Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SPIC ATELIER MANUFACTURA SRL

SPIC ATELIER MANUFACTURA SRL

CUI 34706621 · SRL· Sat Pleaşa, Comuna Bucov

este sub incidența Legii nr. 85/2014ONRC · 2026-09-03

Obligații fiscale restante publicate942.824 lei în total.Vezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

SPIC ATELIER MANUFACTURA SRL are sediul în Sat Pleaşa, Comuna Bucov. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Obligații fiscale restante publicateNecesită verificare

942.824 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Datoriile au crescut+0,3%

Datoriile raportate sunt 1,5 mil. lei în 2025, față de 1,5 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025—Fără an comparabil2020: 1.022.7632021: 798.2542022: 841.5162023: 593.934
Rezultat net 2025-12,6 K lei+85,4% față de anul anterior2020: 40.0952021: 74.2312022: -131.6742023: -360.6252024: -86.6872025: -12.635
Angajați 2025—Fără an comparabil2020: 102021: 112022: 132023: 8
Capitaluri proprii 2025-1,3 mil. lei-1% față de anul anterior2020: -629.6302021: -667.4232022: -799.0972023: -1.159.7222024: -1.246.4092025: -1.259.044
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0511 K1 mil.2020: 1 mil. lei1 mil.20202021: 798,3 K lei798,3 K20212022: 841,5 K lei841,5 K20222023: 593,9 K lei593,9 K2023—2024—2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-60,7%-25,7%9,3%Mediana sectorului (2025): 1,6% · n=7952020: 3,9%3,9%20202021: 9,3%9,3%20212022: -15,6%-15,6%20222023: -60,7%-60,7%202320242025

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: —. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-1,3 mil. lei-1% față de anul anterior
Datorii1,5 mil. lei+0,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri593,9 K lei——Fără an comparabil
Rezultat net-360,6 K lei-86,7 K lei-12,6 K lei+85,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii-1,2 mil. lei-1,2 mil. lei-1,3 mil. lei-1% față de anul anterior
Datorii1,5 mil. lei1,5 mil. lei1,5 mil. lei+0,3% față de anul anterior
Creanțe159,1 K lei158,5 K lei158,9 K lei+0,2% față de anul anterior
Angajați8——Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-581,6%15,8%n=766-554,1%14,4%n=870
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)681,6%77,7%n=766654,1%80%n=870
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)2,3%30%n=7666%27,7%n=870
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-5,8%0,1%n=766-38,5%0,1%n=870
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,14×0,78×n=1.0480,14×0,8×n=1.185

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-12.635
Angajați
—
Datorii
1.475.510
Active imobilizate
4.985
Active circulante
211.481
Capitaluri proprii
-1.259.044
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
12.635
Stocuri
52.473
Creanțe
158.866
Casă și conturi la bănci
142
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-86.687
Angajați
—
Datorii
1.471.369
Active imobilizate
13.531
Active circulante
211.429
Capitaluri proprii
-1.246.409
Venituri totale
-60.370
Cheltuieli totale
26.317
Stocuri
52.473
Creanțe
158.508
Casă și conturi la bănci
448
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
593.934
Rezultat net
-360.625
Angajați
8
Datorii
1.465.298
Active imobilizate
33.490
Active circulante
272.086
Capitaluri proprii
-1.159.722
Venituri totale
594.834
Cheltuieli totale
949.519
Stocuri
112.843
Creanțe
159.114
Casă și conturi la bănci
129
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
841.516
Rezultat net
-131.674
Angajați
13
Datorii
1.403.173
Active imobilizate
117.119
Active circulante
489.805
Capitaluri proprii
-799.097
Venituri totale
861.483
Cheltuieli totale
984.739
Stocuri
274.959
Creanțe
214.100
Casă și conturi la bănci
746
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
2.848
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
798.254
Rezultat net
74.231
Angajați
11
Datorii
1.325.005
Active imobilizate
133.675
Active circulante
546.020
Capitaluri proprii
-667.423
Venituri totale
986.463
Cheltuieli totale
904.208
Stocuri
238.419
Creanțe
306.827
Casă și conturi la bănci
774
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
22.113
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.022.763
Rezultat net
40.095
Angajați
10
Datorii
1.188.814
Active imobilizate
182.124
Active circulante
468.207
Capitaluri proprii
-629.630
Venituri totale
1.042.537
Cheltuieli totale
992.153
Stocuri
170.845
Creanțe
262.555
Casă și conturi la bănci
34.807
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
91.147
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 1 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

este sub incidența Legii nr. 85/2014

ONRC · 2026-09-03
Obligații fiscale restante publicate

942.824 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCeste sub incidența Legii nr. 85/20142026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

este sub incidența Legii nr. 85/2014

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Obligații fiscale restante publicate

942.824 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2015-06-26 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat455.104 lei87.887 lei542.991 lei542.991 lei0 lei
Asigurări sociale253.459 lei35.672 lei289.131 lei289.131 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate96.904 lei13.798 lei110.702 lei110.702 lei0 lei

Observație ANAF: Faliment

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
34706621
Număr de înregistrare
J29/922/2015
Înmatriculare
26 iunie 2015
EUID
ROONRC.J29/922/2015
Formă juridică
SRL
Sediu social
PLEAŞA 288 Sat Pleaşa, Comuna Bucov Prahova
Adresă fiscală
PLEAŞA 288 Pleaşa PRAHOVA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
26 iunie 2015
Înregistrare fiscală
28 februarie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator judiciar provizoriu
MAGHIRAN ALEXANDRU-VICTOR
reprezentant al persoanei juridice
MAGHIRAN ALEXANDRU VICTOR

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SPIC ATELIER MANUFACTURA SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 26.06.2015
Înregistrare fiscală
26 iunie 2015
Număr registrul comerțului
J29/922/2015
Cod CAEN
3109
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Boldeşti Scăeni

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. PRAHOVA, SAT PLEAŞA COM. BUCOV, PLEAŞA, NR.288
Cod poștal fiscal
107113
Strada sediului
PLEAŞA
Numărul sediului
288
Localitatea sediului
Sat Pleaşa Com. Bucov
Județul sediului
PRAHOVA
Codul poștal al sediului
107113
Strada domiciliului fiscal
PLEAŞA
Numărul domiciliului fiscal
288
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Pleaşa Com. Bucov
Județul domiciliului fiscal
PRAHOVA
Cod poștal domiciliu fiscal
107113

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 2016
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 iulie 2016
Actualizare TVA la încasare
1 iulie 2016
Publicare TVA la încasare
2 iulie 2016
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

25 activități autorizate

CAEN 1610 Rev. 2Tăierea și rindeluirea lemnului

CAEN 1621 Rev. 2Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn

CAEN 1622 Rev. 2Fabricarea parchetului asamblat în panouri

CAEN 1623 Rev. 2Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții

CAEN 1624 Rev. 2Fabricarea ambalajelor din lemn

CAEN 1629 Rev. 2Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite

CAEN 3101 Rev. 2Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine

CAEN 3102 Rev. 2Fabricarea de mobilă pentru bucătării

CAEN 3109 Rev. 2Fabricarea de mobilă n.c.a.

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4613 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4615 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie

CAEN 4647 Rev. 2Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4677 Rev. 2Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4752 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate

CAEN 4753 Rev. 2Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate

CAEN 4759 Rev. 2Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 7111 Rev. 2Activități de arhitectură

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul PrahovaSat Pleaşa, Comuna BucovCAEN 1623
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI