Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ŞTEFANIA VIP DYAMOND S.R.L.

ŞTEFANIA VIP DYAMOND S.R.L.

CUI 43056021 · SRL· Sat Păuleasca, Comuna Miceşti· Baruri și alte activități de servire a băuturilor

întrerupere temporară de activitateONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăîntrerupere temporară de activitateVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

ŞTEFANIA VIP DYAMOND S.R.L. are sediul în Sat Păuleasca, Comuna Miceşti și raportează activitatea baruri și alte activități de servire a băuturilor. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-13,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 22,6 K lei, față de 26 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a crescut-27,7%

Marja netă calculată este -27,7% în 2024, față de -29,9% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
96/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202422,6 K lei-13,1% față de anul anterior2020: 3862021: 39.6292022: 46.4532023: 26.0482024: 22.625
Rezultat net 2024-6,3 K lei+19,6% față de anul anterior2020: -3.0412021: 1.8932022: -2.1302023: -7.7962024: -6.269
Angajați 2024—Fără an comparabil2020: 12022: 1
Capitaluri proprii 2024-17,1 K lei-57,7% față de anul anterior2020: -2.8412021: -9482022: -3.0782023: -10.8742024: -17.143
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate023 K46 K2020: 386 lei38620202021: 39,6 K lei39,6 K20212022: 46,5 K lei46,5 K20222023: 26 K lei26 K20232024: 22,6 K lei22,6 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-787,8%-391,5%4,8%Mediana sectorului (2024): 1,6% · n=81532020: -787,8%-787,8%20202021: 4,8%4,8%20212022: -4,6%-4,6%20222023: -29,9%-29,9%20232024: -27,7%-27,7%2024

Cifra de afaceri: -13,1% față de anul anterior. Marja netă: -27,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii-17,1 K lei-57,7% față de anul anterior
Datorii21,7 K lei+32,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri46,5 K lei26 K lei22,6 K lei-13,1% față de anul anterior
Rezultat net-2,1 K lei-7,8 K lei-6,3 K lei+19,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii-3,1 K lei-10,9 K lei-17,1 K lei-57,7% față de anul anterior
Datorii9,4 K lei16,4 K lei21,7 K lei+32,4% față de anul anterior
Creanțe———Fără an comparabil
Angajați1——Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-27,7%1,6%n=8.153-29,9%5,5%n=8.343
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,21×0,75×n=10.4460,34×0,9×n=10.722
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36067,74 zile37,13 zilen=7.15765,47 zile37,2 zilen=7.388

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
22.625
Rezultat net
-6.269
Angajați
—
Datorii
21.693
Active imobilizate
—
Active circulante
4.550
Capitaluri proprii
-17.143
Venituri totale
22.625
Cheltuieli totale
28.645
Stocuri
4.257
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
293
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
26.048
Rezultat net
-7.796
Angajați
—
Datorii
16.379
Active imobilizate
—
Active circulante
5.505
Capitaluri proprii
-10.874
Venituri totale
26.048
Cheltuieli totale
33.722
Stocuri
4.737
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
768
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
46.453
Rezultat net
-2.130
Angajați
1
Datorii
9.350
Active imobilizate
—
Active circulante
6.272
Capitaluri proprii
-3.078
Venituri totale
46.453
Cheltuieli totale
47.190
Stocuri
5.470
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
802
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
39.629
Rezultat net
1.893
Angajați
—
Datorii
11.247
Active imobilizate
—
Active circulante
10.299
Capitaluri proprii
-948
Venituri totale
39.629
Cheltuieli totale
36.847
Stocuri
9.756
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
543
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
386
Rezultat net
-3.041
Angajați
1
Datorii
4.361
Active imobilizate
—
Active circulante
1.520
Capitaluri proprii
-2.841
Venituri totale
386
Cheltuieli totale
3.415
Stocuri
826
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
694
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

96/ 100Atenție foarte ridicată
5semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-10-16. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Activitate suspendată în evidența fiscală

SUSPENDARE ACTIVITATE

Ministerul Finanțelor · 2025-10-07
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCîntrerupere temporară de activitate2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-10-16. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Activitate suspendată în evidența fiscală

SUSPENDARE ACTIVITATE

Ministerul Finanțelor · 2025-10-07
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2025-10-07 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43056021
Număr de înregistrare
J3/1457/2020
Înmatriculare
16 septembrie 2020
EUID
ROONRC.J3/1457/2020
Formă juridică
SRL
Sediu social
163 Sat Păuleasca, Comuna Miceşti Argeş
Adresă fiscală
163 Păuleasca ARGEŞ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
SUSPENDARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
7 octombrie 2025
Înregistrare fiscală
7 octombrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NEACŞU VIORICA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ŞTEFANIA VIP DYAMOND S.R.L.
Stare de înregistrare
SUSPENDARE ACTIVITATE din data 07.10.2025
Înregistrare fiscală
16 septembrie 2020
Număr registrul comerțului
J03/1457/2020
Cod CAEN
5630
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Mioveni

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ARGEŞ, SAT PĂULEASCA COM. MICEŞTI, NR.163
Cod poștal fiscal
117467
Numărul sediului
163
Localitatea sediului
Sat Păuleasca Com. Miceşti
Județul sediului
ARGEŞ
Codul poștal al sediului
117467
Numărul domiciliului fiscal
163
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Păuleasca Com. Miceşti
Județul domiciliului fiscal
ARGEŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
117467

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
16 octombrie 2025
Publicarea deciziei
16 octombrie 2025

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

0 activități autorizate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ArgeşSat Păuleasca, Comuna MiceştiCAEN 5630
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI