Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SPEEDY SALE S.R.L.

SPEEDY SALE S.R.L.

CUI 46321858 · SRL· Sat Berceni, Comuna Berceni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

SPEEDY SALE S.R.L. are sediul în Sat Berceni, Comuna Berceni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-27,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 271,2 K lei, față de 376 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-8,1%

Marja netă calculată este -8,1% în 2025, față de -8,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+606,1%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025271,2 K lei-27,9% față de anul anterior2022: 166.1872023: 468.8542024: 376.0172025: 271.167
Rezultat net 2025-21,9 K lei+32,3% față de anul anterior2022: 41.8742023: 101.6762024: -32.3252025: -21.891
Angajați 2025—Fără an comparabil2022: 12023: 1
Capitaluri proprii 202547,1 K lei-31,7% față de anul anterior2022: 42.0742023: 143.7502024: 69.0352025: 47.144
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0234 K469 K2022: 166,2 K lei166,2 K20222023: 468,9 K lei468,9 K20232024: 376 K lei376 K20242025: 271,2 K lei271,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-8,6%8,3%25,2%Mediana sectorului (2025): 14,6% · n=60542022: 25,2%25,2%20222023: 21,7%21,7%20232024: -8,6%-8,6%20242025: -8,1%-8,1%2025

Cifra de afaceri: -27,9% față de anul anterior. Marja netă: -8,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii47,1 K lei-31,7% față de anul anterior
Datorii16,4 K lei+286,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri468,9 K lei376 K lei271,2 K lei-27,9% față de anul anterior
Rezultat net101,7 K lei-32,3 K lei-21,9 K lei+32,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii143,8 K lei69 K lei47,1 K lei-31,7% față de anul anterior
Datorii28,4 K lei4,3 K lei16,4 K lei+286,9% față de anul anterior
Creanțe4,2 K lei309 lei2,2 K lei+606,1% față de anul anterior
Angajați1——Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-8,1%14,6%n=6.054-8,6%13,6%n=6.447
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)74,1%44,7%n=4.95594,2%48,8%n=5.228
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)25,9%55,3%n=4.9555,8%51,2%n=5.228
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)15%15,3%n=4.95525,9%15,3%n=5.228
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-34,4%9,4%n=4.954-44,1%8,1%n=5.225
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-46,4%48,7%n=5.959-46,8%36,3%n=6.347
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii3,29×1,32×n=7.71512,78×1,42×n=8.331
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3602,9 zile94,43 zilen=5.6470,3 zile82,98 zilen=5.885
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36011,6 zile34,86 zilen=3.5765,41 zile35,42 zilen=3.831

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
271.167
Rezultat net
-21.891
Angajați
—
Datorii
16.446
Active imobilizate
9.563
Active circulante
54.027
Capitaluri proprii
47.144
Venituri totale
271.109
Cheltuieli totale
293.000
Stocuri
8.741
Creanțe
2.182
Casă și conturi la bănci
43.104
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
376.017
Rezultat net
-32.325
Angajați
—
Datorii
4.251
Active imobilizate
18.948
Active circulante
54.338
Capitaluri proprii
69.035
Venituri totale
376.558
Cheltuieli totale
408.883
Stocuri
5.647
Creanțe
309
Casă și conturi la bănci
48.382
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
468.854
Rezultat net
101.676
Angajați
1
Datorii
28.412
Active imobilizate
28.334
Active circulante
143.828
Capitaluri proprii
143.750
Venituri totale
468.870
Cheltuieli totale
350.218
Stocuri
10.505
Creanțe
4.183
Casă și conturi la bănci
129.140
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
166.187
Rezultat net
41.874
Angajați
1
Datorii
4.428
Active imobilizate
61
Active circulante
46.441
Capitaluri proprii
42.074
Venituri totale
166.087
Cheltuieli totale
121.370
Stocuri
2.760
Creanțe
1.056
Casă și conturi la bănci
42.625
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-06-17 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
46321858
Număr de înregistrare
J23/3974/2022
Înmatriculare
17 iunie 2022
EUID
ROONRC.J23/3974/2022
Formă juridică
SRL
Sediu social
1 MAI 93Bis Sat Berceni, Comuna Berceni Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
B-dul 1 MAI 93Bis Berceni ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
17 iunie 2022
Înregistrare fiscală
14 ianuarie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CRISTEA MIHAI-ADRIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SPEEDY SALE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 17.06.2022
Înregistrare fiscală
17 iunie 2022
Număr registrul comerțului
J23/3974/2022
Cod CAEN
4619
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Bragadiru

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, SAT BERCENI COM. BERCENI, BLD. 1 MAI, NR.93BIS
Cod poștal fiscal
77020
Strada sediului
Bld. 1 Mai
Numărul sediului
93Bis
Localitatea sediului
Sat Berceni Com. Berceni
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77020
Strada domiciliului fiscal
Bld. 1 Mai
Numărul domiciliului fiscal
93Bis
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Berceni Com. Berceni
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77020

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 decembrie 2023
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

12 activități autorizate

CAEN 3101 Rev. 2Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine

CAEN 3102 Rev. 2Fabricarea de mobilă pentru bucătării

CAEN 3103 Rev. 2Fabricarea de saltele și somiere

CAEN 3109 Rev. 2Fabricarea de mobilă n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4647 Rev. 2Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat

CAEN 4665 Rev. 2Comerț cu ridicata al mobilei de birou

CAEN 4676 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor produse intermediare

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4759 Rev. 2Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovSat Berceni, Comuna BerceniCAEN 4619
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI