Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SONIMPEX SRL

SONIMPEX SRL

CUI 7806895 · SRL· Bucureşti Sectorul 2· Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei

ActivăONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2023-03-13. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

SONIMPEX SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 2 și raportează activitatea comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2021.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2023-03-13. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-07
Cifra de afaceri a scăzut-1,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2021 este 78,5 K lei, față de 80 K lei în 2020.

Bilanț 2021
Marja netă a coborât35,7%

Marja netă calculată este 35,7% în 2021, față de 183,4% în 2020.

Calcul din bilanț 2021

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202178,5 K lei-1,8% față de anul anterior2020: 79.9852021: 78.525
Rezultat net 202128 K lei-80,9% față de anul anterior2020: 146.6752021: 28.048
Angajați 20213+50% față de anul anterior2020: 22021: 3
Capitaluri proprii 2021555,3 K lei+5,3% față de anul anterior2020: 527.2222021: 555.270
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2021 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate040 K80 K2020: 80 K lei80 K20202021: 78,5 K lei78,5 K2021

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%91,7%183,4%2020: 183,4%183,4%20202021: 35,7%35,7%2021Reper 2021: mediana sectorului 3,4% · n=1.973

Cifra de afaceri: -1,8% față de anul anterior.Marjă netă 35,7% · -147,7 pp față de 2020

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2020527,2 K lei
2021555,3 K lei

Datorii raportate

2020168,3 K lei
202183 K lei

Disponibilități bănești

202047 K lei
202125,2 K lei

Capital de lucru net

2020—
2021—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2021: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20202021Ultima variație
Cifră de afaceri80 K lei78,5 K lei-1,8% față de anul anterior
Rezultat net146,7 K lei28 K lei-80,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii527,2 K lei555,3 K lei+5,3% față de anul anterior
Datorii168,3 K lei83 K lei-50,7% față de anul anterior
Creanțe185,1 K lei167,9 K lei-9,3% față de anul anterior
Angajați23+50% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2021 / 2020

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20212020
Marjă netă35,7%183,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2021: 3,4% (n=1.973) · 2020: 0,2% (n=2.077)

Rezultat / active (A+B)4,4%21,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2021: 0% (n=1.301) · 2020: 0% (n=1.369)

Rezultat / capitaluri proprii5,1%27,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2021: 13,5% (n=1.463) · 2020: 4,8% (n=1.471)

Vânzări per angajat26.175 lei39.993 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2021: 161.932 lei (n=1.419) · 2020: 117.384 lei (n=1.483)

Capital și îndatorare

Indicator20212020
Capitaluri proprii / active (A+B)87%75,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2021: 20,6% (n=1.302) · 2020: 15,4% (n=1.370)

Datorii / active (A+B)13%24,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2021: 80,5% (n=1.302) · 2020: 86,6% (n=1.370)

Ponderea activelor imobilizate66,7%61,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2021: 6,8% (n=1.302) · 2020: 7,3% (n=1.370)

Active circulante / datorii totale2,56×1,6×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2021: 0,93× (n=2.603) · 2020: 0,91× (n=2.693)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20212020
Creanțe în zile de vânzări769,9 zile832,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2021: 52 zile (n=1.716) · 2020: 67,9 zile (n=1.816)

Stocuri în zile de vânzări87,8 zile164,5 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2021: 213,7 zile (n=1.861) · 2020: 305,3 zile (n=1.971)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
78.525
Rezultat net
28.048
Angajați
3
Datorii
82.997
Active imobilizate
425.996
Active circulante
212.271
Capitaluri proprii
555.270
Venituri totale
153.525
Cheltuieli totale
123.942
Stocuri
19.149
Creanțe
167.930
Casă și conturi la bănci
25.192
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
315.320
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
79.985
Rezultat net
146.675
Angajați
2
Datorii
168.332
Active imobilizate
426.983
Active circulante
268.571
Capitaluri proprii
527.222
Venituri totale
229.985
Cheltuieli totale
80.871
Stocuri
36.552
Creanțe
185.053
Casă și conturi la bănci
46.966
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
315.320
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2023-03-13. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-07

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2022-07-07Sursa bilanțului 2021Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2023-03-13. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-07
Inactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1995-10-18 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2021.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-01–2026-11-02 · verificat 2026-11-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
7806895
Număr de înregistrare
J40/8805/1995
Înmatriculare
18 octombrie 1995
EUID
ROONRC.J40/8805/1995
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. TEIUL DOAMNEI 10 10 Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. TEIUL DOAMNEI 10 BUCUREŞTI MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 octombrie 1995
Înregistrare fiscală
14 martie 2023
Telefon
0732882336 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NGUYEN VAN DUNG

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SONIMPEX S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 18.10.1995
Înregistrare fiscală
23 octombrie 1995
Număr registrul comerțului
J40/8805/1995
Cod CAEN
4642
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0722450719 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR. TEIUL DOAMNEI, NR.10, BL.10, SC.A, ET.1, AP.4
Strada sediului
Str. Teiul Doamnei
Numărul sediului
10
Localitatea sediului
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
23582
Strada domiciliului fiscal
Str. TEIUL DOAMNEI
Numărul domiciliului fiscal
10
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
23 octombrie 1995
TVA până la
13 martie 2023
Anulare operată la
17 martie 2023
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
13 martie 2023
Actualizare TVA la încasare
21 martie 2023
Publicare TVA la încasare
22 martie 2023
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
13 martie 2023
Publicarea deciziei
13 martie 2023

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4642 Rev. 2Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei

CAEN 5110 Rev. 2Transporturi aeriene de pasageri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2021.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20212022-07-07—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2Strada Teiul DoamneiCAEN 4642
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI