Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SPRING NOVA PROIECT SRL

SPRING NOVA PROIECT SRL

CUI 23638580 · SRL· Bucureşti Sectorul 1

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

SPRING NOVA PROIECT SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 1. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+37%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 974,3 K lei, față de 711,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut64,2%

Marja netă calculată este 64,2% în 2025, față de 54,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+4,2%

Datoriile raportate sunt 106,5 K lei în 2025, față de 102,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025974,3 K lei+37% față de anul anterior2020: 222.9302021: 316.5462022: 415.1792023: 509.1422024: 711.0532025: 974.257
Rezultat net 2025625,9 K lei+62,3% față de anul anterior2020: 98.9362021: 175.7432022: 192.5142023: 252.1272024: 385.5922025: 625.926
Angajați 20253Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 22023: 22024: 32025: 3
Capitaluri proprii 2025627,5 K lei+62,6% față de anul anterior2020: 99.1832021: 186.4262022: 192.9402023: 252.3682024: 385.8332025: 627.489
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0487 K974 K2020: 222,9 K lei222,9 K20202021: 316,5 K lei316,5 K20212022: 415,2 K lei415,2 K20222023: 509,1 K lei509,1 K20232024: 711,1 K lei711,1 K20242025: 974,3 K lei974,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%32,1%64,2%2020: 44,4%44,4%20202021: 55,5%55,5%20212022: 46,4%46,4%20222023: 49,5%49,5%20232024: 54,2%54,2%20242025: 64,2%64,2%2025Reper 2025: mediana sectorului 10,9% · n=381

Cifra de afaceri: +37% față de anul anterior.Marjă netă 64,2% · +10 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024385,8 K lei
2025627,5 K lei

Datorii raportate

2024102,2 K lei
2025106,5 K lei

Disponibilități bănești

2024332,7 K lei
2025534,8 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri509,1 K lei711,1 K lei974,3 K lei+37% față de anul anterior
Rezultat net252,1 K lei385,6 K lei625,9 K lei+62,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii252,4 K lei385,8 K lei627,5 K lei+62,6% față de anul anterior
Datorii85,2 K lei102,2 K lei106,5 K lei+4,2% față de anul anterior
Creanțe53,5 K lei88,6 K lei99,6 K lei+12,5% față de anul anterior
Angajați233Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă64,2%54,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 10,9% (n=381) · 2024: 23,9% (n=6.483)

Rezultat / active (A+B)85,5%79,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 22% (n=316) · 2024: 29% (n=4.851)

Rezultat / capitaluri proprii99,8%99,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 85,4% (n=340) · 2024: 85,3% (n=6.608)

Vânzări per angajat324.752 lei237.018 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 308.399 lei (n=318) · 2024: 96.639 lei (n=5.321)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)85,7%79,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 44,1% (n=316) · 2024: 60,6% (n=4.851)

Datorii / active (A+B)14,5%21%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 55,1% (n=316) · 2024: 39,3% (n=4.851)

Ponderea activelor imobilizate13,3%13,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 16,1% (n=316) · 2024: 13,9% (n=4.851)

Active circulante / datorii totale5,96×4,12×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,45× (n=423) · 2024: 2,13× (n=7.532)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări36,8 zile44,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 91,3 zile (n=371) · 2024: 93,3 zile (n=6.083)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
974.257
Rezultat net
625.926
Angajați
3
Datorii
106.487
Active imobilizate
97.471
Active circulante
634.402
Capitaluri proprii
627.489
Venituri totale
990.223
Cheltuieli totale
342.689
Stocuri
—
Creanțe
99.642
Casă și conturi la bănci
534.760
Cheltuieli în avans
2.103
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
711.053
Rezultat net
385.592
Angajați
3
Datorii
102.182
Active imobilizate
66.228
Active circulante
421.289
Capitaluri proprii
385.833
Venituri totale
720.286
Cheltuieli totale
319.310
Stocuri
—
Creanțe
88.580
Casă și conturi la bănci
332.709
Cheltuieli în avans
498
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
509.142
Rezultat net
252.127
Angajați
2
Datorii
85.213
Active imobilizate
86.844
Active circulante
249.106
Capitaluri proprii
252.368
Venituri totale
517.154
Cheltuieli totale
259.961
Stocuri
1.897
Creanțe
53.481
Casă și conturi la bănci
193.728
Cheltuieli în avans
1.631
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
415.179
Rezultat net
192.514
Angajați
2
Datorii
17.257
Active imobilizate
—
Active circulante
209.489
Capitaluri proprii
192.940
Venituri totale
415.926
Cheltuieli totale
219.462
Stocuri
193
Creanțe
39.054
Casă și conturi la bănci
170.242
Cheltuieli în avans
708
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
316.546
Rezultat net
175.743
Angajați
1
Datorii
11.451
Active imobilizate
—
Active circulante
196.632
Capitaluri proprii
186.426
Venituri totale
316.546
Cheltuieli totale
138.017
Stocuri
193
Creanțe
46.689
Casă și conturi la bănci
149.750
Cheltuieli în avans
1.245
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
222.930
Rezultat net
98.936
Angajați
1
Datorii
6.949
Active imobilizate
285
Active circulante
105.229
Capitaluri proprii
99.183
Venituri totale
222.980
Cheltuieli totale
121.953
Stocuri
193
Creanțe
51.188
Casă și conturi la bănci
53.848
Cheltuieli în avans
618
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-11

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2008-04-02 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-10–2026-10-11 · verificat 2026-10-11.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
23638580
Număr de înregistrare
J2008006035402
Înmatriculare
2 aprilie 2008
EUID
ROONRC.J2008006035402
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. Pieţei 87A Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti
Adresă fiscală
Str. Pieţei 87A Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
2 aprilie 2008
Înregistrare fiscală
13 ianuarie 2026
Telefon
0722315385 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BRAD PETRE ADRIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SPRING NOVA PROIECT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 02.04.2008
Înregistrare fiscală
2 aprilie 2008
Număr registrul comerțului
J2008006035402
Cod CAEN
5226
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. PIETEI, NR.87A, ET.P
Cod poștal fiscal
12795
Strada sediului
Str. Pieţei
Numărul sediului
87A
Localitatea sediului
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Strada domiciliului fiscal
Str. Pietei
Numărul domiciliului fiscal
87A
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
12795

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
4 aprilie 2008
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

26 activități autorizate

CAEN 1812 Rev. 3Alte activități de tipărire n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4920 Rev. 3Transporturi de marfă pe calea ferată

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 3Servicii de mutare

CAEN 5030 Rev. 3Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5221 Rev. 3Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

CAEN 5222 Rev. 3Activități de servicii anexe transporturilor pe apă

CAEN 5223 Rev. 3Activități de servicii anexe transporturilor aeriene

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 5225 Rev. 3Activități de servicii logistice pentru transporturi

CAEN 5226 Rev. 3Alte activități anexe transporturilor

CAEN 5231 Rev. 3Activități de intermediere pentru transportul de marfă

CAEN 5232 Rev. 3Activități de intermediere pentru transportul de pasageri

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 8210 Rev. 3Activități de secretariat și servicii suport

CAEN 8230 Rev. 3Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 8292 Rev. 3Activități de ambalare

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 8531 Rev. 3Învățământ secundar general

CAEN 8532 Rev. 3Învățământ secundar, tehnic sau profesional

CAEN 8559 Rev. 3Alte forme de învățământ n.c.a.

CAEN 9319 Rev. 3Alte activități sportive n.c.a

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-11Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1Strada PieţeiCAEN 5226
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI