Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SOUTH EAST & ALYAGARDEN S.R.L.

SOUTH EAST & ALYAGARDEN S.R.L.

CUI 37804004 · SRL· Sat Mogoşoaia, Comuna Mogoşoaia· Alte transporturi terestre de călători n.c.a

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

SOUTH EAST & ALYAGARDEN S.R.L. are sediul în Sat Mogoşoaia, Comuna Mogoşoaia și raportează activitatea alte transporturi terestre de călători n.c.a. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a crescut+25,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 377 K lei, față de 299,8 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a crescut20,2%

Marja netă calculată este 20,2% în 2024, față de 19,4% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Datoriile au scăzut-11,8%

Datoriile raportate sunt 131,6 K lei în 2024, față de 149,2 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024377 K lei+25,8% față de anul anterior2020: 143.3152021: 122.0422022: 172.9162023: 299.7502024: 377.030
Rezultat net 202476,2 K lei+31,2% față de anul anterior2020: 2.9112021: -19.4882022: 57.5952023: 58.1062024: 76.226
Angajați 20241Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 1
Capitaluri proprii 2024230 K lei+41,4% față de anul anterior2020: 44.2212021: 24.7322022: 82.3282023: 162.6332024: 230.007
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0189 K377 K2020: 143,3 K lei143,3 K20202021: 122 K lei122 K20212022: 172,9 K lei172,9 K20222023: 299,8 K lei299,8 K20232024: 377 K lei377 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-16%8,7%33,3%2020: 2%2%20202021: -16%-16%20212022: 33,3%33,3%20222023: 19,4%19,4%20232024: 20,2%20,2%2024Reper 2024: mediana sectorului 4,8% · n=7.971

Cifra de afaceri: +25,8% față de anul anterior.Marjă netă 20,2% · +0,8 pp față de 2023

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2023162,6 K lei
2024230 K lei

Datorii raportate

2023149,2 K lei
2024131,6 K lei

Disponibilități bănești

2023684 lei
202424,9 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri172,9 K lei299,8 K lei377 K lei+25,8% față de anul anterior
Rezultat net57,6 K lei58,1 K lei76,2 K lei+31,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii82,3 K lei162,6 K lei230 K lei+41,4% față de anul anterior
Datorii179,2 K lei149,2 K lei131,6 K lei-11,8% față de anul anterior
Creanțe38,3 K lei38,4 K lei44 K lei+14,7% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă20,2%19,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 4,8% (n=7.971) · 2023: 7,4% (n=6.889)

Rezultat / active (A+B)21,1%18,7%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 1,3% (n=5.451) · 2023: 3,8% (n=4.618)

Rezultat / capitaluri proprii33,1%35,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 46,6% (n=6.080) · 2023: 48,7% (n=5.423)

Vânzări per angajat377.030 lei299.750 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2024: 125.973 lei (n=5.771) · 2023: 119.429 lei (n=5.054)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Capitaluri proprii / active (A+B)63,6%52,2%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 22,5% (n=5.451) · 2023: 29,6% (n=4.618)

Datorii / active (A+B)36,4%47,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 76,9% (n=5.451) · 2023: 69,7% (n=4.618)

Ponderea activelor imobilizate72,2%76,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 45,5% (n=5.451) · 2023: 37% (n=4.618)

Active circulante / datorii totale0,76×0,49×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 0,78× (n=9.442) · 2023: 0,96× (n=8.180)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Creanțe în zile de vânzări42,1 zile46,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 29 zile (n=6.167) · 2023: 36,2 zile (n=5.429)

Stocuri în zile de vânzări30 zile41,1 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2024: 4,2 zile (n=2.516) · 2023: 4,4 zile (n=2.325)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
377.030
Rezultat net
76.226
Angajați
1
Datorii
131.559
Active imobilizate
261.220
Active circulante
100.346
Capitaluri proprii
230.007
Venituri totale
427.156
Cheltuieli totale
342.158
Stocuri
31.409
Creanțe
44.049
Casă și conturi la bănci
24.888
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
299.750
Rezultat net
58.106
Angajați
1
Datorii
149.163
Active imobilizate
238.057
Active circulante
73.314
Capitaluri proprii
162.633
Venituri totale
299.791
Cheltuieli totale
239.065
Stocuri
34.231
Creanțe
38.399
Casă și conturi la bănci
684
Cheltuieli în avans
425
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
172.916
Rezultat net
57.595
Angajați
1
Datorii
179.220
Active imobilizate
208.012
Active circulante
53.536
Capitaluri proprii
82.328
Venituri totale
172.916
Cheltuieli totale
112.231
Stocuri
6.234
Creanțe
38.326
Casă și conturi la bănci
8.976
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
122.042
Rezultat net
-19.488
Angajați
1
Datorii
204.219
Active imobilizate
205.306
Active circulante
23.645
Capitaluri proprii
24.732
Venituri totale
139.618
Cheltuieli totale
154.918
Stocuri
1.100
Creanțe
15.578
Casă și conturi la bănci
6.967
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
143.315
Rezultat net
2.911
Angajați
1
Datorii
201.980
Active imobilizate
216.130
Active circulante
30.071
Capitaluri proprii
44.221
Venituri totale
143.505
Cheltuieli totale
136.884
Stocuri
20.620
Creanțe
1.962
Casă și conturi la bănci
7.489
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-21

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-06-21 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-20–2026-10-21 · verificat 2026-10-21.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37804004
Număr de înregistrare
J2017003107230
Înmatriculare
21 iunie 2017
EUID
ROONRC.J2017003107230
Formă juridică
SRL
Sediu social
BUCUREŞTI-TÂRGOVIŞTE 44 Sat Mogoşoaia, Comuna Mogoşoaia Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Șos BUCUREŞTI-TÂRGOVIŞTE 44 Mogoşoaia ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
21 iunie 2017
Înregistrare fiscală
27 martie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MATEI ANETA
administrator
MATEI GABRIEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SOUTH EAST & ALYAGARDEN S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 21.06.2017
Înregistrare fiscală
21 iunie 2017
Număr registrul comerțului
J2017003107230
Cod CAEN
8130
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Buftea

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, SAT MOGOŞOAIA COM. MOGOŞOAIA, ȘOS BUCUREŞTI-TÂRGOVIŞTE, NR.44, VILA 2, SC.B, ET.1, AP.4
Cod poștal fiscal
77135
Strada sediului
Șos BUCUREŞTI-TÂRGOVIŞTE
Numărul sediului
44
Localitatea sediului
Sat Mogoşoaia Com. Mogoşoaia
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77135
Detalii sediu
vila 2
Strada domiciliului fiscal
Șos BUCUREŞTI-TÂRGOVIŞTE
Numărul domiciliului fiscal
44
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Mogoşoaia Com. Mogoşoaia
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77135
Detalii domiciliu fiscal
vila 2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 octombrie 2024
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 4776 Rev. 3Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea

CAEN 4939 Rev. 3Alte transporturi terestre de călători n.c.a.

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 8130 Rev. 3Activități de întreținere peisagistică

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-21Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovSat Mogoşoaia, Comuna MogoşoaiaCAEN 4939
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI