Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SRX-ALFA-VOICA TRANS S.R.L.

SRX-ALFA-VOICA TRANS S.R.L.

CUI 41227583 · SRL· Sat Târnova, Comuna Târnova

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

SRX-ALFA-VOICA TRANS S.R.L. are sediul în Sat Târnova, Comuna Târnova. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Creanțe în creștere+13.107,9%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025
Datoriile au crescut+39,4%

Datoriile raportate sunt 885,4 K lei în 2025, față de 635,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025—Fără an comparabil2020: 952.2982021: 1.570.5272022: 74
Rezultat net 2025-210,2 K lei-796,8% față de anul anterior2020: 100.5072021: -145.0532022: -306.1222023: -113.1922024: -23.4442025: -210.243
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 22021: 52022: 22023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025-802,4 K lei-35,5% față de anul anterior2020: 78.6202021: -66.4332022: -372.5542023: -568.6712024: -592.1152025: -802.358
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0785 K2 mil.2020: 952,3 K lei952,3 K20202021: 1,6 mil. lei1,6 mil.20212022: 74 lei742022—2023—2024—2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-413.678,4%-206.833,9%10,6%Mediana sectorului (2025): 3,7% · n=304902020: 10,6%10,6%20202021: -9,2%-9,2%20212022: -413.678,4%-413.678,4%2022202320242025

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: —. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-802,4 K lei-35,5% față de anul anterior
Datorii885,4 K lei+39,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri———Fără an comparabil
Rezultat net-113,2 K lei-23,4 K lei-210,2 K lei-796,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii-568,7 K lei-592,1 K lei-802,4 K lei-35,5% față de anul anterior
Datorii590,2 K lei635,4 K lei885,4 K lei+39,4% față de anul anterior
Creanțe2 K lei266 lei35,1 K lei+13.107,9% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-965,7%24,6%n=27.272—28,1%n=29.203
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)1.065,7%76,6%n=27.272—73%n=29.203
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)3,2%32,1%n=27.272—31,1%n=29.203
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-253,1%3,5%n=27.263—2,7%n=29.187
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,09×0,8×n=37.8800,07×0,83×n=40.996

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-210.243
Angajați
1
Datorii
885.441
Active imobilizate
2.664
Active circulante
80.419
Capitaluri proprii
-802.358
Venituri totale
1.046
Cheltuieli totale
211.280
Stocuri
43.048
Creanțe
35.133
Casă și conturi la bănci
2.238
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-23.444
Angajați
1
Datorii
635.394
Active imobilizate
—
Active circulante
43.279
Capitaluri proprii
-592.115
Venituri totale
49.773
Cheltuieli totale
72.719
Stocuri
—
Creanțe
266
Casă și conturi la bănci
43.013
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-113.192
Angajați
1
Datorii
590.167
Active imobilizate
—
Active circulante
21.496
Capitaluri proprii
-568.671
Venituri totale
1
Cheltuieli totale
113.193
Stocuri
—
Creanțe
1.971
Casă și conturi la bănci
19.525
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
74
Rezultat net
-306.122
Angajați
2
Datorii
488.238
Active imobilizate
28.464
Active circulante
87.220
Capitaluri proprii
-372.554
Venituri totale
114
Cheltuieli totale
306.235
Stocuri
—
Creanțe
85.516
Casă și conturi la bănci
1.704
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.570.527
Rezultat net
-145.053
Angajați
5
Datorii
399.492
Active imobilizate
183.801
Active circulante
149.258
Capitaluri proprii
-66.433
Venituri totale
1.648.977
Cheltuieli totale
1.777.591
Stocuri
—
Creanțe
146.746
Casă și conturi la bănci
2.512
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
952.298
Rezultat net
100.507
Angajați
2
Datorii
501.664
Active imobilizate
367.595
Active circulante
212.689
Capitaluri proprii
78.620
Venituri totale
971.812
Cheltuieli totale
861.596
Stocuri
—
Creanțe
205.399
Casă și conturi la bănci
7.290
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-06-05 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41227583
Număr de înregistrare
J11/444/2019
Înmatriculare
5 iunie 2019
EUID
ROONRC.J11/444/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
161 Sat Târnova, Comuna Târnova Caraş-Severin
Adresă fiscală
161 Târnova CARAŞ-SEVERIN
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
5 iunie 2019
Înregistrare fiscală
30 aprilie 2024

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
VOICA VALENTIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SRX-ALFA-VOICA TRANS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 05.06.2019
Înregistrare fiscală
5 iunie 2019
Număr registrul comerțului
J11/444/2019
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Caraş-Severin

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CARAŞ-SEVERIN, SAT TÂRNOVA COM. TÂRNOVA, , NR.161
Cod poștal fiscal
327385
Numărul sediului
161
Localitatea sediului
Sat Târnova Com. Târnova
Județul sediului
CARAŞ-SEVERIN
Codul poștal al sediului
327385
Numărul domiciliului fiscal
161
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Târnova Com. Târnova
Județul domiciliului fiscal
CARAŞ-SEVERIN
Cod poștal domiciliu fiscal
327385

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
20 iunie 2019
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

18 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4299 Rev. 2Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4613 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4674 Rev. 2Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Caraş-SeverinSat Târnova, Comuna TârnovaCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI