Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SONYC PHOTO EVENTS S.R.L.

SONYC PHOTO EVENTS S.R.L.

CUI 41279523 · SRL· Sat Cristian, Comuna Cristian

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

SONYC PHOTO EVENTS S.R.L. are sediul în Sat Cristian, Comuna Cristian. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+49,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 80,9 K lei, față de 54,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut3,7%

Marja netă calculată este 3,7% în 2025, față de -40,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+358,6%

Datoriile raportate sunt 12,4 K lei în 2025, față de 2,7 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202580,9 K lei+49,2% față de anul anterior2021: 9.5002022: 15.7422023: 31.8972024: 54.2162025: 80.917
Rezultat net 20253 K lei+113,6% față de anul anterior2020: 02021: 9.2152022: -1.3032023: 11.4982024: -21.8782025: 2.974
Angajați 2025—Fără an comparabil2020: 02024: 0
Capitaluri proprii 20254,8 K lei+164,3% față de anul anterior2020: 4.2782021: 13.4932022: 12.1902023: 23.6882024: 1.8102025: 4.784
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate040 K81 K—20202021: 9,5 K lei9,5 K20212022: 15,7 K lei15,7 K20222023: 31,9 K lei31,9 K20232024: 54,2 K lei54,2 K20242025: 80,9 K lei80,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-40,4%28,3%97%Mediana sectorului (2025): 11,2% · n=374520202021: 97%97%20212022: -8,3%-8,3%20222023: 36%36%20232024: -40,4%-40,4%20242025: 3,7%3,7%2025

Cifra de afaceri: +49,2% față de anul anterior. Marja netă: 3,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii4,8 K lei+164,3% față de anul anterior
Datorii12,4 K lei+358,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri31,9 K lei54,2 K lei80,9 K lei+49,2% față de anul anterior
Rezultat net11,5 K lei-21,9 K lei3 K lei+113,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii23,7 K lei1,8 K lei4,8 K lei+164,3% față de anul anterior
Datorii4 K lei2,7 K lei12,4 K lei+358,6% față de anul anterior
Creanțe4,3 K lei0 lei2,9 K leiFără an comparabil
Angajați—0—Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri3,7%11,2%n=3.745-40,4%11,2%n=3.971
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)—41,1%n=3.36540,1%46,3%n=3.506
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)—47,8%n=3.36559,9%42,5%n=3.506
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)—37,7%n=3.36573,7%38,7%n=3.506
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)—3,7%n=3.365-484,5%3,9%n=3.506
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive62,2%30,4%n=3.319-1.208,7%26,4%n=3.436
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,39×1,09×n=4.5560,44×1,16×n=4.747
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36013,08 zile38,86 zilen=3.0930 zile35,59 zilen=3.140
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—18,86 zilen=1.5450 zile19,83 zilen=1.609

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
80.917
Rezultat net
2.974
Angajați
—
Datorii
12.411
Active imobilizate
—
Active circulante
17.195
Capitaluri proprii
4.784
Venituri totale
80.917
Cheltuieli totale
77.390
Stocuri
—
Creanțe
2.940
Casă și conturi la bănci
14.255
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
54.216
Rezultat net
-21.878
Angajați
0
Datorii
2.706
Active imobilizate
3.330
Active circulante
1.186
Capitaluri proprii
1.810
Venituri totale
54.215
Cheltuieli totale
76.093
Stocuri
0
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
1.186
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
31.897
Rezultat net
11.498
Angajați
—
Datorii
4.000
Active imobilizate
3.400
Active circulante
24.288
Capitaluri proprii
23.688
Venituri totale
31.897
Cheltuieli totale
18.209
Stocuri
0
Creanțe
4.260
Casă și conturi la bănci
20.028
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
15.742
Rezultat net
-1.303
Angajați
—
Datorii
3.164
Active imobilizate
—
Active circulante
15.354
Capitaluri proprii
12.190
Venituri totale
15.742
Cheltuieli totale
16.693
Stocuri
—
Creanțe
5.260
Casă și conturi la bănci
10.094
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
9.500
Rezultat net
9.215
Angajați
—
Datorii
285
Active imobilizate
—
Active circulante
13.778
Capitaluri proprii
13.493
Venituri totale
9.500
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
13.778
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
0
Datorii
0
Active imobilizate
—
Active circulante
4.278
Capitaluri proprii
4.278
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
4.278
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2024-03-13; reactivare la 2024-04-16. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2024-04-16

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2024-03-13; reactivare la 2024-04-16. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2024-04-16
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-06-18 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41279523
Număr de înregistrare
J2019002066088
Înmatriculare
18 iunie 2019
EUID
ROONRC.J2019002066088
Formă juridică
SRL
Sediu social
LUNGĂ 107 Sat Cristian, Comuna Cristian Braşov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str LUNGĂ 107 Cristian BRAŞOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 iunie 2019
Înregistrare fiscală
9 martie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GĂVENEA GHEORGHE SORIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SONYC PHOTO EVENTS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 18.06.2019
Înregistrare fiscală
18 iunie 2019
Număr registrul comerțului
J2019002066088
Cod CAEN
7420
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Râşnov

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BRAŞOV, SAT CRISTIAN COM. CRISTIAN, STR. LUNGĂ, NR.107, BIROU 61
Cod poștal fiscal
507055
Strada sediului
Str. Lungă
Numărul sediului
107
Localitatea sediului
Sat Cristian Com. Cristian
Județul sediului
BRAŞOV
Codul poștal al sediului
507055
Detalii sediu
birou 61
Strada domiciliului fiscal
Str. Lungă
Numărul domiciliului fiscal
107
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Cristian Com. Cristian
Județul domiciliului fiscal
BRAŞOV
Cod poștal domiciliu fiscal
507055
Detalii domiciliu fiscal
birou 61

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
13 martie 2024
Reactivare
16 aprilie 2024
Publicarea deciziei
13 martie 2024

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

11 activități autorizate

CAEN 1812 Rev. 3Alte activități de tipărire n.c.a.

CAEN 1813 Rev. 3Servicii pregătitoare pentru pretipărire

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 5819 Rev. 3Alte activități de editare

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7420 Rev. 3Activități fotografice

CAEN 8230 Rev. 3Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BraşovSat Cristian, Comuna CristianCAEN 7420
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI