Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/STAR VOV EXCAVĂRI S.R.L.

STAR VOV EXCAVĂRI S.R.L.

CUI 46146595 · SRL· Loc. Băicoi, Oraş Băicoi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

STAR VOV EXCAVĂRI S.R.L. are sediul în Loc. Băicoi, Oraş Băicoi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+75,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 182 K lei, față de 103,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut23,3%

Marja netă calculată este 23,3% în 2025, față de -15,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+1.052,2%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025182 K lei+75,6% față de anul anterior2023: 46.7002024: 103.6302025: 181.962
Rezultat net 202542,4 K lei+363,3% față de anul anterior2023: -2.6702024: -16.0952025: 42.373
Angajați 20252+0% față de anul anterior2023: 12024: 22025: 2
Capitaluri proprii 202518,6 K lei+178,2% față de anul anterior2023: -2.6702024: -23.7802025: 18.593
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate091 K182 K2023: 46,7 K lei46,7 K20232024: 103,6 K lei103,6 K20242025: 182 K lei182 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-15,5%3,9%23,3%Mediana sectorului (2025): 4,5% · n=5222023: -5,7%-5,7%20232024: -15,5%-15,5%20242025: 23,3%23,3%2025

Cifra de afaceri: +75,6% față de anul anterior. Marja netă: 23,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii18,6 K lei+178,2% față de anul anterior
Datorii178,8 K lei+90,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri46,7 K lei103,6 K lei182 K lei+75,6% față de anul anterior
Rezultat net-2,7 K lei-16,1 K lei42,4 K lei+363,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii-2,7 K lei-23,8 K lei18,6 K lei+178,2% față de anul anterior
Datorii117 K lei93,9 K lei178,8 K lei+90,4% față de anul anterior
Creanțe54,5 K lei4,4 K lei51 K lei+1.052,2% față de anul anterior
Angajați122+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri23,3%4,5%n=522-15,5%4%n=610
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)6,2%6,4%n=652-11,7%3,6%n=717
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)59,9%82,1%n=65246,2%80,8%n=717
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)66,8%53,5%n=65285,8%56,2%n=717
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)14,2%0,1%n=651-7,9%0%n=716
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive227,9%10,6%n=435—15,3%n=485
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,55×0,5×n=7870,31×0,5×n=899
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360100,96 zile146,68 zilen=48115,39 zile172,56 zilen=560
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați90.981 lei151.446 lein=46751.815 lei118.603 lein=536

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
181.962
Rezultat net
42.373
Angajați
2
Datorii
178.819
Active imobilizate
199.374
Active circulante
99.198
Capitaluri proprii
18.593
Venituri totale
213.948
Cheltuieli totale
166.250
Stocuri
—
Creanțe
51.032
Casă și conturi la bănci
48.166
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
101.160
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
103.630
Rezultat net
-16.095
Angajați
2
Datorii
93.927
Active imobilizate
174.525
Active circulante
28.768
Capitaluri proprii
-23.780
Venituri totale
135.616
Cheltuieli totale
151.711
Stocuri
—
Creanțe
4.429
Casă și conturi la bănci
24.339
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
133.146
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
46.700
Rezultat net
-2.670
Angajați
1
Datorii
117.040
Active imobilizate
206.511
Active circulante
72.992
Capitaluri proprii
-2.670
Venituri totale
48.699
Cheltuieli totale
50.922
Stocuri
—
Creanțe
54.521
Casă și conturi la bănci
18.471
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
165.133
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-05-18 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
46146595
Număr de înregistrare
J2022001358298
Înmatriculare
18 mai 2022
EUID
ROONRC.J2022001358298
Formă juridică
SRL
Sediu social
CRIŞAN 25 Loc. Băicoi, Oraş Băicoi Prahova · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str CRIŞAN 25 Băicoi PRAHOVA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 mai 2022
Înregistrare fiscală
11 martie 2026
Telefon
0721 530 083 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
VÎLCU RALUCA-NICOLETA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
STAR VOV EXCAVĂRI S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 18.05.2022
Înregistrare fiscală
18 mai 2022
Număr registrul comerțului
J2022001358298
Cod CAEN
812
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Băicoi

Contact și adrese

Telefon
0721 530 083 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. PRAHOVA, ORŞ. BĂICOI, STR. CRIŞAN, NR.25
Cod poștal fiscal
105200
Strada sediului
Str. Crişan
Numărul sediului
25
Localitatea sediului
Orş. Băicoi
Județul sediului
PRAHOVA
Codul poștal al sediului
105200
Strada domiciliului fiscal
Str. Crişan
Numărul domiciliului fiscal
25
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Băicoi
Județul domiciliului fiscal
PRAHOVA
Cod poștal domiciliu fiscal
105200

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 mai 2023
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 0812 Rev. 2Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul PrahovaLoc. Băicoi, Oraş BăicoiCAEN 0812
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI