Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/STAR IDEAL FINANCE S.R.L.

STAR IDEAL FINANCE S.R.L.

CUI 44744851 · SRL· Sat Căldăraru, Comuna Căldăraru· Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

STAR IDEAL FINANCE S.R.L. are sediul în Sat Căldăraru, Comuna Căldăraru și raportează activitatea activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-99,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 306 lei, față de 43 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a crescut0%

Marja netă calculată este 0% în 2024, față de -6,3% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024306 lei-99,3% față de anul anterior2021: 12.5682022: 67.1142023: 42.9582024: 306
Rezultat net 20240 lei+100% față de anul anterior2021: 02022: 02023: -2.7092024: 0
Angajați 20240-100% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 0
Capitaluri proprii 202429,7 K lei+0,8% față de anul anterior2021: 5.5962022: 32.1412023: 29.4322024: 29.682
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate034 K67 K2021: 12,6 K lei12,6 K20212022: 67,1 K lei67,1 K20222023: 43 K lei43 K20232024: 306 lei3062024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-6,3%-2,7%1%Mediana sectorului (2024): 0% · n=622021: 0%0%20212022: 0%0%20222023: -6,3%-6,3%20232024: 0%0%2024

Cifra de afaceri: -99,3% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii29,7 K lei+0,8% față de anul anterior
Datorii0 lei-100% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri67,1 K lei43 K lei306 lei-99,3% față de anul anterior
Rezultat net0 lei-2,7 K lei0 lei+100% față de anul anterior
Capitaluri proprii32,1 K lei29,4 K lei29,7 K lei+0,8% față de anul anterior
Datorii3,2 K lei3,4 K lei0 lei-100% față de anul anterior
Creanțe0 lei0 lei0 leiFără an comparabil
Angajați110-100% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=62-6,3%0%n=55
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)100%68,9%n=4789,7%49,9%n=50
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)0%31,1%n=4710,3%50,1%n=50
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0%12,9%n=470%7,2%n=50
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%n=46-8,3%0%n=49
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%0%n=65-9,2%0%n=59
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii—1,92×n=749,74×1,74×n=67
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3600 zile72,93 zilen=520 zile71,78 zilen=51
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600 zile0,45 zilen=270 zile0,19 zilen=26
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați—290.161 lein=4442.958 lei164.243 lein=44

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
306
Rezultat net
0
Angajați
0
Datorii
0
Active imobilizate
0
Active circulante
29.682
Capitaluri proprii
29.682
Venituri totale
306
Cheltuieli totale
55
Stocuri
0
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
29.682
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
42.958
Rezultat net
-2.709
Angajați
1
Datorii
3.369
Active imobilizate
0
Active circulante
32.801
Capitaluri proprii
29.432
Venituri totale
42.958
Cheltuieli totale
45.418
Stocuri
0
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
32.801
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
67.114
Rezultat net
0
Angajați
1
Datorii
3.216
Active imobilizate
0
Active circulante
35.357
Capitaluri proprii
32.141
Venituri totale
67.114
Cheltuieli totale
39.567
Stocuri
0
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
35.357
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
12.568
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
377
Active imobilizate
—
Active circulante
5.973
Capitaluri proprii
5.596
Venituri totale
12.568
Cheltuieli totale
6.803
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
5.973
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 99% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 99% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44744851
Număr de înregistrare
J3/1933/2021
Înmatriculare
16 august 2021
EUID
ROONRC.J3/1933/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
136 Sat Căldăraru, Comuna Căldăraru Argeş
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
STĂNESCU MIHAELA-LOREDANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
STAR IDEAL FINANCE S.R.L.
Stare de înregistrare
RADIERE din data 04.02.2026
Înregistrare fiscală
16 august 2021
Număr registrul comerțului
J03/1933/2021
Cod CAEN
6619
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Costeşti

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ARGEŞ, SAT CĂLDĂRARU COM. CĂLDĂRARU, , NR.136
Cod poștal fiscal
117190
Numărul sediului
136
Localitatea sediului
Sat Căldăraru Com. Căldăraru
Județul sediului
ARGEŞ
Codul poștal al sediului
117190
Numărul domiciliului fiscal
136
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Căldăraru Com. Căldăraru
Județul domiciliului fiscal
ARGEŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
117190

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 6619 Rev. 2Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ArgeşSat Căldăraru, Comuna CăldăraruCAEN 6619
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI