Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 186,2 K lei, față de 437,1 K lei în 2024.
Bilanț 2025SOLID BRANDS SRL
ActivăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în scădere. Marjă în scădere.
SOLID BRANDS SRL are sediul în Municipiul Braşov. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.
Marja netă calculată este 2,7% în 2025, față de 4,6% în 2024.
Calcul din bilanț 2025Datoriile raportate sunt 73,8 K lei în 2025, față de 103,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.
Bilanț 2025Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriReper 2025: mediana sectorului 13,8% · n=6.999Cifra de afaceri: -57,4% față de anul anterior.Marjă netă 2,7% · -1,9 pp față de 2024
Capital, datorii și lichidități
Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicatorCapitaluri proprii
Datorii raportate
Disponibilități bănești
Capital de lucru net
Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 843,4 K lei | 437,1 K lei | 186,2 K lei | -57,4% față de anul anterior |
| Rezultat net | 49 K lei | 20,1 K lei | 5 K lei | -75,3% față de anul anterior |
| Capitaluri proprii | 584 K lei | 604,1 K lei | 609,1 K lei | +0,8% față de anul anterior |
| Datorii | 122,3 K lei | 103,6 K lei | 73,8 K lei | -28,8% față de anul anterior |
| Creanțe | 699,5 K lei | 689 K lei | 671,8 K lei | -2,5% față de anul anterior |
| Angajați | 9 | 4 | 2 | -50% față de anul anterior |
Indicatori financiari · comparație
2025 / 2024A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.
Profitabilitate și productivitate
Mediana sectorului: 2025: 13,8% (n=6.999) · 2024: 11,8% (n=7.027)
Mediana sectorului: 2025: 14,8% (n=5.568) · 2024: 12,3% (n=5.528)
Mediana sectorului: 2025: 65,9% (n=6.327) · 2024: 46,7% (n=6.247)
Mediana sectorului: 2025: 191.347 lei (n=5.668) · 2024: 164.925 lei (n=5.834)
Capital și îndatorare
Mediana sectorului: 2025: 43,1% (n=5.568) · 2024: 47,8% (n=5.528)
Mediana sectorului: 2025: 54,9% (n=5.568) · 2024: 50,6% (n=5.528)
Mediana sectorului: 2025: 17,1% (n=5.568) · 2024: 15,9% (n=5.528)
Mediana sectorului: 2025: 1,34× (n=8.188) · 2024: 1,42× (n=8.159)
Lichiditate și capital de lucru
Mediana sectorului: 2025: 78,4 zile (n=6.537) · 2024: 71,5 zile (n=6.456)
Mediana sectorului: 2025: 17,2 zile (n=4.056) · 2024: 19,7 zile (n=4.026)
Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.
Istoric financiar complet · 6 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2025
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 186.181
- Rezultat net
- 4.958
- Angajați
- 2
- Datorii
- 73.759
- Active imobilizate
- 0
- Active circulante
- 682.822
- Capitaluri proprii
- 609.063
- Venituri totale
- 172.686
- Cheltuieli totale
- 166.861
- Stocuri
- 0
- Creanțe
- 671.756
- Casă și conturi la bănci
- 11.066
- Cheltuieli în avans
- 0
- Venituri în avans
- 0
- Provizioane
- 0
- Capital subscris vărsat
- 1.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2024
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 437.070
- Rezultat net
- 20.075
- Angajați
- 4
- Datorii
- 103.602
- Active imobilizate
- 0
- Active circulante
- 707.707
- Capitaluri proprii
- 604.105
- Venituri totale
- 450.570
- Cheltuieli totale
- 427.554
- Stocuri
- 13.500
- Creanțe
- 688.987
- Casă și conturi la bănci
- 5.220
- Cheltuieli în avans
- 0
- Venituri în avans
- 0
- Provizioane
- 0
- Capital subscris vărsat
- 1.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 843.398
- Rezultat net
- 49.038
- Angajați
- 9
- Datorii
- 122.277
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 706.307
- Capitaluri proprii
- 584.030
- Venituri totale
- 843.398
- Cheltuieli totale
- 787.131
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 699.456
- Casă și conturi la bănci
- 6.851
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 1.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 615.006
- Rezultat net
- 7.804
- Angajați
- 8
- Datorii
- 73.241
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 608.233
- Capitaluri proprii
- 534.992
- Venituri totale
- 615.006
- Cheltuieli totale
- 602.863
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 608.006
- Casă și conturi la bănci
- 227
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 1.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 467.264
- Rezultat net
- 105.866
- Angajați
- 6
- Datorii
- 63.827
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 591.015
- Capitaluri proprii
- 527.188
- Venituri totale
- 467.264
- Cheltuieli totale
- 357.570
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 580.749
- Casă și conturi la bănci
- 10.266
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 1.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2020
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 270.597
- Rezultat net
- 100.930
- Angajați
- 3
- Datorii
- 53.173
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 474.495
- Capitaluri proprii
- 421.322
- Venituri totale
- 270.597
- Cheltuieli totale
- 167.256
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 456.870
- Casă și conturi la bănci
- 17.625
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 1.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
Scădere de 57% față de 2024.
Ministerul Finanțelor · 2025Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
Scădere de 57% față de 2024.
Ministerul Finanțelor · 2025Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2010-11-29 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Conformare fiscală publicată
Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.
Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-13–2026-10-14 · verificat 2026-10-14.
Nume de administratori menționate alături de firmă
Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.
Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
5 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 27761054
- Număr de înregistrare
- J08/1324/2010
- Înmatriculare
- 29 noiembrie 2010
- EUID
- ROONRC.J08/1324/2010
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- ŞTEFAN BACIU 5 Municipiul Braşov Braşov · Firme la aceeași adresă
- Adresă fiscală
- Str. ŞTEFAN BACIU 5 Braşov BRAŞOV · Firme la aceeași adresă
- TVA
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 29 noiembrie 2010
- Înregistrare fiscală
- 23 ianuarie 2026
- Telefon
- 0771890881 · Firme cu același număr
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- ARONESCU FLORIN-BOGDAN
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- SOLID BRANDS SRL
- Stare de înregistrare
- INREGISTRAT din data 29.11.2010
- Înregistrare fiscală
- 30 noiembrie 2010
- Număr registrul comerțului
- J08/1324/2010
- Cod CAEN
- 4321
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov
Contact și adrese
- Telefon
- 0771890881 · Firme cu același număr
- Domiciliu fiscal
- JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. ŞTEFAN BACIU, NR.5, AP.20
- Cod poștal fiscal
- 500170
- Strada sediului
- Str. Ştefan Baciu
- Numărul sediului
- 5
- Localitatea sediului
- Mun. Braşov
- Județul sediului
- BRAŞOV
- Codul poștal al sediului
- 500170
- Strada domiciliului fiscal
- Str. Ştefan Baciu
- Numărul domiciliului fiscal
- 5
- Localitatea domiciliului fiscal
- Mun. Braşov
- Județul domiciliului fiscal
- BRAŞOV
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 500170
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Da
- Perioada 1: TVA de la
- 2 martie 2020
- Perioada 2: TVA de la
- 2 septembrie 2014
- Perioada 2: TVA până la
- 31 octombrie 2017
- Perioada 2: Anulare operată la
- 2 noiembrie 2017
- Perioada 2: Motivul anulării
- Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
- Perioada 3: TVA de la
- 3 decembrie 2010
- Perioada 3: TVA până la
- 31 iulie 2014
- Perioada 3: Motivul anulării
- Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.e) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
- TVA la încasare
- Nu
- TVA la încasare de la
- 1 ianuarie 2013
- TVA la încasare până la
- 1 august 2014
- Actualizare TVA la încasare
- 3 noiembrie 2014
- Publicare TVA la încasare
- 4 noiembrie 2014
- Tip act TVA la încasare
- Radiere
- În registrul RO e-Factura
- Nu
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
Achiziții publice
Explorează toate (5) →Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Autorități cu cele mai multe înregistrări
Unitatea Militara 0391 Brasov5 din 5 înregistrări (100%) · Vezi relația
Categorii CPV frecvente
Echipament de telecomunicatii (Rev.2)2 din 5 înregistrări (40%) · Vezi selecția
Calculatoare de birou (Rev.2)1 din 5 înregistrări (20%) · Vezi selecția
Retea de comunicatii (Rev.2)1 din 5 înregistrări (20%) · Vezi selecția
Cabluri de retea (Rev.2)1 din 5 înregistrări (20%) · Vezi selecția
Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.
Pachet consumabile comunicatii
Autoritate: Unitatea Militara 0391 Brasov
CPV 32421000-0 — Cabluri de retea (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Pachet echipamente comunicatii
Autoritate: Unitatea Militara 0391 Brasov
CPV 32500000-8 — Echipament de telecomunicatii (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Pachet Laptop Asus
Autoritate: Unitatea Militara 0391 Brasov
CPV 30141200-1 — Calculatoare de birou (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Pachet Switch industrial Dahua Gigabit PoE 8 porturi
Autoritate: Unitatea Militara 0391 Brasov
CPV 32412000-4 — Retea de comunicatii (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Pachet echipamente comunicatii
Autoritate: Unitatea Militara 0391 Brasov
CPV 32500000-8 — Echipament de telecomunicatii (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
21 activități autorizate
CAEN 3313 Rev. 2Repararea echipamentelor electronice și optice
CAEN 3314 Rev. 2Repararea echipamentelor electrice
CAEN 3319 Rev. 2Repararea altor echipamente
CAEN 4222 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
CAEN 4299 Rev. 2Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice
CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții
CAEN 4651 Rev. 2Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului
CAEN 4652 Rev. 2Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații
CAEN 6110 Rev. 2Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
CAEN 6120 Rev. 2Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației
CAEN 6203 Rev. 2Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
CAEN 6209 Rev. 2Alte activități de servicii privind tehnologia informației
CAEN 7410 Rev. 2Activități de design specializat
CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
CAEN 8020 Rev. 2Activități de servicii privind sistemele de securizare
CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
CAEN 9511 Rev. 2Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
CAEN 9512 Rev. 2Repararea echipamentelor de comunicații
CAEN 9609 Rev. 2Alte activități de servicii n.c.a.
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2025 | 2026-06-11 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-11-06 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-10-14 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Înregistrări disponibile |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.