rev. 3Producția de energie electrică din resurse regenerabile

CAEN 3513 Rev. 3Transportul energiei electrice

CAEN 3514 Rev. 3Distribuția energiei electrice

CAEN 3515 Rev. 3Comercializarea energiei electrice

CAEN 3516 Rev. 3Depozitarea energiei electrice

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4686 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor produse intermediare

CAEN 4687 Rev. 3Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4740 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 4753 Rev. 3Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea

CAEN 4755 Rev. 3Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.

CAEN 4763 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive

CAEN 4764 Rev. 3Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor

CAEN 4776 Rev. 3Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea

CAEN 4777 Rev. 3Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4932 Rev. 3Transporturi terestre de pasageri, ocazionale

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 3Servicii de mutare

CAEN 5510 Rev. 3Hoteluri și alte facilități de cazare similare

CAEN 5520 Rev. 3Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 5612 Rev. 3Activități ale unităților mobile de alimentație

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 9141 Rev. 3Activități ale grădinilor botanice și zoologice

CAEN 9321 Rev. 3Activități ale parcurilor tematice și de distracții

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-16Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BraşovSat Drăguş, Comuna DrăguşStrada MareCAEN 9609
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI