Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ŞPALIERU-BETON S.R.L.

ŞPALIERU-BETON S.R.L.

CUI 38525326 · SRL· Sat Lieşti, Comuna Slobozia Bradului

ActivăONRC · 2026-09-03

Obligații fiscale restante publicate105.884 lei în total.Vezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

ŞPALIERU-BETON S.R.L. are sediul în Sat Lieşti, Comuna Slobozia Bradului. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Obligații fiscale restante publicateNecesită verificare

105.884 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Datoriile au crescut+2,3%

Datoriile raportate sunt 25,8 K lei în 2025, față de 25,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202545,5 K leiFără an comparabil2021: 02022: 02023: 11.4962025: 45.503
Rezultat net 20253,1 K lei+425,5% față de anul anterior2021: -2002022: 02023: -3.8312024: -9502025: 3.092
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2025-10,1 K lei+23,4% față de anul anterior2021: -8.4412022: -8.4412023: -12.2722024: -13.2222025: -10.130
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate023 K46 K2021: 0 lei020212022: 0 lei020222023: 11,5 K lei11,5 K2023—20242025: 45,5 K lei45,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-33,3%-13,3%6,8%Mediana sectorului (2025): 4% · n=562202120222023: -33,3%-33,3%202320242025: 6,8%6,8%2025

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: 6,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-10,1 K lei+23,4% față de anul anterior
Datorii25,8 K lei+2,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri11,5 K lei—45,5 K leiFără an comparabil
Rezultat net-3,8 K lei-950 lei3,1 K lei+425,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii-12,3 K lei-13,2 K lei-10,1 K lei+23,4% față de anul anterior
Datorii25,2 K lei25,2 K lei25,8 K lei+2,3% față de anul anterior
Creanțe—19 lei19 lei+0% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri6,8%4%n=562—2,8%n=664
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,61×0,79×n=8000,48×0,79×n=907
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3600,15 zile65,22 zilen=478—76,66 zilen=545
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36099,45 zile65,66 zilen=442—76,54 zilen=487

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
45.503
Rezultat net
3.092
Angajați
—
Datorii
25.780
Active imobilizate
—
Active circulante
15.650
Capitaluri proprii
-10.130
Venituri totale
45.503
Cheltuieli totale
41.822
Stocuri
12.570
Creanțe
19
Casă și conturi la bănci
3.061
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-950
Angajați
—
Datorii
25.192
Active imobilizate
—
Active circulante
11.970
Capitaluri proprii
-13.222
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
950
Stocuri
10.457
Creanțe
19
Casă și conturi la bănci
1.494
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
11.496
Rezultat net
-3.831
Angajați
—
Datorii
25.192
Active imobilizate
—
Active circulante
12.920
Capitaluri proprii
-12.272
Venituri totale
11.496
Cheltuieli totale
14.981
Stocuri
10.457
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
2.463
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
8.641
Active imobilizate
—
Active circulante
200
Capitaluri proprii
-8.441
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
200
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-200
Angajați
—
Datorii
8.641
Active imobilizate
—
Active circulante
200
Capitaluri proprii
-8.441
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
200
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
200
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Obligații fiscale restante publicate

105.884 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Obligații fiscale restante publicate

105.884 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-11-23 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat104.078 lei333 lei104.411 lei104.411 lei0 lei
Asigurări sociale0 lei1.061 lei1.061 lei1.061 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate0 lei412 lei412 lei412 lei0 lei

Observație ANAF: Insolvabil

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38525326
Număr de înregistrare
J39/1053/2017
Înmatriculare
23 noiembrie 2017
EUID
ROONRC.J39/1053/2017
Formă juridică
SRL
Sediu social
LIEŞTI Sat Lieşti, Comuna Slobozia Bradului Vrancea
Adresă fiscală
LIEŞTI Lieşti VRANCEA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
23 noiembrie 2017
Înregistrare fiscală
27 ianuarie 2023
Telefon
0749591618 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
UNGUREANU ADRIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ŞPALIERU-BETON S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 23.11.2017
Înregistrare fiscală
23 noiembrie 2017
Număr registrul comerțului
J39/1053/2017
Cod CAEN
2361
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea

Contact și adrese

Telefon
0749591618 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. VRANCEA, SAT LIEŞTI COM. SLOBOZIA BRADULUI, LIEŞTI
Cod poștal fiscal
627308
Strada sediului
LIEŞTI
Localitatea sediului
Sat Lieşti Com. Slobozia Bradului
Județul sediului
VRANCEA
Codul poștal al sediului
627308
Strada domiciliului fiscal
LIEŞTI
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Lieşti Com. Slobozia Bradului
Județul domiciliului fiscal
VRANCEA
Cod poștal domiciliu fiscal
627308

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 2361 Rev. 2Fabricarea produselor din beton pentru construcții

CAEN 2363 Rev. 2Fabricarea betonului

CAEN 2369 Rev. 2Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos

CAEN 4621 Rev. 2Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4677 Rev. 2Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VranceaSat Lieşti, Comuna Slobozia BraduluiCAEN 2361
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI