Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/STAR AUTO RENTAL COMPANY SRL

STAR AUTO RENTAL COMPANY SRL

CUI 38187730 · SRL· Municipiul Oradea

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

STAR AUTO RENTAL COMPANY SRL are sediul în Municipiul Oradea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+524%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 30 K lei, față de 4,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât36,2%

Marja netă calculată este 36,2% în 2025, față de 47% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+35,4%

Datoriile raportate sunt 3,6 K lei în 2025, față de 2,7 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202530 K lei+524% față de anul anterior2020: 5.8502021: 3.8002022: 1.8002023: 12.0002024: 4.8002025: 29.950
Rezultat net 202510,8 K lei+380,2% față de anul anterior2020: 2.8732021: 1.5502022: 9.4662023: 2.1602024: 2.2582025: 10.844
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 202534,6 K lei+45,6% față de anul anterior2020: 8.3422021: 9.8922022: 19.3582023: 21.5182024: 23.7762025: 34.620
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate015 K30 K2020: 5,9 K lei5,9 K20202021: 3,8 K lei3,8 K20212022: 1,8 K lei1,8 K20222023: 12 K lei12 K20232024: 4,8 K lei4,8 K20242025: 30 K lei30 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%262,9%525,9%Mediana sectorului (2025): 6,4% · n=15562020: 49,1%49,1%20202021: 40,8%40,8%20212022: 525,9%525,9%20222023: 18%18%20232024: 47%47%20242025: 36,2%36,2%2025

Cifra de afaceri: +524% față de anul anterior. Marja netă: 36,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii34,6 K lei+45,6% față de anul anterior
Datorii3,6 K lei+35,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri12 K lei4,8 K lei30 K lei+524% față de anul anterior
Rezultat net2,2 K lei2,3 K lei10,8 K lei+380,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii21,5 K lei23,8 K lei34,6 K lei+45,6% față de anul anterior
Datorii2,3 K lei2,7 K lei3,6 K lei+35,4% față de anul anterior
Creanțe12 K lei12 K lei12 K lei+0% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri36,2%6,4%n=1.55647%6,3%n=1.558
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)90,5%5,6%n=1.52989,9%8,7%n=1.456
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)9,5%81,6%n=1.53010,1%84,4%n=1.457
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)9,8%57,6%n=1.53021,3%58%n=1.457
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)28,4%0%n=1.5288,5%0%n=1.456
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive31,3%31%n=1.2839,5%26,1%n=1.251
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii9,52×0,58×n=2.2037,78×0,52×n=2.083
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360144,24 zile95,15 zilen=1.346900 zile78,2 zilen=1.304

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
29.950
Rezultat net
10.844
Angajați
—
Datorii
3.625
Active imobilizate
3.750
Active circulante
34.495
Capitaluri proprii
34.620
Venituri totale
29.974
Cheltuieli totale
17.353
Stocuri
—
Creanțe
12.000
Casă și conturi la bănci
22.495
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.800
Rezultat net
2.258
Angajați
—
Datorii
2.677
Active imobilizate
5.625
Active circulante
20.828
Capitaluri proprii
23.776
Venituri totale
9.600
Cheltuieli totale
6.972
Stocuri
—
Creanțe
12.000
Casă și conturi la bănci
8.828
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
12.000
Rezultat net
2.160
Angajați
—
Datorii
2.307
Active imobilizate
7.500
Active circulante
16.325
Capitaluri proprii
21.518
Venituri totale
12.000
Cheltuieli totale
9.500
Stocuri
—
Creanțe
12.000
Casă și conturi la bănci
4.325
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.800
Rezultat net
9.466
Angajați
—
Datorii
1.968
Active imobilizate
—
Active circulante
21.326
Capitaluri proprii
19.358
Venituri totale
10.228
Cheltuieli totale
495
Stocuri
—
Creanțe
2.820
Casă și conturi la bănci
18.506
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.800
Rezultat net
1.550
Angajați
—
Datorii
3.455
Active imobilizate
375
Active circulante
12.972
Capitaluri proprii
9.892
Venituri totale
3.800
Cheltuieli totale
2.250
Stocuri
—
Creanțe
2.820
Casă și conturi la bănci
10.152
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.850
Rezultat net
2.873
Angajați
1
Datorii
3.454
Active imobilizate
2.625
Active circulante
9.171
Capitaluri proprii
8.342
Venituri totale
5.850
Cheltuieli totale
2.900
Stocuri
—
Creanțe
2.820
Casă și conturi la bănci
6.351
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-09-06 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38187730
Număr de înregistrare
J5/2479/2017
Înmatriculare
6 septembrie 2017
EUID
ROONRC.J5/2479/2017
Formă juridică
SRL
Sediu social
ARŢARILOR 32 Municipiul Oradea Bihor
Adresă fiscală
Str. ARŢARILOR 32 Oradea BIHOR
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
6 septembrie 2017
Înregistrare fiscală
30 martie 2023
Telefon
0741744834 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ȘTEF ANDREI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
STAR AUTO RENTAL COMPANY SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 06.09.2017
Înregistrare fiscală
6 septembrie 2017
Număr registrul comerțului
J05/2479/2017
Cod CAEN
7711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor

Contact și adrese

Telefon
0741744834 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, MUN. ORADEA, STR. ARŢARILOR, NR.32
Strada sediului
Str. Arţarilor
Numărul sediului
32
Localitatea sediului
Mun. Oradea
Județul sediului
BIHOR
Strada domiciliului fiscal
Str. Arţarilor
Numărul domiciliului fiscal
32
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Oradea
Județul domiciliului fiscal
BIHOR

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6619 Rev. 2Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7711 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 9511 Rev. 2Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorMunicipiul OradeaCAEN 7711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI