Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SOPREX IMI GAZE TEHNICE S.R.L.

SOPREX IMI GAZE TEHNICE S.R.L.

CUI 48404950 · SRL· Sat Chiajna, Comuna Chiajna

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

SOPREX IMI GAZE TEHNICE S.R.L. are sediul în Sat Chiajna, Comuna Chiajna. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-6,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,4 mil. lei, față de 1,5 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât17,4%

Marja netă calculată este 17,4% în 2025, față de 22,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+86,8%

Datoriile raportate sunt 129,2 K lei în 2025, față de 69,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,4 mil. lei-6,1% față de anul anterior2023: 590.3162024: 1.463.2932025: 1.373.995
Rezultat net 2025239,2 K lei-28,4% față de anul anterior2023: 96.2582024: 334.1212025: 239.156
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2025324,8 K lei-36,4% față de anul anterior2023: 176.2582024: 510.3792025: 324.832
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0732 K1 mil.2023: 590,3 K lei590,3 K20232024: 1,5 mil. lei1,5 mil.20242025: 1,4 mil. lei1,4 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%11,4%22,8%Mediana sectorului (2025): 14,2% · n=13442023: 16,3%16,3%20232024: 22,8%22,8%20242025: 17,4%17,4%2025

Cifra de afaceri: -6,1% față de anul anterior. Marja netă: 17,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii324,8 K lei-36,4% față de anul anterior
Datorii129,2 K lei+86,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri590,3 K lei1,5 mil. lei1,4 mil. lei-6,1% față de anul anterior
Rezultat net96,3 K lei334,1 K lei239,2 K lei-28,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii176,3 K lei510,4 K lei324,8 K lei-36,4% față de anul anterior
Datorii154,2 K lei69,2 K lei129,2 K lei+86,8% față de anul anterior
Creanțe90,7 K lei117,6 K lei85,8 K lei-27% față de anul anterior
Angajați4——Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri17,4%14,2%n=1.34422,8%16%n=1.366
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)71,5%47,8%n=1.15186,9%51,9%n=1.146
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)28,5%52,6%n=1.15111,8%48,6%n=1.146
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)18,1%17,1%n=1.1511%13,6%n=1.146
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)52,7%10,8%n=1.15156,9%11,3%n=1.146
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive73,6%58,2%n=1.27365,5%42,9%n=1.310
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,88×1,3×n=1.6708,41×1,45×n=1.738
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36022,49 zile92,49 zilen=1.26628,93 zile87,12 zilen=1.233
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3607,89 zile34,44 zilen=7698,69 zile34,58 zilen=753

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.373.995
Rezultat net
239.156
Angajați
—
Datorii
129.222
Active imobilizate
82.196
Active circulante
371.858
Capitaluri proprii
324.832
Venituri totale
1.382.603
Cheltuieli totale
1.105.063
Stocuri
30.119
Creanțe
85.838
Casă și conturi la bănci
255.901
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
80.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.463.293
Rezultat net
334.121
Angajați
—
Datorii
69.172
Active imobilizate
5.871
Active circulante
581.780
Capitaluri proprii
510.379
Venituri totale
1.465.320
Cheltuieli totale
1.093.833
Stocuri
35.312
Creanțe
117.602
Casă și conturi la bănci
428.866
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
8.100
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
80.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
590.316
Rezultat net
96.258
Angajați
4
Datorii
154.163
Active imobilizate
—
Active circulante
335.821
Capitaluri proprii
176.258
Venituri totale
590.317
Cheltuieli totale
476.842
Stocuri
16.722
Creanțe
90.727
Casă și conturi la bănci
228.372
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
5.400
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
80.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-01-30Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2023-06-28 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

23 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
48404950
Număr de înregistrare
J2023004193233
Înmatriculare
28 iunie 2023
EUID
ROONRC.J2023004193233
Formă juridică
SRL
Sediu social
INDUSTRIILOR 13 Sat Chiajna, Comuna Chiajna Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. INDUSTRIILOR 13 Chiajna ILFOV
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
28 iunie 2023
Înregistrare fiscală
22 aprilie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
OPRIŞA IONICA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SOPREX IMI GAZE TEHNICE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 28.06.2023
Înregistrare fiscală
28 iunie 2023
Număr registrul comerțului
J2023004193233
Cod CAEN
4612
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Bragadiru

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, SAT CHIAJNA COM. CHIAJNA, STR. INDUSTRIILOR, NR.13, HALA 5. INTRE AX 6-7
Cod poștal fiscal
77040
Strada sediului
Str. Industriilor
Numărul sediului
13
Localitatea sediului
Sat Chiajna Com. Chiajna
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77040
Detalii sediu
HALA 5. INTRE AX 6-7
Strada domiciliului fiscal
Str. Industriilor
Numărul domiciliului fiscal
13
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Chiajna Com. Chiajna
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77040
Detalii domiciliu fiscal
HALA 5. INTRE AX 6-7

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
3 iulie 2023
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 octombrie 2023
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (23) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

SPITALUL UNIVERSITAR DE URGENTA BUCURESTI20 din 23 înregistrări (87%) · Vezi relația

Unitatea de Logistică și Achiziții Centralizate a Poliției Penitenciare1 din 23 înregistrări (4,3%) · Vezi relația

Ministerul Apararii Nationale - Unitatea Militara 01026 BUCURESTI1 din 23 înregistrări (4,3%) · Vezi relația

MINISTERUL APARARII NATIONALE - UNITATEA MILITARA 026481 din 23 înregistrări (4,3%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Dioxid de carbon (Rev.2)11 din 23 înregistrări (47,8%) · Vezi selecția

Oxigen (Rev.2)6 din 23 înregistrări (26,1%) · Vezi selecția

Argon (Rev.2)5 din 23 înregistrări (21,7%) · Vezi selecția

Servicii de reparare si intretinere (Rev.2)1 din 23 înregistrări (4,3%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

30 ianuarie 2026Achiziție directă

DIOXID DE CARBON

Autoritate: SPITALUL UNIVERSITAR DE URGENTA BUCURESTI

CPV 24112100-3 — Dioxid de carbon (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 24112100-3

Vezi detaliile atribuirii →
6.750 leiValoare publicată
13 noiembrie 2025Achiziție directă

DIOXID DE CARBON

Autoritate: SPITALUL UNIVERSITAR DE URGENTA BUCURESTI

CPV 24112100-3 — Dioxid de carbon (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 24112100-3

Vezi detaliile atribuirii →
6.750 leiValoare publicată
7 octombrie 2025Achiziție directă

SERVICII DE ÎNCĂRCAT BUTELII OXIGEN

Autoritate: Ministerul Apararii Nationale - Unitatea Militara 01026 BUCURESTI

CPV 24111900-4 — Oxigen (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 24111900-4

Vezi detaliile atribuirii →
703 leiValoare publicată
28 august 2025Achiziție directă

DIOXID DE CARBON

Autoritate: SPITALUL UNIVERSITAR DE URGENTA BUCURESTI

CPV 24112100-3 — Dioxid de carbon (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 24112100-3

Vezi detaliile atribuirii →
6.750 leiValoare publicată
28 august 2025Achiziție directă

ARGON

Autoritate: SPITALUL UNIVERSITAR DE URGENTA BUCURESTI

CPV 24111100-6 — Argon (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 24111100-6

Vezi detaliile atribuirii →
320 leiValoare publicată
23 iulie 2025Achiziție directă

SERVICII DE VERIFICARE BUTELII

Autoritate: MINISTERUL APARARII NATIONALE - UNITATEA MILITARA 02648

CPV 50000000-5 — Servicii de reparare si intretinere (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50000000-5

Vezi detaliile atribuirii →
1.764 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

15 activități autorizate

CAEN 3311 Rev. 3Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal

CAEN 4612 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie

CAEN 4685 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor chimice

CAEN 4689 Rev. 3Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a.

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 4792 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat

CAEN 4939 Rev. 3Alte transporturi terestre de călători n.c.a.

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 3Servicii de mutare

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7120 Rev. 3Activități de testări și analize tehnice

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovSat Chiajna, Comuna ChiajnaCAEN 4618
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI