Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SOFT SYSTEM SRL

SOFT SYSTEM SRL

CUI 6596507 · SRL· Municipiul Râmnicu Vâlcea

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

SOFT SYSTEM SRL are sediul în Municipiul Râmnicu Vâlcea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-7,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 123,1 K lei, față de 132,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut12,6%

Marja netă calculată este 12,6% în 2025, față de 8,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-25,4%

Datoriile raportate sunt 15,7 K lei în 2025, față de 21,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025123,1 K lei-7,4% față de anul anterior2020: 124.2872021: 105.3342022: 130.7082023: 88.2632024: 132.9192025: 123.052
Rezultat net 202515,5 K lei+34,6% față de anul anterior2020: 9.3612021: 15.7262022: 36.4202023: 9532024: 11.4972025: 15.472
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025228,2 K lei+7,3% față de anul anterior2020: 205.2782021: 221.0052022: 225.8452023: 226.7992024: 212.6792025: 228.227
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate066 K133 K2020: 124,3 K lei124,3 K20202021: 105,3 K lei105,3 K20212022: 130,7 K lei130,7 K20222023: 88,3 K lei88,3 K20232024: 132,9 K lei132,9 K20242025: 123,1 K lei123,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%24,5%49%2020: 7,5%7,5%20202021: 14,9%14,9%20212022: 27,9%27,9%20222023: 1,1%1,1%20232024: 8,6%8,6%20242025: 12,6%12,6%2025Reper 2025: mediana sectorului 49% · n=721

Cifra de afaceri: -7,4% față de anul anterior.Marjă netă 12,6% · +3,9 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024212,7 K lei
2025228,2 K lei

Datorii raportate

202421,1 K lei
202515,7 K lei

Disponibilități bănești

202468,2 K lei
2025100,9 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri88,3 K lei132,9 K lei123,1 K lei-7,4% față de anul anterior
Rezultat net953 lei11,5 K lei15,5 K lei+34,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii226,8 K lei212,7 K lei228,2 K lei+7,3% față de anul anterior
Datorii24 K lei21,1 K lei15,7 K lei-25,4% față de anul anterior
Creanțe42,5 K lei39,6 K lei27,4 K lei-30,6% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă12,6%8,6%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 49% (n=721) · 2024: 45,7% (n=2.232)

Rezultat / active (A+B)6,3%4,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 51,3% (n=566) · 2024: 39,9% (n=1.780)

Rezultat / capitaluri proprii6,8%5,4%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 99,6% (n=697) · 2024: 96,6% (n=2.211)

Vânzări per angajat123.052 lei132.919 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 295.530 lei (n=563) · 2024: 263.095 lei (n=1.718)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)93,6%91%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 68,6% (n=566) · 2024: 72,7% (n=1.780)

Datorii / active (A+B)6,4%9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 30,5% (n=566) · 2024: 26,7% (n=1.780)

Ponderea activelor imobilizate44,4%49,3%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 10,7% (n=566) · 2024: 11,6% (n=1.780)

Active circulante / datorii totale8,63×5,63×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 2,72× (n=794) · 2024: 2,84× (n=2.614)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări80,3 zile107,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 158,3 zile (n=683) · 2024: 130,2 zile (n=2.074)

Stocuri în zile de vânzări21,1 zile29,3 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 1,1 zile (n=284) · 2024: 4,1 zile (n=861)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
123.052
Rezultat net
15.472
Angajați
1
Datorii
15.709
Active imobilizate
108.407
Active circulante
135.529
Capitaluri proprii
228.227
Venituri totale
123.079
Cheltuieli totale
106.008
Stocuri
7.226
Creanțe
27.449
Casă și conturi la bănci
100.854
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
132.919
Rezultat net
11.497
Angajați
1
Datorii
21.059
Active imobilizate
115.182
Active circulante
118.556
Capitaluri proprii
212.679
Venituri totale
132.944
Cheltuieli totale
118.907
Stocuri
10.807
Creanțe
39.565
Casă și conturi la bănci
68.184
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
88.263
Rezultat net
953
Angajați
1
Datorii
24.041
Active imobilizate
123.039
Active circulante
122.837
Capitaluri proprii
226.799
Venituri totale
88.295
Cheltuieli totale
86.591
Stocuri
5.817
Creanțe
42.450
Casă și conturi la bănci
74.570
Cheltuieli în avans
4.964
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
130.708
Rezultat net
36.420
Angajați
1
Datorii
21.850
Active imobilizate
128.064
Active circulante
119.631
Capitaluri proprii
225.845
Venituri totale
130.743
Cheltuieli totale
93.042
Stocuri
—
Creanțe
32.866
Casă și conturi la bănci
86.765
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
105.334
Rezultat net
15.726
Angajați
1
Datorii
68.457
Active imobilizate
131.746
Active circulante
157.716
Capitaluri proprii
221.005
Venituri totale
105.402
Cheltuieli totale
88.739
Stocuri
11.180
Creanțe
27.717
Casă și conturi la bănci
118.819
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
124.287
Rezultat net
9.361
Angajați
1
Datorii
127.979
Active imobilizate
139.218
Active circulante
194.039
Capitaluri proprii
205.278
Venituri totale
124.381
Cheltuieli totale
113.865
Stocuri
22.191
Creanțe
63.248
Casă și conturi la bănci
108.600
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-06-13Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1994-12-08 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-01–2026-11-02 · verificat 2026-11-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

28 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
6596507
Număr de înregistrare
J1994001375384
Înmatriculare
8 decembrie 1994
EUID
ROONRC.J1994001375384
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. Calea lui Traian 162 26 Municipiul Râmnicu Vâlcea Vâlcea · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. Calea lui Traian 162 Rimnicu Vilcea VÂLCEA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
8 decembrie 1994
Înregistrare fiscală
23 ianuarie 2026
Telefon
0250732600 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DRĂGUŞIN ION

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SOFT SYSTEM SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 21.12.1994
Înregistrare fiscală
21 decembrie 1994
Număr registrul comerțului
J1994001375384
Cod CAEN
1812
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea

Contact și adrese

Telefon
732200
Domiciliu fiscal
JUD. VÂLCEA, MUN. RÂMNICU VÂLCEA, STR. CALEA LUI TRAIAN, NR.162, BL.26, SC.C, AP.15
Strada sediului
Str. Calea lui Traian
Numărul sediului
162
Localitatea sediului
Mun. Râmnicu Vâlcea
Județul sediului
VÂLCEA
Strada domiciliului fiscal
Str. Calea lui Traian
Numărul domiciliului fiscal
162
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Râmnicu Vâlcea
Județul domiciliului fiscal
VÂLCEA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
27 decembrie 1994
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 martie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (28) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Spitalul Municipal Costache Nicolescu Dragasani28 din 28 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Formulare (Rev.2)12 din 28 înregistrări (42,9%) · Vezi selecția

Diverse imprimate (Rev.2)10 din 28 înregistrări (35,7%) · Vezi selecția

Registre, registre contabile, clasoare, formulare si alte articole imprimate de papetarie din hartie sau din carton (Rev.2)3 din 28 înregistrări (10,7%) · Vezi selecția

Formulare comerciale (Rev.2)2 din 28 înregistrări (7,1%) · Vezi selecția

Registre (Rev.2)1 din 28 înregistrări (3,6%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

13 iunie 2025Achiziție directă

Fisa UPU

Autoritate: Spitalul Municipal Costache Nicolescu Dragasani

CPV 22820000-4 — Formulare (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 22820000-4

Vezi detaliile atribuirii →
2.400 leiValoare publicată
13 iunie 2025Achiziție directă

Foaie de observatie clinica generala

Autoritate: Spitalul Municipal Costache Nicolescu Dragasani

CPV 22820000-4 — Formulare (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 22820000-4

Vezi detaliile atribuirii →
2.500 leiValoare publicată
26 martie 2025Achiziție directă

Fisa UPU

Autoritate: Spitalul Municipal Costache Nicolescu Dragasani

CPV 22820000-4 — Formulare (Rev.2)

T1 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 22820000-4

Vezi detaliile atribuirii →
2.400 leiValoare publicată
5 decembrie 2024Achiziție directă

Foaie de observatie clinica generala

Autoritate: Spitalul Municipal Costache Nicolescu Dragasani

CPV 22820000-4 — Formulare (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 22820000-4

Vezi detaliile atribuirii →
2.200 leiValoare publicată
5 decembrie 2024Achiziție directă

Fisa UPU

Autoritate: Spitalul Municipal Costache Nicolescu Dragasani

CPV 22820000-4 — Formulare (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 22820000-4

Vezi detaliile atribuirii →
1.400 leiValoare publicată
15 noiembrie 2024Achiziție directă

REGISTRU CONSULTATII A4

Autoritate: Spitalul Municipal Costache Nicolescu Dragasani

CPV 22800000-8 — Registre, registre contabile, clasoare, formulare si alte articole imprimate de papetarie din hartie sau din carton (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 22800000-8

Vezi detaliile atribuirii →
30 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 1812 Rev. 3Alte activități de tipărire n.c.a.

CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6290 Rev. 3Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VâlceaMunicipiul Râmnicu VâlceaStrada Calea Lui TraianCAEN 6290
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI