Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SPLENDID COM SRL

SPLENDID COM SRL

CUI 4741724 · SRL· Municipiul Fălticeni· Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net nul.

SPLENDID COM SRL are sediul în Municipiul Fălticeni și raportează activitatea comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Datoriile sunt neschimbate0%

Datoriile raportate sunt 167,1 K lei în 2024, față de 167,1 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024—Valoare curentă indisponibilă2020: 02021: 02022: 02023: 0
Rezultat net 20240 leiNeschimbat față de anul anterior2020: 02021: 02022: 02023: 02024: 0
Angajați 2024—Valoare curentă indisponibilă2020: 02021: 02023: 0
Capitaluri proprii 202426,6 K leiNeschimbat față de anul anterior2020: 26.5872021: 26.5872022: 26.5872023: 26.5872024: 26.587
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0112020: 0 lei020202021: 0 lei020212022: 0 lei020222023: 0 lei02023—2024

Marjă netă

Nu există valori comparabile.

Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202326,6 K lei
202426,6 K lei

Datorii raportate

2023167,1 K lei
2024167,1 K lei

Disponibilități bănești

2023—
2024—

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri0 lei0 lei—Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net0 lei0 lei0 leiNeschimbat față de anul anterior
Capitaluri proprii26,6 K lei26,6 K lei26,6 K leiNeschimbat față de anul anterior
Datorii167,1 K lei167,1 K lei167,1 K leiNeschimbat față de anul anterior
Creanțe3,2 K lei3,2 K lei3,2 K leiNeschimbat față de anul anterior
Angajați—0—Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Rezultat / active (A+B)0%0%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 1,9% (n=22.355) · 2023: 2,9% (n=22.510)

Rezultat / capitaluri proprii0%0%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 16% (n=23.418) · 2023: 20,4% (n=24.103)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Capitaluri proprii / active (A+B)13,7%13,7%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 24% (n=22.373) · 2023: 24,2% (n=22.537)

Datorii / active (A+B)86,3%86,3%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 76,2% (n=22.373) · 2023: 75,9% (n=22.537)

Ponderea activelor imobilizate98,4%98,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 14,9% (n=22.373) · 2023: 13,8% (n=22.537)

Active circulante / datorii totale0,02×0,02×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 0,95× (n=38.825) · 2023: 0,98× (n=39.917)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
167.112
Active imobilizate
190.518
Active circulante
3.181
Capitaluri proprii
26.587
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
3.181
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
0
Angajați
0
Datorii
167.112
Active imobilizate
190.518
Active circulante
3.181
Capitaluri proprii
26.587
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
3.181
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
167.112
Active imobilizate
190.518
Active circulante
3.181
Capitaluri proprii
26.587
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
3.181
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
0
Angajați
0
Datorii
167.112
Active imobilizate
190.518
Active circulante
3.181
Capitaluri proprii
26.587
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
3.181
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
0
Angajați
0
Datorii
167.112
Active imobilizate
190.518
Active circulante
3.181
Capitaluri proprii
26.587
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
3.181
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-27

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

5 dosare cu nume identic · 2021-10-26–2026-10-27 · verificat 2026-10-27.

Dosar 1682/83/20252025-10-01 · Tribunalul SATUMARE · Pârât

opoziţie · Fond

1 termen · ultima soluție: Ia act de renunţare la judecată

2025-11-11 · 09:30

Ia act de renunţare la judecată

Ia act de renunţarea la judecata opoziţiei la Decizia Asociatului Unic al SC S...C...SRL, cu nr. 1/14.08.2025 formulată de petenta. Fără cheltuieli de judecată. Cu drept de recurs în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea de recurs se va depune la Tribunalul Satu Mare. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi 11 Noiembrie 2025.

Document: _Hotarare 178/2025 · 2025-11-11

Dosar 4089/2/20232023-11-23 · Tribunalul BUCURESTI · Reclamant

pretentii continuarea judecatii dosar nr. 28585/3/2022 · Fond

6 termene · ultima soluție: Respinge cererea

2025-05-06 · 08:30

Respinge cererea

Respinge ca neîntemeiată excepţia inadmisibilităţii cererii. Admite excepţia prescripţiei dreptului material la acţiune. Respinge cererea de chemare în judecată, ca prescrisă. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare, care se va depune la Tribunalul Bucure?ti – Sec?ia a II-a de Contencios Administrativ ?i Fiscal. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei, azi, 06.05.2025.

Document: Hotarare 4702/2025 · 2025-05-06

2025-04-22 · 08:30

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea pentru data de 06.05.2025, când soluţia se pune la dispoziţia părţilor prin grefa instanţei. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin grefa instanţei, azi, 22.04.2025.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2025-04-22

2025-04-07 · 09:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea pentru data de 22.04.2025, când soluţia se pune la dispoziţia părţilor prin grefa instanţei. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin grefa instanţei, azi, 07.04.2025.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2025-04-07

2025-01-13 · 09:00

Amână cauza

pentru îndeplinirea procedurii de citare

Document: incheieredesedinta · 2025-01-13

2024-09-09 · 09:30

Amână cauza

COMUNICARE CERERE

Document: incheieredesedinta · 2024-09-09

2024-03-25 · 12:30

Amână cauza

În vederea îndeplinirii unor obligaţii, acordă termen la data de 09.09.2024, ora 09:30.

Document: incheieredesedinta · 2024-03-25

Dosar 4089/2/20232023-06-22 · Curtea de Apel BUCURESTI · Reclamant

conflict de competenţă · Fond

2 termene · ultima soluție: Soluţionarea conflictului de competenţă

2023-10-11 · 10:30

Soluţionarea conflictului de competenţă

Stabileşte competenţa de soluţionare a cauzei în favoarea Tribunalului Bucureşti - Secţia a II-a Contencios Administrativ şi Fiscal. Definitivă. Pronunţată astăzi, 11.10.2023, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.

Document: Hotarare 1399/2023 · 2023-10-11

2023-09-27 · 10:30

Amână cauza

Având în vedere Hotărârea CSM nr. 2040/2023 constatând că judecătorul desemnat din planificarea de permanenţă pentru şedinţa din 27 septembrie 2023 Complet 18 fond a avut în lucru 35 de dosare de fond în luna septembrie 2023, aproape dublu de cel recomandat de CSM, va amâna cauza.

Document: incheieredesedinta · 2023-09-27

Dosar 28585/3/20222023-03-14 · Judecătoria SECTORUL5BUCURESTI · Reclamant

pretenţii · Fond

2 termene · ultima soluție: Declină soluţionarea cauzei

2023-05-15 · 12:00

Declină soluţionarea cauzei

Admite excepţia necompetenţei materiale a Judecătoriei Sectorului 5 Bucureşti, invocată de reclamantă. Declină competenţa de soluţionare a cauzei în favoarea Tribunalului Bucureşti, Secţia de Contencios-Administrativ. Constată intervenit conflictul negativ de competenţă. Dispune trimiterea dosarului la Curtea de Apel Bucureşti în vederea soluţionării conflictului de competenţă. Fără cale de atac. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, astăzi, 15.05.2023.

Document: Hotarare 4269/2023 · 2023-05-15

2023-03-23 · 09:00

Amână cauza

Fixează termen de judecată la data de 15.05.2023, ora 12:00, cu citarea părţilor, în şedinţă publică. Se pune în vedere reclamantei să comunice la dosarul cauzei, în termen de 10 zile de la primirea citaţiei, cererea de chemare în judecată, înscrisurile aferente şi cererea modificatoare, în vederea comunicării către pârâta Disagila Isabela Nicoleta. După depunerea cererilor şi înscrisurilor, acestea se vor comunica, către pârâta nou introdusă, cu menţiunea că are obligaţia de a depune întâmpinare şi înscrisurile de care înţelege să se folosească în atâtea exemplare câte părţi sunt plus un exemplar pentru instanţă, în termen de cel mult 25 zile de la primirea comunicării, în condiţiile art. 205 C.pr.civ., sub sancţiunea decăderii din dreptul de a propune probe şi invoca excepţii, în afara celor de ordine publică, dacă legea nu prevede altfel, sancţiune prevăzută de art. 208 alin. 2 C.proc.civ.

Document: incheieredesedinta · 2023-03-23

Dosar 28585/3/20222022-10-20 · Tribunalul BUCURESTI · Reclamant

pretentii · Fond

2 termene · ultima soluție: Amână cauza

2024-03-25 · 12:30

Amână cauza

termen introdus din eroare în prezentul dosar, vezi dosar 4089/2/2023

Document: incheieredesedinta · 2024-03-25

2023-02-02 · 08:30

Declină soluţionarea cauzei

Admite excepţia necompetenţei materiale a Tribunalului Bucureşti invocată de către pârâtă prin întâmpinare. Dispune declinarea competenţei de soluţionare a cauzei în favoarea Judecătoriei Sectorului 5. Fără cale de atac. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 02.02.2023.

Document: Hotarare 433/2023 · 2023-02-02

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
4741724
Număr de înregistrare
J33/932/1993
Înmatriculare
18 mai 1993
EUID
ROONRC.J33/932/1993
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. TOPITORIEI 2 Municipiul Fălticeni Suceava · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
SIMEREA CONSTANTIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SPLENDID COM SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 11.08.2025
Înregistrare fiscală
7 octombrie 1993
Număr registrul comerțului
J33/932/1993
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Fălticeni

Contact și adrese

Telefon
0230512322 · Firme cu același număr
Fax
0230540792 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SUCEAVA, MUN. FĂLTICENI, STR. TOPITORIEI, NR.2
Cod poștal fiscal
725200
Strada sediului
Str. Topitoriei
Numărul sediului
2
Localitatea sediului
Mun. Fălticeni
Județul sediului
SUCEAVA
Codul poștal al sediului
725200
Detalii sediu
camera 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Topitoriei
Numărul domiciliului fiscal
2
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Fălticeni
Județul domiciliului fiscal
SUCEAVA
Cod poștal domiciliu fiscal
725200

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 aprilie 1999
TVA până la
1 august 2017
Anulare operată la
28 iulie 2017
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 august 2017
Actualizare TVA la încasare
12 septembrie 2017
Publicare TVA la încasare
13 septembrie 2017
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 5590 Rev. 2Alte servicii de cazare

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 8230 Rev. 2Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 5020 Rev. 1Întreținerea și repararea autovehiculelor

CAEN 5211 Rev. 1Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 5540 Rev. 1Baruri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-27Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SuceavaMunicipiul FălticeniStrada TopitorieiCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI