Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/STEP INSIDE SRL

STEP INSIDE SRL

CUI 37283941 · SRL· Municipiul Braşov

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

STEP INSIDE SRL are sediul în Municipiul Braşov. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-10,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 402,3 K lei, față de 448,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât84,5%

Marja netă calculată este 84,5% în 2025, față de 85,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+56.224,7%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025402,3 K lei-10,3% față de anul anterior2020: 272.6992021: 405.4442022: 119.0172023: 5.2992024: 448.4432025: 402.292
Rezultat net 2025339,8 K lei-11% față de anul anterior2020: -31.4252021: 117.3042022: 109.8042023: 5.0942024: 381.9142025: 339.833
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 12021: 12022: 1
Capitaluri proprii 2025340,1 K lei-11,2% față de anul anterior2020: -42.7542021: 74.5502022: 110.0442023: 15.1382024: 383.0522025: 340.073
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0224 K448 K2020: 272,7 K lei272,7 K20202021: 405,4 K lei405,4 K20212022: 119 K lei119 K20222023: 5,3 K lei5,3 K20232024: 448,4 K lei448,4 K20242025: 402,3 K lei402,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-11,5%42,3%96,1%2020: -11,5%-11,5%20202021: 28,9%28,9%20212022: 92,3%92,3%20222023: 96,1%96,1%20232024: 85,2%85,2%20242025: 84,5%84,5%2025Reper 2025: mediana sectorului 9,3% · n=2.074

Cifra de afaceri: -10,3% față de anul anterior.Marjă netă 84,5% · -0,7 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024383,1 K lei
2025340,1 K lei

Datorii raportate

202494,8 K lei
202526,2 K lei

Disponibilități bănești

2024470,4 K lei
20259,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri5,3 K lei448,4 K lei402,3 K lei-10,3% față de anul anterior
Rezultat net5,1 K lei381,9 K lei339,8 K lei-11% față de anul anterior
Capitaluri proprii15,1 K lei383,1 K lei340,1 K lei-11,2% față de anul anterior
Datorii3,2 K lei94,8 K lei26,2 K lei-72,4% față de anul anterior
Creanțe8,6 K lei493 lei277,7 K lei+56.224,7% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă84,5%85,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 9,3% (n=2.074) · 2024: 10,3% (n=3.401)

Rezultat / active (A+B)92,8%80%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: -0,2% (n=3.531) · 2024: -0,2% (n=5.784)

Rezultat / capitaluri proprii99,9%99,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2% (n=2.406) · 2024: 2,3% (n=3.820)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)92,9%80,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=3.531) · 2024: 1,7% (n=5.784)

Datorii / active (A+B)7,1%19,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 97,4% (n=3.531) · 2024: 97,9% (n=5.784)

Ponderea activelor imobilizate1,2%1,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 70,6% (n=3.531) · 2024: 72,2% (n=5.784)

Active circulante / datorii totale13,83×4,96×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,42× (n=4.487) · 2024: 0,42× (n=7.199)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări248,5 zile0,4 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 149,4 zile (n=2.019) · 2024: 161 zile (n=3.293)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
402.292
Rezultat net
339.833
Angajați
—
Datorii
26.173
Active imobilizate
4.300
Active circulante
361.946
Capitaluri proprii
340.073
Venituri totale
416.958
Cheltuieli totale
16.573
Stocuri
—
Creanțe
277.681
Casă și conturi la bănci
9.265
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
448.443
Rezultat net
381.914
Angajați
—
Datorii
94.838
Active imobilizate
6.450
Active circulante
470.844
Capitaluri proprii
383.052
Venituri totale
454.528
Cheltuieli totale
4.158
Stocuri
—
Creanțe
493
Casă și conturi la bănci
470.351
Cheltuieli în avans
596
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.299
Rezultat net
5.094
Angajați
—
Datorii
3.152
Active imobilizate
—
Active circulante
18.290
Capitaluri proprii
15.138
Venituri totale
6.759
Cheltuieli totale
863
Stocuri
—
Creanțe
8.556
Casă și conturi la bănci
9.734
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
119.017
Rezultat net
109.804
Angajați
1
Datorii
4.788
Active imobilizate
—
Active circulante
114.832
Capitaluri proprii
110.044
Venituri totale
119.523
Cheltuieli totale
6.313
Stocuri
—
Creanțe
79.526
Casă și conturi la bănci
3.306
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
405.444
Rezultat net
117.304
Angajați
1
Datorii
2.867
Active imobilizate
—
Active circulante
77.417
Capitaluri proprii
74.550
Venituri totale
406.702
Cheltuieli totale
285.344
Stocuri
—
Creanțe
32.061
Casă și conturi la bănci
45.356
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
272.699
Rezultat net
-31.425
Angajați
1
Datorii
362.381
Active imobilizate
—
Active circulante
319.627
Capitaluri proprii
-42.754
Venituri totale
375.874
Cheltuieli totale
404.838
Stocuri
256.393
Creanțe
56.599
Casă și conturi la bănci
6.635
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-21

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-03-28 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-20–2026-10-21 · verificat 2026-10-21.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37283941
Număr de înregistrare
J2017000657080
Înmatriculare
28 martie 2017
EUID
ROONRC.J2017000657080
Formă juridică
SRL
Sediu social
PÂRÂULUI 1 10 Municipiul Braşov Braşov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. PÂRÂULUI 1 Braşov BRAŞOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
28 martie 2017
Înregistrare fiscală
19 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NICULESCU ALINA GEORGIANA
administrator
PREDA BOGDAN RĂZVAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
STEP INSIDE SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 28.03.2017
Înregistrare fiscală
28 martie 2017
Număr registrul comerțului
J2017000657080
Cod CAEN
6812
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. PÂRÂULUI, NR.1, CAM. 1, BL.10, SC.A, AP.1
Cod poștal fiscal
500260
Strada sediului
Str. Pârâului
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Mun. Braşov
Județul sediului
BRAŞOV
Codul poștal al sediului
500260
Detalii sediu
cam. 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Pârâului
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Braşov
Județul domiciliului fiscal
BRAŞOV
Cod poștal domiciliu fiscal
500260
Detalii domiciliu fiscal
cam. 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
16 mai 2017
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
16 mai 2017
Actualizare TVA la încasare
16 mai 2017
Publicare TVA la încasare
17 mai 2017
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

11 activități autorizate

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6812 Rev. 3Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6831 Rev. 3Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7111 Rev. 3Activități de arhitectură

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7320 Rev. 3Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-21Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BraşovMunicipiul BraşovCAEN 4110
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI