Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SOLID - LAUR SRL

SOLID - LAUR SRL

CUI 35908637 · SRL· Sat Slatina-Timiş, Comuna Slatina-Timiş

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

SOLID - LAUR SRL are sediul în Sat Slatina-Timiş, Comuna Slatina-Timiş. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-9,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 142,7 K lei, față de 157,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-32,9%

Marja netă calculată este -32,9% în 2025, față de -1,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+38,1%

Datoriile raportate sunt 78,3 K lei în 2025, față de 56,7 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025142,7 K lei-9,6% față de anul anterior2020: 90.5012021: 125.1432022: 108.6582023: 121.2962024: 157.8562025: 142.657
Rezultat net 2025-47 K leiPierdere majorată cu 2,1 K%2020: 14.4942021: 15.0662022: -18.5732023: 8.0762024: -2.0892025: -46.999
Angajați 20252Neschimbat față de anul anterior2020: 22021: 32022: 32023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025-5,2 K leiCapitaluri devenite negative2020: 264.2342021: 279.3002022: 260.7282023: 73.8972024: 41.8092025: -5.190
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate079 K158 K2020: 90,5 K lei90,5 K20202021: 125,1 K lei125,1 K20212022: 108,7 K lei108,7 K20222023: 121,3 K lei121,3 K20232024: 157,9 K lei157,9 K20242025: 142,7 K lei142,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-32,9%-8,5%16%2020: 16%16%20202021: 12%12%20212022: -17,1%-17,1%20222023: 6,7%6,7%20232024: -1,3%-1,3%20242025: -32,9%-32,9%2025Reper 2025: mediana sectorului 3% · n=9.713

Cifra de afaceri: -9,6% față de anul anterior.Marjă netă -32,9% · -31,6 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202441,8 K lei
2025-5,2 K lei

Datorii raportate

202456,7 K lei
202578,3 K lei

Disponibilități bănești

202458,4 K lei
202510,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri121,3 K lei157,9 K lei142,7 K lei-9,6% față de anul anterior
Rezultat net8,1 K lei-2,1 K lei-47 K leiPierdere majorată cu 2,1 K%
Capitaluri proprii73,9 K lei41,8 K lei-5,2 K leiCapitaluri devenite negative
Datorii5,3 K lei56,7 K lei78,3 K lei+38,1% față de anul anterior
Creanțe7,6 K lei9,5 K lei9,9 K lei+4,2% față de anul anterior
Angajați222Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-32,9%-1,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3% (n=9.713) · 2024: 2,4% (n=14.057)

Rezultat / active (A+B)-64,3%-2,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 1,7% (n=8.604) · 2024: 1,1% (n=12.450)

Rezultat / capitaluri proprii—-5%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 22,6% (n=6.806) · 2024: 21,4% (n=9.701)

Vânzări per angajat71.329 lei78.928 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 147.451 lei (n=7.385) · 2024: 134.420 lei (n=11.044)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-7,1%42,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 11,2% (n=8.614) · 2024: 12,9% (n=12.459)

Datorii / active (A+B)107,1%57,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 84,4% (n=8.614) · 2024: 80,2% (n=12.459)

Ponderea activelor imobilizate64,5%30,1%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 36,6% (n=8.614) · 2024: 37,4% (n=12.459)

Active circulante / datorii totale0,33×1,22×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,63× (n=11.754) · 2024: 0,66× (n=16.890)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări25 zile21,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 28,9 zile (n=8.415) · 2024: 27,3 zile (n=11.880)

Stocuri în zile de vânzări14,7 zile2,4 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 32,2 zile (n=6.946) · 2024: 32,6 zile (n=10.012)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
142.657
Rezultat net
-46.999
Angajați
2
Datorii
78.318
Active imobilizate
47.130
Active circulante
25.992
Capitaluri proprii
-5.190
Venituri totale
142.897
Cheltuieli totale
188.467
Stocuri
5.839
Creanțe
9.894
Casă și conturi la bănci
10.259
Cheltuieli în avans
6
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
157.856
Rezultat net
-2.089
Angajați
2
Datorii
56.703
Active imobilizate
29.616
Active circulante
68.896
Capitaluri proprii
41.809
Venituri totale
157.859
Cheltuieli totale
158.370
Stocuri
1.034
Creanțe
9.494
Casă și conturi la bănci
58.368
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
121.296
Rezultat net
8.076
Angajați
2
Datorii
5.317
Active imobilizate
36.449
Active circulante
42.765
Capitaluri proprii
73.897
Venituri totale
121.340
Cheltuieli totale
112.051
Stocuri
1.036
Creanțe
7.594
Casă și conturi la bănci
34.135
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
108.658
Rezultat net
-18.573
Angajați
3
Datorii
31.694
Active imobilizate
43.284
Active circulante
249.138
Capitaluri proprii
260.728
Venituri totale
108.659
Cheltuieli totale
126.146
Stocuri
1.035
Creanțe
217.195
Casă și conturi la bănci
30.908
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
125.143
Rezultat net
15.066
Angajați
3
Datorii
25.869
Active imobilizate
50.118
Active circulante
255.051
Capitaluri proprii
279.300
Venituri totale
132.661
Cheltuieli totale
116.393
Stocuri
1.035
Creanțe
199.596
Casă și conturi la bănci
54.420
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
90.501
Rezultat net
14.494
Angajați
2
Datorii
13.913
Active imobilizate
3.243
Active circulante
274.904
Capitaluri proprii
264.234
Venituri totale
90.501
Cheltuieli totale
75.540
Stocuri
1.035
Creanțe
670
Casă și conturi la bănci
273.199
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-20

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-16Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2016-04-04 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-19–2026-10-20 · verificat 2026-10-20.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

2 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
35908637
Număr de înregistrare
J2016000234114
Înmatriculare
4 aprilie 2016
EUID
ROONRC.J2016000234114
Formă juridică
SRL
Sediu social
SLATINA-TIMIŞ 296 Sat Slatina-Timiş, Comuna Slatina-Timiş Caraş-Severin
Adresă fiscală
SLATINA-TIMIŞ 296 Slatina-Timiş CARAŞ-SEVERIN
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
4 aprilie 2016
Înregistrare fiscală
27 martie 2026
Telefon
0765720820 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
STEPANESCU BLAJ LAURENŢIU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SOLID - LAUR SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 04.04.2016
Înregistrare fiscală
4 aprilie 2016
Număr registrul comerțului
J2016000234114
Cod CAEN
9531
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Caransebeş

Contact și adrese

Telefon
0765720820 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CARAŞ-SEVERIN, SAT SLATINA-TIMIŞ COM. SLATINA-TIMIŞ, SLATINA-TIMIŞ, NR.296
Cod poștal fiscal
327360
Strada sediului
SLATINA-TIMIŞ
Numărul sediului
296
Localitatea sediului
Sat Slatina-Timiş Com. Slatina-Timiş
Județul sediului
CARAŞ-SEVERIN
Codul poștal al sediului
327360
Strada domiciliului fiscal
SLATINA-TIMIŞ
Numărul domiciliului fiscal
296
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Slatina-Timiş Com. Slatina-Timiş
Județul domiciliului fiscal
CARAŞ-SEVERIN
Cod poștal domiciliu fiscal
327360

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (2) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Comuna Slatina Timis1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi relația

Comuna Bucosnita (Primaria Bucosnita)1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de reparare si de intretinere a autovehiculelor si a echipamentelor conexe (Rev.2)2 din 2 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

16 iunie 2026Achiziție directă

Servicii de reparații și întreținere autovehicul SVSU

Autoritate: Comuna Slatina Timis

CPV 50110000-9 — Servicii de reparare si de intretinere a autovehiculelor si a echipamentelor conexe (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50110000-9

Vezi detaliile atribuirii →
4.200 leiValoare publicată
24 septembrie 2024Achiziție directă

Servicii de reparatii, revizie si intretinere autovehicule

Autoritate: Comuna Bucosnita (Primaria Bucosnita)

CPV 50110000-9 — Servicii de reparare si de intretinere a autovehiculelor si a echipamentelor conexe (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50110000-9

Vezi detaliile atribuirii →
2.500 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 4730 Rev. 3Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule

CAEN 4779 Rev. 3Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie

CAEN 4782 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 7120 Rev. 3Activități de testări și analize tehnice

CAEN 9531 Rev. 3Repararea și întreținerea autovehiculelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-20Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Caraş-SeverinSat Slatina-Timiş, Comuna Slatina-TimişCAEN 4520
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI