Datoriile raportate sunt 65,6 K lei în 2025, față de 25,7 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.
Bilanț 2025SOLID PLAN SRL
ActivăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Profilul companiei. Pierdere netă raportată.
SOLID PLAN SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 3. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.
Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriReper 2025: mediana sectorului 16,5% · n=1.113Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —
Capital, datorii și lichidități
Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicatorCapitaluri proprii
Datorii raportate
Disponibilități bănești
Capital de lucru net
Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 35,2 K lei | 17 K lei | — | Valoare curentă indisponibilă |
| Rezultat net | -42 K lei | -52,9 K lei | -51,9 K lei | Pierdere redusă cu 1,8% |
| Capitaluri proprii | 351,9 K lei | 15 K lei | -37,3 K lei | Capitaluri devenite negative |
| Datorii | 30,6 K lei | 25,7 K lei | 65,6 K lei | +155,4% față de anul anterior |
| Creanțe | 369,9 K lei | 39,1 K lei | 27,6 K lei | -29,3% față de anul anterior |
| Angajați | 1 | 1 | 1 | Neschimbat față de anul anterior |
Indicatori financiari · comparație
2025 / 2024A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.
Profitabilitate și productivitate
Mediana sectorului: 2025: 16,5% (n=1.113) · 2024: 19,8% (n=1.556)
Mediana sectorului: 2025: 40% (n=1.073) · 2024: 47,7% (n=1.480)
Mediana sectorului: 2025: 203.825 lei (n=602) · 2024: 200.423 lei (n=939)
Capital și îndatorare
Mediana sectorului: 2025: 1,38× (n=1.337) · 2024: 1,78× (n=1.840)
Lichiditate și capital de lucru
Mediana sectorului: 2025: 73,7 zile (n=1.012) · 2024: 64,4 zile (n=1.350)
Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.
Istoric financiar complet · 6 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2025
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- —
- Rezultat net
- -51.927
- Angajați
- 1
- Datorii
- 65.622
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 28.289
- Capitaluri proprii
- -37.333
- Venituri totale
- 1
- Cheltuieli totale
- 51.928
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 27.593
- Casă și conturi la bănci
- 696
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2024
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 16.972
- Rezultat net
- -52.875
- Angajați
- 1
- Datorii
- 25.690
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 40.684
- Capitaluri proprii
- 14.994
- Venituri totale
- 16.974
- Cheltuieli totale
- 69.849
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 39.053
- Casă și conturi la bănci
- 1.631
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 35.195
- Rezultat net
- -41.965
- Angajați
- 1
- Datorii
- 30.599
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 382.524
- Capitaluri proprii
- 351.925
- Venituri totale
- 35.196
- Cheltuieli totale
- 76.809
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 369.894
- Casă și conturi la bănci
- 12.630
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 171.798
- Rezultat net
- 169.094
- Angajați
- 0
- Datorii
- 115.849
- Active imobilizate
- 0
- Active circulante
- 599.957
- Capitaluri proprii
- 484.108
- Venituri totale
- 171.798
- Cheltuieli totale
- 1.020
- Stocuri
- 0
- Creanțe
- 440.520
- Casă și conturi la bănci
- 159.437
- Cheltuieli în avans
- 0
- Venituri în avans
- 0
- Provizioane
- 0
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 0
- Rezultat net
- 0
- Angajați
- 0
- Datorii
- 635
- Active imobilizate
- 0
- Active circulante
- 441.570
- Capitaluri proprii
- 565.015
- Venituri totale
- 0
- Cheltuieli totale
- 0
- Stocuri
- 0
- Creanțe
- 441.020
- Casă și conturi la bănci
- 550
- Cheltuieli în avans
- 124.080
- Venituri în avans
- 0
- Provizioane
- 0
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2020
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 0
- Rezultat net
- -1.965
- Angajați
- 0
- Datorii
- 635
- Active imobilizate
- 0
- Active circulante
- 565.649
- Capitaluri proprii
- 565.014
- Venituri totale
- 0
- Cheltuieli totale
- 1.965
- Stocuri
- 0
- Creanțe
- 496.100
- Casă și conturi la bănci
- 69.549
- Cheltuieli în avans
- 0
- Venituri în avans
- 0
- Provizioane
- 0
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2018-04-10; reactivare la 2018-09-10. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.
ANAF · 2018-09-10Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.
Ministerul Finanțelor · 2025Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.
Ministerul Finanțelor · 2025Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2018-04-10; reactivare la 2018-09-10. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.
ANAF · 2018-09-10Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.
Ministerul Finanțelor · 2025Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.
Ministerul Finanțelor · 2025Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2012-11-07 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-15–2026-10-16 · verificat 2026-10-16.
Nume de administratori menționate alături de firmă
Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.
Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
0 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 30879352
- Număr de înregistrare
- J2012013043404
- Înmatriculare
- 7 noiembrie 2012
- EUID
- ROONRC.J2012013043404
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- BASARABIA 256 Bucureşti Sectorul 3 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
- Adresă fiscală
- Bld BASARABIA 256 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
- TVA
- Neînregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 7 noiembrie 2012
- Înregistrare fiscală
- 30 decembrie 2025
- Telefon
- 0722123314 · Firme cu același număr
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- POSTOLACHE EUGEN
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- SOLID PLAN SRL
- Stare de înregistrare
- INREGISTRAT din data 07.11.2012
- Înregistrare fiscală
- 7 noiembrie 2012
- Număr registrul comerțului
- J2012013043404
- Cod CAEN
- 9039
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Contact și adrese
- Telefon
- 0722123314 · Firme cu același număr
- Domiciliu fiscal
- MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, BLD BASARABIA, NR.256, SUPRAFATA DE 35 MP
- Cod poștal fiscal
- 30352
- Strada sediului
- Bld. Basarabia
- Numărul sediului
- 256
- Localitatea sediului
- Sector 3 Mun. Bucureşti
- Județul sediului
- MUNICIPIUL BUCUREŞTI
- Codul poștal al sediului
- 30352
- Detalii sediu
- SUPRAFATA DE 35 MP
- Strada domiciliului fiscal
- Bld. Basarabia
- Numărul domiciliului fiscal
- 256
- Localitatea domiciliului fiscal
- Sector 3 Mun. Bucureşti
- Județul domiciliului fiscal
- MUNICIPIUL BUCUREŞTI
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 30352
- Detalii domiciliu fiscal
- SUPRAFATA DE 35 MP
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- În registrul RO e-Factura
- Nu
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
- Inactivare
- 10 aprilie 2018
- Reactivare
- 10 septembrie 2018
- Publicarea deciziei
- 11 aprilie 2018
Achiziții publice
Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.
Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
59 activități autorizate
CAEN 1511 Rev. 3Tăbăcirea și finisarea pieilor; prepararea și vopsirea blănurilor
CAEN 1512 Rev. 3Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament
CAEN 1520 Rev. 3Fabricarea încălțămintei
CAEN 1611 Rev. 3Tăierea și rindeluirea lemnului
CAEN 1612 Rev. 3Prelucrarea și finisarea lemnului
CAEN 1623 Rev. 3Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
CAEN 1624 Rev. 3Fabricarea ambalajelor din lemn
CAEN 1625 Rev. 3Fabricarea de uși și ferestre din lemn
CAEN 1627 Rev. 3Finisarea articolelor din lemn
CAEN 1725 Rev. 3Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
CAEN 1812 Rev. 3Alte activități de tipărire n.c.a.
CAEN 2223 Rev. 3Fabricarea de uși și ferestre din material plastic
CAEN 2224 Rev. 3Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
CAEN 2225 Rev. 3Prelucrarea și finisarea articolelor din material plastic
CAEN 2226 Rev. 3Fabricarea altor produse din material plastic
CAEN 2511 Rev. 3Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
CAEN 2512 Rev. 3Fabricarea de uși și ferestre din metal
CAEN 2540 Rev. 3Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
CAEN 2551 Rev. 3Acoperirea metalelor
CAEN 2552 Rev. 3Tratamente termice ale metalelor
CAEN 2553 Rev. 3Operațiuni de mecanică generală
CAEN 2591 Rev. 3Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel
CAEN 2592 Rev. 3Fabricarea ambalajelor metalice ușoare
CAEN 2593 Rev. 3Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
CAEN 2594 Rev. 3Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe
CAEN 2599 Rev. 3Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
CAEN 3012 Rev. 3Construcția de ambarcațiuni sportive și de agrement
CAEN 3100 Rev. 3Fabricarea de mobilă
CAEN 3299 Rev. 3Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
CAEN 3311 Rev. 3Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie
CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie
CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților
CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare
CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare
CAEN 5819 Rev. 3Alte activități de editare
CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
CAEN 7111 Rev. 3Activități de arhitectură
CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate
CAEN 7312 Rev. 3Servicii de reprezentare media
CAEN 7411 Rev. 3Activități de design industrial și vestimentar
CAEN 7412 Rev. 3Design grafic și activități de comunicare vizuală
CAEN 7413 Rev. 3Activități de design de interior
CAEN 7414 Rev. 3Alte activități de design specializat
CAEN 7420 Rev. 3Activități fotografice
CAEN 8130 Rev. 3Activități de întreținere peisagistică
CAEN 8230 Rev. 3Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
CAEN 9011 Rev. 3Activități de creație literară și compoziție muzicală
CAEN 9012 Rev. 3Activități de creație în domeniul artelor vizuale
CAEN 9013 Rev. 3Alte activități de creație artistică
CAEN 9020 Rev. 3Activități de interpretare artistică (spectacole)
CAEN 9031 Rev. 3Activități de gestionare a sălilor și amplasamentelor de spectacole
CAEN 9039 Rev. 3Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică
CAEN 9130 Rev. 3Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
CAEN 9321 Rev. 3Activități ale parcurilor tematice și de distracții
CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2025 | 2026-06-11 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-11-06 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-10-16 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Fără înregistrări în acoperire |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.