Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 101,8 mil. lei, față de 66,2 mil. lei în 2024.
Bilanț 2025SPOTING SA
ActivăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în creștere. Marjă în scădere.
SPOTING SA are sediul în Sat Strejnicu, Comuna Târgşoru Vechi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.
Marja netă calculată este 6,1% în 2025, față de 10,8% în 2024.
Calcul din bilanț 2025Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.
Bilanț 2025Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriReper 2025: mediana sectorului 9,5% · n=868Cifra de afaceri: +53,7% față de anul anterior.Marjă netă 6,1% · -4,7 pp față de 2024
Capital, datorii și lichidități
Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicatorCapitaluri proprii
Datorii raportate
Disponibilități bănești
Capital de lucru net
Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 3,4 mil. lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 94,3 mil. lei | 66,2 mil. lei | 101,8 mil. lei | +53,7% față de anul anterior |
| Rezultat net | 6,9 mil. lei | 7,1 mil. lei | 6,2 mil. lei | -12,9% față de anul anterior |
| Capitaluri proprii | 20,3 mil. lei | 17,4 mil. lei | 18,6 mil. lei | +6,9% față de anul anterior |
| Datorii | 14 mil. lei | 16,8 mil. lei | 21 mil. lei | +25,3% față de anul anterior |
| Creanțe | 21,7 mil. lei | 20,8 mil. lei | 39,4 mil. lei | +89,1% față de anul anterior |
| Angajați | 234 | 236 | 239 | +1,3% față de anul anterior |
Indicatori financiari · comparație
2025 / 2024A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.
Profitabilitate și productivitate
Mediana sectorului: 2025: 9,5% (n=868) · 2024: 9,4% (n=921)
Mediana sectorului: 2025: 11% (n=848) · 2024: 12,1% (n=897)
Mediana sectorului: 2025: 35,7% (n=822) · 2024: 33,2% (n=883)
Mediana sectorului: 2025: 434.799 lei (n=817) · 2024: 381.048 lei (n=857)
Capital și îndatorare
Mediana sectorului: 2025: 38% (n=848) · 2024: 41,5% (n=897)
Mediana sectorului: 2025: 59,7% (n=848) · 2024: 55,8% (n=897)
Mediana sectorului: 2025: 20,8% (n=848) · 2024: 21,1% (n=897)
Mediana sectorului: 2025: 1,25× (n=923) · 2024: 1,33× (n=977)
Lichiditate și capital de lucru
Mediana sectorului: 2025: 103,9 zile (n=855) · 2024: 96,6 zile (n=903)
Mediana sectorului: 2025: 34,7 zile (n=778) · 2024: 35,2 zile (n=810)
Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.
Istoric financiar complet · 6 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2025
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 101.778.050
- Rezultat net
- 6.208.222
- Angajați
- 239
- Datorii
- 21.020.672
- Active imobilizate
- 5.151.158
- Active circulante
- 53.478.521
- Capitaluri proprii
- 18.605.248
- Venituri totale
- 107.262.954
- Cheltuieli totale
- 98.478.788
- Stocuri
- 6.492.973
- Creanțe
- 39.420.893
- Casă și conturi la bănci
- 7.564.655
- Cheltuieli în avans
- 62.505
- Venituri în avans
- 15.624.681
- Provizioane
- 3.441.583
- Capital subscris vărsat
- 991.073
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2024
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 66.217.365
- Rezultat net
- 7.129.808
- Angajați
- 236
- Datorii
- 16.778.914
- Active imobilizate
- 5.109.958
- Active circulante
- 40.009.906
- Capitaluri proprii
- 17.397.026
- Venituri totale
- 69.126.839
- Cheltuieli totale
- 60.535.590
- Stocuri
- 1.964.075
- Creanțe
- 20.847.637
- Casă și conturi la bănci
- 17.198.194
- Cheltuieli în avans
- 63.886
- Venituri în avans
- 7.724.160
- Provizioane
- 3.283.650
- Capital subscris vărsat
- 991.073
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 94.279.312
- Rezultat net
- 6.944.441
- Angajați
- 234
- Datorii
- 13.973.088
- Active imobilizate
- 4.425.687
- Active circulante
- 50.667.746
- Capitaluri proprii
- 20.267.218
- Venituri totale
- 92.126.450
- Cheltuieli totale
- 83.229.285
- Stocuri
- 449.670
- Creanțe
- 21.692.461
- Casă și conturi la bănci
- 28.525.615
- Cheltuieli în avans
- 38.119
- Venituri în avans
- 18.601.389
- Provizioane
- 2.289.857
- Capital subscris vărsat
- 991.073
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 51.318.139
- Rezultat net
- 4.896.614
- Angajați
- 241
- Datorii
- 19.942.322
- Active imobilizate
- 3.874.953
- Active circulante
- 49.865.047
- Capitaluri proprii
- 18.122.777
- Venituri totale
- 54.136.624
- Cheltuieli totale
- 48.507.037
- Stocuri
- 3.815.137
- Creanțe
- 30.543.827
- Casă și conturi la bănci
- 15.506.083
- Cheltuieli în avans
- 38.062
- Venituri în avans
- 13.451.162
- Provizioane
- 2.261.801
- Capital subscris vărsat
- 991.073
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 53.290.044
- Rezultat net
- 3.907.156
- Angajați
- 250
- Datorii
- 13.154.463
- Active imobilizate
- 4.075.187
- Active circulante
- 35.724.529
- Capitaluri proprii
- 13.226.163
- Venituri totale
- 54.764.351
- Cheltuieli totale
- 49.810.292
- Stocuri
- 1.804.674
- Creanțe
- 22.754.276
- Casă și conturi la bănci
- 11.165.579
- Cheltuieli în avans
- 22.657
- Venituri în avans
- 12.057.797
- Provizioane
- 1.383.950
- Capital subscris vărsat
- 991.073
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2020
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 44.893.481
- Rezultat net
- 5.237.308
- Angajați
- 246
- Datorii
- 7.594.050
- Active imobilizate
- 3.547.424
- Active circulante
- 33.391.909
- Capitaluri proprii
- 21.569.036
- Venituri totale
- 44.281.370
- Cheltuieli totale
- 38.057.811
- Stocuri
- 545.854
- Creanțe
- 16.034.860
- Casă și conturi la bănci
- 16.811.195
- Cheltuieli în avans
- 14.279
- Venituri în avans
- 6.420.209
- Provizioane
- 1.370.317
- Capital subscris vărsat
- 991.073
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.
Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.
Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1997-11-10 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF 2024-07-01 · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Conformare fiscală publicată
Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.
Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
6 dosare cu nume identic · 2021-11-03–2026-11-04 · verificat 2026-11-04.
contestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor · Fond
1 termen · ultima soluție: indisponibilă
Soluție indisponibilă
contestaţie împotriva tabelului preliminar · Fond
1 termen · ultima soluție: indisponibilă
Soluție indisponibilă
deschiderea procedurii la cererea debitorului · Fond
4 termene · ultima soluție: Amână cauza
Amână cauza
Încheiere
Admite cererea . In temeiul disp. art. 101 alin1 din L 85/2014 dispune prelungirea termenului privind finalizarea inventarierii bunurilor debitoarei, cu 60 zile. Cu apel în termen de 7 zile de la comunicare, ce se va depune la Tribunalul Prahova. Pronun?ata prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instan?ei, astăzi, 01.10.2026.
Document: incheieredesedinta · 2026-10-01
Încheiere
Admite cererea . In temeiul disp. art. 102 alin1 ind. 1 din L 85/2014 dispune prelungirea termenului de efectuare a inspec?iei fiscale cu 60 zile. Cu apel în termen de 7 zile de la comunicare, ce se va depune la Tribunalul Prahova. Pronun?ata prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instan?ei, astăzi, 23.09.2026..
Document: incheieredesedinta · 2026-09-23
Legea 85/2006 privind insolventa
Admite cererea debitoarei. În temeiul art.71 din Legea nr.85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, Dispune deschiderea procedurii generale a insolvenţei împotriva debitoarei Petrotel Lukoil S.A.. În temeiul art.45 alin.1 lit.d şi art.73 din Legea nr.85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă. Desemnează administrator judiciar provizoriu pe Dascăl Insolvency SPRL care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art.58 din lege, cu un onorariu de 3.500 lei. Dispune administratorului judiciar să efectueze notificarea deschiderii procedurii debitoarei, creditorilor şi Oficiului Registrului Comerţului pentru efectuarea menţiunii şi prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă şi într-un ziar de largă circulaţie, conform art.99 şi 100 din lege. Fixează următoarele termene: 1) 4.09.2026, termen pentru depunerea de către lichidatorul judiciar a raportului privind cauzele şi împrejurările care au dus la apariţia insolvenţei cu menţionarea persoanelor cărora le-ar fi imputabilă, conform art.97 alin.1 din lege. 2) 10 zile de la primirea notificării, termen limită de depunere de către creditori a opoziţiilor şi termen de soluţionare a opoziţiilor 10 zile după formularea acestora; 3) 9.09.2026, termen limită pentru înregistrarea cererilor de admitere a creanţelor asupra averii debitoarei, conform art.100 lit.b din Legea nr.85/2014; 4) 29.09.2026, termen limită pentru verificarea creanţelor, întocmirea, afişarea şi comunicarea tabelului preliminar al creanţelor, potrivit art.100 lit.c din Legea nr.85/2014, 5) 23.10.2026, termen limită pentru definitivarea tabelului creanţelor conform art.100 lit.d din Legea nr.85/2014, 7) 3.10.2026, data şedinţei adunării creditorilor, ora şi locul urmând a fi stabilite de administratorul judiciar provizoriu, care va convoca toţi creditorii debitoarei, conform art. 100 lit.e din Legea nr.85/2014. Lichidatorul judiciar va dispune efectuarea notificărilor prev. de art.99 din lege către toţi creditorii indicaţi de debitor în lista depusă conform art.67 alin. 1 din lege. Dispune deschiderea de către debitor a unui cont bancar din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii, conform art.39 din lege. Pune în vedere administratorului judiciar să comunice prezenta sentinţă tuturor instanţelor în a căror circumscripţie îşi are sediul debitorul, precum şi băncilor la care acesta are deschise conturi bancare, în vederea suspendării tuturor acţiunilor judiciare sau extrajudiciare pentru realizarea creanţelor împotriva debitorului sau a bunurilor acestuia. Dispune, în baza disp. art.71 alin.1 din Legea nr.85/2014, comunicarea prezentei hotărâri administratorului judiciar. Fixează termen la data de 4.11.2026, şi pune în vedere administratorului judiciar să întocmească un raport lunar cuprinzând descrierea modului în care şi-a îndeplinit atribuţiile, conform art.59 din lege. Califică cererea creditoarei Litasco S.A. drept declaraţie de creanţă. Cu apel în termen de 7 de zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Tribunalul Prahova. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 26.08.2026.
Document: incheieredesedinta · 2026-08-26
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u. · Fond
1 termen · ultima soluție: Ia act de renunţare la judecată
Ia act de renunţare la judecată
Ia act de renunţarea la judecata cererii. Cu drept de recurs în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de recurs se depune la Tribunalul Prahova, Sec?ia a II-a Civilă, de contencios administrativ ?i fiscal. Pronunţată astăzi, 10.06.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Document: _Hotarare 1306/2026 · 2026-06-10
deschiderea procedurii la cererea creditorului · Fond
8 termene · ultima soluție: Amână cauza
Amână cauza
Soluție indisponibilă
Încheiere
Admite cererea formulată de CII COSTACHE BEATRICE. Dispune îndreptarea erorii materiale strecurată în minuta şi dispozitivul încheierii din data de 22.09.2026, pronuntată în dosar nr. 902/105/2026 al Tribunalului Prahova, în sensul că CII COSTACHE BEATRICE este membru al UNPIR FILIALA PRAHOVA si nu al UNEJR FILIALA PRAHOVA, cum din eroare s-a consemnat. Îndreptarea se va face pe ambele exemplare. Definitivă. Pronunţată prin punerea solutiei la dispoziţia părţilor de grefa instanţei, astăzi, 25.09.2026
Document: incheiereindreptareeroaremateriala · 2026-09-25
Legea 85/2006 privind insolventa
Admite cererea debitoarei SC MONTICOR INDUSTRIES SA . În temeiul art. 71 din Legea privind procedurile de prevenire a insolventei si de insolventă, Dispune deschiderea procedurii generale a insolventei fată de debitoarea MONTICOR INDUSTRIES SA. În temeiul art. 45 alin 1 lit. d şi art. 73 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolventei şi de insolventă. Desemnează administrator judiciar provizoriu pe CII COSTACHE BEATRICE membru UNEJR Filiala Prahova, care va îndeplini atributiile prevăzute de art. 58 din lege, cu un onorariu provizoriu de 6000 lei. Dispune administratorului judiciar să efectueze notificarea deschiderii procedurii debitoarei, creditorilor si Oficiului Registrului Comertului pentru efectuarea mentiunii si prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolventă şi într-un ziar de largă circulatie, conform art. 99 şi 100 din lege. În temeiul art. 71 alin. 2 din Legea nr. 85/20141, dispune ca administratorul judiciar să efectueze notificările prevăzute de dispozitiilor art. 100 din lege. Fixează următoarele termene: 1) 09.10.2026, termen pentru depunerea de către administratorul judiciar a raportului prin care să propună fie intrarea în procedura simplificată, fie continuarea perioadei de observatie din procedura generală, conform art.92 alin.1 din lege; 2) 30.10.2026, termen pentru depunerea de către administratorul judiciar a raportului privind cauzele si împrejurările care au dus la aparitia insolventei cu mentionarea persoanelor cărora le-ar fi imputabilă, conform art. 97 alin. 1 din lege: 3) 10 zile de la primirea notificării, termen limită de depunere de către creditori a opozitiilor si termen de solutionare a opozitiilor 10 zile după formularea acestora; 4) 05.11.2026, termen limită pentru înregistrarea cererilor de admitere a creantelor asupra averii debitoarei, conform art. 100 lit. b) din Legea nr. 85/2014; 5) 24.11.2026, termen limită pentru verificarea creantelor, întocmirea, afisarea si comunicarea tabelului preliminar al creantelor, potrivit art. 100 lit. c) din Legea nr. 85/2014; 6) 18.12.2026, termen limită pentru definitivarea tabelului creantelor conform art. 100 lit. d) din Legea nr. 85/2014, 7) 27.11.2026 data sedintei adunării creditorilor, ora şi locul urmând a fi stabilite de administratorul judiciar provizoriu, care va convoca toti creditorii debitoarei, conform art. 100 lit. e din Legea nr. 85/2014. Administratorul judiciar va dispune efectuarea notificărilor prev. de art. 99 din lege către toti creditorii indicati de debitor în lista depusă conform art. 67 alin. 1 din lege. Dispune deschiderea de către debitor a unui cont bancar din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii, conform art. 39 din lege. Pune în vedere administratorului judiciar să comunice prezenta sentinţă tuturor instantelor în a căror circumscriptie îsi are sediul debitorul, precum si băncilor la care acesta are deschise conturi bancare, în vederea suspendării tuturor actiunilor judiciare sau extrajudiciare pentru realizarea creantelor împotriva debitorului sau a bunurilor acestuia. Constată că prezenta cauză a fost conexată la cererile creditorilor VASTRUM TRANSCOM SRL, IMSE S.R.L. şi STEEL TRUST CONSTRUCTII CIVILE SI INDUSTRIALE S.R.L. Califică cererile de deschidere a procedurii insolven?ei formulate de către creditorii VASTRUM TRANSCOM SRL, IMSE S.R.L., si STEEL TRUST CONSTRUCTII CIVILE SI INDUSTRIALE S.R.L., ca fiind declaratii de creantă. Dispune, în baza disp. art. 71 alin 1 din Legea nr. 85/2014, comunicarea prezentei hotărâri administratorului judiciar. Fixează termen la data de 07.12.2026, ora 09:00, si pune în vedere administratorului judiciar să întocmească un raport lunar cuprinzând descrierea modului în care si-a îndeplinit atributiile, conform art. 59 din lege. Cu apel în termen de 7 de zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Tribunalul Prahova. Pronuntată prin punerea solutiei la dispozitia părtilor de cătr
Document: incheieredesedinta · 2026-09-22
Amână pronunţarea
Amână pronuntarea la data de 22.09.2026, pentru când punerea solutiei se face la dispozitia părtilor, prin mijlocirea grefei instantei. Pronuntată astăzi, 17.09.2026, prin punerea solutiei la dispozitia părtilor, prin mijlocirea grefei instantei.
Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2026-09-17
Termen preschimbat
Termen preschimbat
Dispune, din oficiu, preschimbarea termenului de judecată stabilit în prezentul dosar, din data de 08.09.2026, în data de 17.09.2026, ora 9:00, sala 6, pentru când se vor cita părtile potrivit Codului de procedură civilă si prin Buletinul Procedurilor de Insolventă . Cu aceeaşi cale de atac odată cu fondul. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispozitia părţilor prin mijlocirea grefei instantei azi, 02.06.2026.
Document: incheieredesedinta · 2026-06-02
Amână cauza
Pentru comunicarea cererile de deschidere a procedurii depuse la dosar, amână judecarea cauzei la data de 08.09.2026.
Document: incheieredesedinta · 2026-05-05
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată · Apel
1 termen · ultima soluție: Nefondat
Nefondat
Respinge apelul ca nefondat. Definitivă. Pronunţată azi, 12.05.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţii prin grefa instanţei.
Document: Hotarare 760/2025 · 2025-05-12
Căi de atac declarate: Apel · 2024-11-26
Nume de administratori menționate alături de firmă
Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.
Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
4 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 9921068
- Număr de înregistrare
- J1997001320297
- Înmatriculare
- 4 noiembrie 1997
- EUID
- ROONRC.J1997001320297
- Formă juridică
- SA
- Sediu social
- PRINCIPALĂ 35 Sat Strejnicu, Comuna Târgşoru Vechi Prahova
- Adresă fiscală
- Str PRINCIPALĂ 35 Strejnicu PRAHOVA
- TVA
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 10 noiembrie 1997
- Înregistrare fiscală
- 9 aprilie 2025
- Telefon
- +400344 802 496
- Fax
- +400344 802 497
- Website
- www.actemium.ro
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- BADEA CONSTANTIN GHEORGHE
- administrator
- DEVIGNE ERIC PHILIPPE
- administrator
- HENRI SERAPHIN JOSEPH PASQUIER
- reprezentant al persoanei juridice
- RIZEA-POP IOANA-ZENAIDA
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- SPOTING SA
- Stare de înregistrare
- INREGISTRAT din data 10.11.1997
- Înregistrare fiscală
- 10 noiembrie 1997
- Număr registrul comerțului
- J1997001320297
- Cod CAEN
- 4321
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Prahova
Contact și adrese
- Telefon
- +400344 802 496
- Domiciliu fiscal
- JUD. PRAHOVA, SAT STREJNICU COM. TÂRGŞORU VECHI, STR. PRINCIPALĂ, NR.35
- Cod poștal fiscal
- 107592
- Strada sediului
- Str. Principală
- Numărul sediului
- 35
- Localitatea sediului
- Sat Strejnicu Com. Târgşoru Vechi
- Județul sediului
- PRAHOVA
- Codul poștal al sediului
- 107592
- Strada domiciliului fiscal
- Str. Principală
- Numărul domiciliului fiscal
- 35
- Localitatea domiciliului fiscal
- Sat Strejnicu Com. Târgşoru Vechi
- Județul domiciliului fiscal
- PRAHOVA
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 107592
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Da
- TVA de la
- 10 noiembrie 1997
- TVA la încasare
- Nu
- În registrul RO e-Factura
- Nu
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
Achiziții publice
Explorează toate (4) →Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Autorități cu cele mai multe înregistrări
SNGN ROMGAZ SA-FILIALA DE INMAGAZINARE GAZE NATURALE DEPOGAZ PLOIESTI SRL4 din 4 înregistrări (100%) · Vezi relația
Categorii CPV frecvente
Reparare si intretinere a echipamentelor (Rev.2)1 din 4 înregistrări (25%) · Vezi selecția
Servicii de reparare si de intretinere a cisternelor (Rev.2)1 din 4 înregistrări (25%) · Vezi selecția
Servicii de reparare si de intretinere a generatoarelor (Rev.2)1 din 4 înregistrări (25%) · Vezi selecția
Servicii de reparare si de intretinere a instalatiilor electrice de constructii (Rev.2)1 din 4 înregistrări (25%) · Vezi selecția
Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.
LUCRARI DE REP. REZ. CILINDRIC DE APA DEDURIZATA 50 MC SI REZ. APA BRUTA 50 MC SC BALACEANCA
Autoritate: SNGN ROMGAZ SA-FILIALA DE INMAGAZINARE GAZE NATURALE DEPOGAZ PLOIESTI SRL
CPV 45259000-7 — Reparare si intretinere a echipamentelor (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →SERVICII DE REPARARE A INSTALATIILOR ELECTRICE DE JOASA TENSIUNE LA STATIA COMPRIMARE BALACEANCA
Autoritate: SNGN ROMGAZ SA-FILIALA DE INMAGAZINARE GAZE NATURALE DEPOGAZ PLOIESTI SRL
CPV 50711000-2 — Servicii de reparare si de intretinere a instalatiilor electrice de constructii (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Verificarea si repararea grupurilor generatoare de tensiune
Autoritate: SNGN ROMGAZ SA-FILIALA DE INMAGAZINARE GAZE NATURALE DEPOGAZ PLOIESTI SRL
CPV 50532300-6 — Servicii de reparare si de intretinere a generatoarelor (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Servicii de reparatii la instalatia de alimentare cu apa
Autoritate: SNGN ROMGAZ SA-FILIALA DE INMAGAZINARE GAZE NATURALE DEPOGAZ PLOIESTI SRL
CPV 50514100-2 — Servicii de reparare si de intretinere a cisternelor (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Categorie de administrare fiscală ANAF
Clasificare nominală în vigoare de la 2024-07-01. Categoria descrie administrația fiscală competentă și dimensiunea fiscală folosită de ANAF; nu este un calificativ de risc.
- Categorie
- contribuabil mijlociu
- Administrație teritorială
- Prahova
Sedii secundare administrate fiscal
ANAF publică 1 sedii secundare pentru această firmă în lista în vigoare de la 2024-07-01. CUI-ul unui sediu secundar este un cod de înregistrare fiscală și nu indică automat o persoană juridică separată.
Distribuție pe județe
Mureș1 sedii
| Denumire publicată | CUI sediu | Județ |
|---|---|---|
| SPOTING S.A. STREJNICU - PUNCT DE LUCRU TARGU MURES | 40800177 | Mureș |
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
48 activități autorizate
CAEN 2433 Rev. 3Producția de profile obținute la rece
CAEN 2511 Rev. 3Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
CAEN 2512 Rev. 3Fabricarea de uși și ferestre din metal
CAEN 2551 Rev. 3Acoperirea metalelor
CAEN 2552 Rev. 3Tratamente termice ale metalelor
CAEN 2553 Rev. 3Operațiuni de mecanică generală
CAEN 2594 Rev. 3Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe
CAEN 2599 Rev. 3Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
CAEN 2630 Rev. 3Fabricarea echipamentelor de comunicații
CAEN 2651 Rev. 3Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație
CAEN 2711 Rev. 3Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice
CAEN 2712 Rev. 3Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității
CAEN 2733 Rev. 3Fabricarea dispozitivelor de conexiune pentru fire și cabluri electrice și electronice
CAEN 2740 Rev. 3Fabricarea de echipamente electrice de iluminat
CAEN 2790 Rev. 3Fabricarea altor echipamente electrice
CAEN 3311 Rev. 3Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
CAEN 3312 Rev. 3Repararea și întreținerea mașinilor
CAEN 3313 Rev. 3Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
CAEN 3314 Rev. 3Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
CAEN 3315 Rev. 3Repararea și întreținerea navelor și bărcilor, civile
CAEN 3319 Rev. 3Repararea și întreținerea altor echipamente
CAEN 3320 Rev. 3Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
CAEN 3513 Rev. 3Transportul energiei electrice
CAEN 3514 Rev. 3Distribuția energiei electrice
CAEN 3821 Rev. 3Recuperarea materialelor reciclabile
CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CAEN 4221 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
CAEN 4222 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
CAEN 4299 Rev. 3Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice
CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații
CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții
CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie
CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare
CAEN 4360 Rev. 3Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri
CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
CAEN 7120 Rev. 3Activități de testări și analize tehnice
CAEN 9130 Rev. 3Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
CAEN 9510 Rev. 3Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
CAEN 9525 Rev. 3Repararea și întreținerea ceasurilor și a bijuteriilor
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2025 | 2026-06-11 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-11-07 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-11-04 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Înregistrări disponibile |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.