Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SQM DESIGN BUSINESS SOLUTIONS S.R.L.

SQM DESIGN BUSINESS SOLUTIONS S.R.L.

CUI 40015566 · SRL· Sat Dascălu, Comuna Dascălu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

SQM DESIGN BUSINESS SOLUTIONS S.R.L. are sediul în Sat Dascălu, Comuna Dascălu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+279,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 386,6 K lei, față de 101,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut69,5%

Marja netă calculată este 69,5% în 2025, față de 30,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+34,4%

Datoriile raportate sunt 33,3 K lei în 2025, față de 24,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025386,6 K lei+279,9% față de anul anterior2020: 74.4422021: 17.1662022: 78.7662023: 52.2592024: 101.7532025: 386.578
Rezultat net 2025268,5 K lei+764,6% față de anul anterior2020: 9.4882021: -17.0042022: 26.2652023: -53.4042024: 31.0532025: 268.499
Angajați 20252+100% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 2
Capitaluri proprii 2025268,5 K lei+1.314,3% față de anul anterior2020: 9.7282021: -7.2762022: 18.9882023: -34.4162024: -22.1112025: 268.499
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0193 K387 K2020: 74,4 K lei74,4 K20202021: 17,2 K lei17,2 K20212022: 78,8 K lei78,8 K20222023: 52,3 K lei52,3 K20232024: 101,8 K lei101,8 K20242025: 386,6 K lei386,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-102,2%-16,4%69,5%Mediana sectorului (2025): 23,6% · n=62512020: 12,7%12,7%20202021: -99,1%-99,1%20212022: 33,3%33,3%20222023: -102,2%-102,2%20232024: 30,5%30,5%20242025: 69,5%69,5%2025

Cifra de afaceri: +279,9% față de anul anterior. Marja netă: 69,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii268,5 K lei+1.314,3% față de anul anterior
Datorii33,3 K lei+34,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri52,3 K lei101,8 K lei386,6 K lei+279,9% față de anul anterior
Rezultat net-53,4 K lei31,1 K lei268,5 K lei+764,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii-34,4 K lei-22,1 K lei268,5 K lei+1.314,3% față de anul anterior
Datorii34,5 K lei24,8 K lei33,3 K lei+34,4% față de anul anterior
Creanțe———Fără an comparabil
Angajați112+100% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri69,5%23,6%n=6.25130,5%23,9%n=6.483
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive100%97,5%n=6.392—85,3%n=6.608
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii3,91×1,87×n=7.2700,11×2,13×n=7.532
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați193.289 lei108.151 lein=5.128101.753 lei96.639 lein=5.321

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
386.578
Rezultat net
268.499
Angajați
2
Datorii
33.303
Active imobilizate
—
Active circulante
130.326
Capitaluri proprii
268.499
Venituri totale
387.897
Cheltuieli totale
115.602
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
130.326
Cheltuieli în avans
171.476
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
101.753
Rezultat net
31.053
Angajați
1
Datorii
24.786
Active imobilizate
—
Active circulante
2.675
Capitaluri proprii
-22.111
Venituri totale
101.778
Cheltuieli totale
69.708
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
2.675
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
52.259
Rezultat net
-53.404
Angajați
1
Datorii
34.534
Active imobilizate
—
Active circulante
118
Capitaluri proprii
-34.416
Venituri totale
52.313
Cheltuieli totale
105.195
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
118
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
78.766
Rezultat net
26.265
Angajați
1
Datorii
21.897
Active imobilizate
—
Active circulante
40.885
Capitaluri proprii
18.988
Venituri totale
78.766
Cheltuieli totale
51.730
Stocuri
—
Creanțe
3.300
Casă și conturi la bănci
37.585
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
17.166
Rezultat net
-17.004
Angajați
1
Datorii
7.816
Active imobilizate
—
Active circulante
540
Capitaluri proprii
-7.276
Venituri totale
17.379
Cheltuieli totale
34.209
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
540
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
74.442
Rezultat net
9.488
Angajați
1
Datorii
3.649
Active imobilizate
—
Active circulante
13.377
Capitaluri proprii
9.728
Venituri totale
74.442
Cheltuieli totale
64.254
Stocuri
—
Creanțe
5.600
Casă și conturi la bănci
7.777
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-07-21Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-10-17 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

1 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40015566
Număr de înregistrare
J2018005046235
Înmatriculare
17 octombrie 2018
EUID
ROONRC.J2018005046235
Formă juridică
SRL
Sediu social
IALOMIŢA 12 Sat Dascălu, Comuna Dascălu Ilfov
Adresă fiscală
Str IALOMIŢA 12 Dascălu ILFOV
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
17 octombrie 2018
Înregistrare fiscală
4 februarie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
SANDU IOANA-DIANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SQM DESIGN BUSINESS SOLUTIONS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 17.10.2018
Înregistrare fiscală
17 octombrie 2018
Număr registrul comerțului
J23/5046/2018
Cod CAEN
7020
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, SAT DASCĂLU COM. DASCĂLU, STR. IALOMIŢA, NR.12
Cod poștal fiscal
77075
Strada sediului
Str. Ialomiţa
Numărul sediului
12
Localitatea sediului
Sat Dascălu Com. Dascălu
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77075
Strada domiciliului fiscal
Str. Ialomiţa
Numărul domiciliului fiscal
12
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Dascălu Com. Dascălu
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77075

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 martie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (1) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

ELECTROCENTRALE GRUP SA1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de estimare (Rev.2)1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

21 iulie 2025Achiziție directă

Servicii de revizuire a Raportului de Evaluare de Risc la Securitatea Fizică

Autoritate: ELECTROCENTRALE GRUP SA

CPV 71324000-5 — Servicii de estimare (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71324000-5

Vezi detaliile atribuirii →
1.500 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

16 activități autorizate

CAEN 1812 Rev. 3Alte activități de tipărire n.c.a.

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 5829 Rev. 3Activități de editare a altor produse software

CAEN 5911 Rev. 3Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune

CAEN 6039 Rev. 3Activități de distribuție a altor conținuturi

CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6832 Rev. 3Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7430 Rev. 3Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)

CAEN 7499 Rev. 3Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

CAEN 7810 Rev. 3Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă

CAEN 8122 Rev. 3Activități specializate de curățenie

CAEN 8210 Rev. 3Activități de secretariat și servicii suport

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovSat Dascălu, Comuna DascăluCAEN 8299
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI