Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SOLUTION AGAPI SRL

SOLUTION AGAPI SRL

CUI 37172765 · SRL· Municipiul Iaşi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

SOLUTION AGAPI SRL are sediul în Municipiul Iaşi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+95,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,1 mil. lei, față de 576,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut5,6%

Marja netă calculată este 5,6% în 2025, față de -13,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+84,1%

Datoriile raportate sunt 653,7 K lei în 2025, față de 355,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,1 mil. lei+95,1% față de anul anterior2020: 451.6262021: 612.0872022: 369.8232023: 304.6602024: 576.8812025: 1.125.485
Rezultat net 202563,5 K leiTrecere pe profit2020: -36.6872021: 1.8092022: -21.7012023: -61.5712024: -78.7452025: 63.529
Angajați 20258+60% față de anul anterior2020: 52021: 62022: 32023: 22024: 52025: 8
Capitaluri proprii 2025-98,3 K leiDeficit de capital redus cu 38,6%2020: 131.8842021: 2.0492022: -19.6522023: -81.2232024: -159.9682025: -98.281
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0563 K1 mil.2020: 451,6 K lei451,6 K20202021: 612,1 K lei612,1 K20212022: 369,8 K lei369,8 K20222023: 304,7 K lei304,7 K20232024: 576,9 K lei576,9 K20242025: 1,1 mil. lei1,1 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-20,2%-4,8%10,6%2020: -8,1%-8,1%20202021: 0,3%0,3%20212022: -5,9%-5,9%20222023: -20,2%-20,2%20232024: -13,7%-13,7%20242025: 5,6%5,6%2025Reper 2025: mediana sectorului 10,6% · n=7.959

Cifra de afaceri: +95,1% față de anul anterior.Marjă netă 5,6% · +19,3 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-160 K lei
2025-98,3 K lei

Datorii raportate

2024355,2 K lei
2025653,7 K lei

Disponibilități bănești

20245,1 K lei
202549,4 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri304,7 K lei576,9 K lei1,1 mil. lei+95,1% față de anul anterior
Rezultat net-61,6 K lei-78,7 K lei63,5 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii-81,2 K lei-160 K lei-98,3 K leiDeficit de capital redus cu 38,6%
Datorii285,6 K lei355,2 K lei653,7 K lei+84,1% față de anul anterior
Creanțe56,3 K lei75,3 K lei74,6 K lei-1% față de anul anterior
Angajați258+60% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă5,6%-13,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 10,6% (n=7.959) · 2024: 14,3% (n=120)

Rezultat / active (A+B)11,4%-40,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 11,4% (n=6.018) · 2024: 7,9% (n=103)

Vânzări per angajat140.686 lei115.376 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 164.761 lei (n=6.316) · 2024: 174.720 lei (n=91)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-17,7%-81,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 41,3% (n=6.020) · 2024: 63,2% (n=103)

Datorii / active (A+B)117,6%181,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 57,2% (n=6.020) · 2024: 36,8% (n=103)

Ponderea activelor imobilizate46,5%5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 15,7% (n=6.020) · 2024: 20,3% (n=103)

Active circulante / datorii totale0,45×0,52×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,3× (n=9.169) · 2024: 1,93× (n=148)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări23,8 zile47 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 60,4 zile (n=7.251) · 2024: 53,6 zile (n=112)

Stocuri în zile de vânzări55,5 zile65,8 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 20 zile (n=4.470) · 2024: 26 zile (n=79)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.125.485
Rezultat net
63.529
Angajați
8
Datorii
653.730
Active imobilizate
258.569
Active circulante
297.329
Capitaluri proprii
-98.281
Venituri totale
1.150.951
Cheltuieli totale
1.070.317
Stocuri
173.400
Creanțe
74.560
Casă și conturi la bănci
49.369
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
449
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
576.881
Rezultat net
-78.745
Angajați
5
Datorii
355.188
Active imobilizate
9.806
Active circulante
185.863
Capitaluri proprii
-159.968
Venituri totale
640.678
Cheltuieli totale
705.730
Stocuri
105.400
Creanțe
75.336
Casă și conturi la bănci
5.127
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
449
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
304.660
Rezultat net
-61.571
Angajați
2
Datorii
285.550
Active imobilizate
82.528
Active circulante
123.034
Capitaluri proprii
-81.223
Venituri totale
414.503
Cheltuieli totale
471.946
Stocuri
46.848
Creanțe
56.252
Casă și conturi la bănci
19.934
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
1.235
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
369.823
Rezultat net
-21.701
Angajați
3
Datorii
300.702
Active imobilizate
101.070
Active circulante
182.563
Capitaluri proprii
-19.652
Venituri totale
549.087
Cheltuieli totale
565.305
Stocuri
88.351
Creanțe
55.966
Casă și conturi la bănci
38.246
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
2.583
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
612.087
Rezultat net
1.809
Angajați
6
Datorii
268.063
Active imobilizate
117.173
Active circulante
156.870
Capitaluri proprii
2.049
Venituri totale
618.837
Cheltuieli totale
611.227
Stocuri
97.134
Creanțe
6.064
Casă și conturi la bănci
53.672
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
3.931
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
451.626
Rezultat net
-36.687
Angajați
5
Datorii
331.464
Active imobilizate
182.545
Active circulante
280.803
Capitaluri proprii
131.884
Venituri totale
457.486
Cheltuieli totale
490.200
Stocuri
26.902
Creanțe
110.525
Casă și conturi la bănci
143.376
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-20

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-03-08 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-19–2026-10-20 · verificat 2026-10-20.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37172765
Număr de înregistrare
J2017000511225
Înmatriculare
8 martie 2017
EUID
ROONRC.J2017000511225
Formă juridică
SRL
Sediu social
VASILE LUPU 83 D1 Municipiul Iaşi Iaşi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str VASILE LUPU 83 Iaşi IAŞI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
8 martie 2017
Înregistrare fiscală
10 aprilie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
AGAPI ANDREI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SOLUTION AGAPI SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 08.03.2017
Înregistrare fiscală
8 martie 2017
Număr registrul comerțului
J2017000511225
Cod CAEN
4322
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. VASILE LUPU, NR.83, CAMERA 1, BL.D1, SC.C, ET.1, AP.3
Cod poștal fiscal
700319
Strada sediului
Str. Vasile Lupu
Numărul sediului
83
Localitatea sediului
Mun. Iaşi
Județul sediului
IAŞI
Codul poștal al sediului
700319
Detalii sediu
camera 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Vasile Lupu
Numărul domiciliului fiscal
83
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Iaşi
Județul domiciliului fiscal
IAŞI
Cod poștal domiciliu fiscal
700319
Detalii domiciliu fiscal
camera 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 noiembrie 2019
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 3314 Rev. 3Repararea și întreținerea echipamentelor electrice

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 9521 Rev. 3Repararea și întreținerea aparatelor electronice de uz casnic

CAEN 9522 Rev. 3Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-20Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IaşiMunicipiul IaşiCAEN 4322
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI