Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SOPHIA GOURMED S.R.L.

SOPHIA GOURMED S.R.L.

CUI 45841763 · SRL· Municipiul Deva

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

SOPHIA GOURMED S.R.L. are sediul în Municipiul Deva. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-60%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 563,2 K lei, față de 1,4 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0,8%

Marja netă calculată este 0,8% în 2025, față de 0,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-44,6%

Datoriile raportate sunt 84 K lei în 2025, față de 151,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025563,2 K lei-60% față de anul anterior2022: 40.6862023: 346.2472024: 1.409.4712025: 563.167
Rezultat net 20254,3 K lei-57,4% față de anul anterior2022: -16.7852023: 9.2452024: 10.1522025: 4.327
Angajați 20251-50% față de anul anterior2022: 12023: 22024: 22025: 1
Capitaluri proprii 20257,3 K lei+143,8% față de anul anterior2022: -16.5852023: -7.1442024: 3.0082025: 7.335
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0705 K1 mil.2022: 40,7 K lei40,7 K20222023: 346,2 K lei346,2 K20232024: 1,4 mil. lei1,4 mil.20242025: 563,2 K lei563,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-41,3%-19,3%2,7%Mediana sectorului (2025): -6,8% · n=2712022: -41,3%-41,3%20222023: 2,7%2,7%20232024: 0,7%0,7%20242025: 0,8%0,8%2025

Cifra de afaceri: -60% față de anul anterior. Marja netă: 0,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii7,3 K lei+143,8% față de anul anterior
Datorii84 K lei-44,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri346,2 K lei1,4 mil. lei563,2 K lei-60% față de anul anterior
Rezultat net9,2 K lei10,2 K lei4,3 K lei-57,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii-7,1 K lei3 K lei7,3 K lei+143,8% față de anul anterior
Datorii126,1 K lei151,5 K lei84 K lei-44,6% față de anul anterior
Creanțe—35,2 K lei17,8 K lei-49,5% față de anul anterior
Angajați221-50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0,8%-6,8%n=2710,7%1,6%n=12.449
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)8%-4,3%n=2471,9%12%n=11.753
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)92%97,3%n=24798,1%85,5%n=11.753
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)15,9%33,8%n=2472,5%35,8%n=11.753
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)4,7%-3%n=2476,6%0,4%n=11.739
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive59%38,9%n=181337,5%24,9%n=8.635
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,91×0,63×n=4240,99×0,55×n=16.050
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36011,35 zile9,95 zilen=2128,99 zile18,82 zilen=11.404
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36035,91 zile38,1 zilen=21123,56 zile16,79 zilen=10.605
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați563.167 lei79.114 lein=168704.736 lei160.100 lein=10.403

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
563.167
Rezultat net
4.327
Angajați
1
Datorii
83.951
Active imobilizate
14.552
Active circulante
76.734
Capitaluri proprii
7.335
Venituri totale
572.796
Cheltuieli totale
567.176
Stocuri
56.173
Creanțe
17.760
Casă și conturi la bănci
2.801
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.409.471
Rezultat net
10.152
Angajați
2
Datorii
151.465
Active imobilizate
3.880
Active circulante
150.593
Capitaluri proprii
3.008
Venituri totale
1.443.749
Cheltuieli totale
1.430.049
Stocuri
92.231
Creanțe
35.200
Casă și conturi la bănci
23.162
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
346.247
Rezultat net
9.245
Angajați
2
Datorii
126.147
Active imobilizate
494
Active circulante
118.509
Capitaluri proprii
-7.144
Venituri totale
354.882
Cheltuieli totale
342.088
Stocuri
106.240
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
12.269
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
40.686
Rezultat net
-16.785
Angajați
1
Datorii
23.815
Active imobilizate
494
Active circulante
6.736
Capitaluri proprii
-16.585
Venituri totale
40.686
Cheltuieli totale
57.471
Stocuri
6.311
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
425
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 60% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 60% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-03-23 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

3 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
45841763
Număr de înregistrare
J2022000425203
Înmatriculare
23 martie 2022
EUID
ROONRC.J2022000425203
Formă juridică
SRL
Sediu social
DECEBAL K Municipiul Deva Hunedoara
Adresă fiscală
Bld DECEBAL Deva HUNEDOARA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
23 martie 2022
Înregistrare fiscală
28 ianuarie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
COVACI AURA-MARIA
administrator
DINU IULIA
administrator
DINU VIOREL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SOPHIA GOURMED S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 23.03.2022
Înregistrare fiscală
23 martie 2022
Număr registrul comerțului
J20/425/2022
Cod CAEN
5612
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Hunedoara

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. HUNEDOARA, MUN. DEVA, BLD. DECEBAL, BL.K, SC.A, ET.3, AP.12
Strada sediului
Bld. Decebal
Localitatea sediului
Mun. Deva
Județul sediului
HUNEDOARA
Strada domiciliului fiscal
Bld. Decebal
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Deva
Județul domiciliului fiscal
HUNEDOARA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 februarie 2024
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

18 activități autorizate

CAEN 1071 Rev. 3Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

CAEN 1072 Rev. 3Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie

CAEN 4617 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4631 Rev. 3Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

CAEN 4632 Rev. 3Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște

CAEN 4633 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile

CAEN 4636 Rev. 3Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase

CAEN 4637 Rev. 3Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente

CAEN 4638 Rev. 3Comerț cu ridicata specializat al altor alimente

CAEN 4645 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 4649 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4776 Rev. 3Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 5612 Rev. 3Activități ale unităților mobile de alimentație

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HunedoaraMunicipiul DevaCAEN 5612
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI