Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SPOR FOOD & CATERING SRL

SPOR FOOD & CATERING SRL

CUI 33171996 · SRL· Sat Islaz, Comuna Brăneşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

SPOR FOOD & CATERING SRL are sediul în Sat Islaz, Comuna Brăneşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+24,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 4,4 mil. lei, față de 3,5 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât4%

Marja netă calculată este 4% în 2025, față de 10,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+125%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20254,4 mil. lei+24,9% față de anul anterior2020: 1.209.4802021: 1.725.0572022: 2.363.1312023: 2.929.6842024: 3.519.1162025: 4.394.501
Rezultat net 2025173,7 K lei-52,5% față de anul anterior2020: -180.7132021: 33.4682022: 243.4372023: 246.1022024: 365.6632025: 173.670
Angajați 202514+7,7% față de anul anterior2020: 132021: 152022: 142023: 132024: 132025: 14
Capitaluri proprii 2025202,2 K lei+13,3% față de anul anterior2020: -530.1272021: -496.6592022: -253.2222023: -7.1202024: 178.5282025: 202.198
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.4 mil.2020: 1,2 mil. lei1,2 mil.20202021: 1,7 mil. lei1,7 mil.20212022: 2,4 mil. lei2,4 mil.20222023: 2,9 mil. lei2,9 mil.20232024: 3,5 mil. lei3,5 mil.20242025: 4,4 mil. lei4,4 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-14,9%-2,3%10,4%Mediana sectorului (2025): 1,2% · n=75432020: -14,9%-14,9%20202021: 1,9%1,9%20212022: 10,3%10,3%20222023: 8,4%8,4%20232024: 10,4%10,4%20242025: 4%4%2025

Cifra de afaceri: +24,9% față de anul anterior. Marja netă: 4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii202,2 K lei+13,3% față de anul anterior
Datorii495,4 K lei+18,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,9 mil. lei3,5 mil. lei4,4 mil. lei+24,9% față de anul anterior
Rezultat net246,1 K lei365,7 K lei173,7 K lei-52,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii-7,1 K lei178,5 K lei202,2 K lei+13,3% față de anul anterior
Datorii602,4 K lei419,6 K lei495,4 K lei+18,1% față de anul anterior
Creanțe53,5 K lei46,8 K lei105,4 K lei+125% față de anul anterior
Angajați131314+7,7% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri4%1,2%n=7.54310,4%1,6%n=12.449
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)29%8,1%n=7.31429,8%12%n=11.753
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)71%90,9%n=7.31470,2%85,5%n=11.753
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)31,6%37%n=7.31435%35,8%n=11.753
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)24,9%0,1%n=7.30461,1%0,4%n=11.739
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive85,9%16,6%n=5.346204,8%24,9%n=8.635
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,96×0,48×n=10.1190,93×0,55×n=16.050
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3608,64 zile19,85 zilen=7.0174,79 zile18,82 zilen=11.404
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3605,52 zile17,17 zilen=6.4550,64 zile16,79 zilen=10.605
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați313.893 lei172.895 lein=6.066270.701 lei160.100 lein=10.403

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.394.501
Rezultat net
173.670
Angajați
14
Datorii
495.384
Active imobilizate
220.238
Active circulante
477.344
Capitaluri proprii
202.198
Venituri totale
4.409.487
Cheltuieli totale
4.199.820
Stocuri
67.434
Creanțe
105.425
Casă și conturi la bănci
304.485
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.519.116
Rezultat net
365.663
Angajați
13
Datorii
419.626
Active imobilizate
209.137
Active circulante
389.017
Capitaluri proprii
178.528
Venituri totale
3.569.073
Cheltuieli totale
3.127.101
Stocuri
6.217
Creanțe
46.849
Casă și conturi la bănci
335.951
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.929.684
Rezultat net
246.102
Angajați
13
Datorii
602.373
Active imobilizate
220.383
Active circulante
374.870
Capitaluri proprii
-7.120
Venituri totale
2.994.141
Cheltuieli totale
2.718.274
Stocuri
134.680
Creanțe
53.493
Casă și conturi la bănci
186.697
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.363.131
Rezultat net
243.437
Angajați
14
Datorii
700.505
Active imobilizate
17.565
Active circulante
429.718
Capitaluri proprii
-253.222
Venituri totale
2.363.131
Cheltuieli totale
2.095.683
Stocuri
58.177
Creanțe
39.277
Casă și conturi la bănci
332.264
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.725.057
Rezultat net
33.468
Angajați
15
Datorii
722.850
Active imobilizate
13.001
Active circulante
213.190
Capitaluri proprii
-496.659
Venituri totale
1.725.057
Cheltuieli totale
1.674.194
Stocuri
134.481
Creanțe
14.181
Casă și conturi la bănci
64.528
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.209.480
Rezultat net
-180.713
Angajați
13
Datorii
651.789
Active imobilizate
8.379
Active circulante
113.283
Capitaluri proprii
-530.127
Venituri totale
1.209.480
Cheltuieli totale
1.378.432
Stocuri
83.227
Creanțe
10.276
Casă și conturi la bănci
19.780
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2014-05-16 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
33171996
Număr de înregistrare
J2014001434238
Înmatriculare
16 mai 2014
EUID
ROONRC.J2014001434238
Formă juridică
SRL
Sediu social
TIMIŞ 3 Sat Islaz, Comuna Brăneşti Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str TIMIŞ 3 Islaz ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
16 mai 2014
Înregistrare fiscală
28 ianuarie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MOLOCIA DOINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SPOR FOOD & CATERING SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 16.05.2014
Înregistrare fiscală
16 mai 2014
Număr registrul comerțului
J23/1434/2014
Cod CAEN
5611
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, SAT ISLAZ COM. BRĂNEŞTI, STR. TIMIŞ, NR.3, MANSARDĂ. CAMERA 1
Cod poștal fiscal
77031
Strada sediului
Str. Timiş
Numărul sediului
3
Localitatea sediului
Sat Islaz Com. Brăneşti
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77031
Detalii sediu
mansardă. camera 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Timiş
Numărul domiciliului fiscal
3
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Islaz Com. Brăneşti
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77031
Detalii domiciliu fiscal
mansardă. camera 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
20 octombrie 2016
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 5621 Rev. 3Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5622 Rev. 3Alte servicii de alimentație n.c.a.

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovSat Islaz, Comuna BrăneştiCAEN 5610
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI