Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/STILTECH S.A.

STILTECH S.A.

CUI 16350002 · SA· Oraş Chitila

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

STILTECH S.A. are sediul în Oraş Chitila. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-30,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 639,3 K lei, față de 914,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât0,2%

Marja netă calculată este 0,2% în 2025, față de 1,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+18,9%

Datoriile raportate sunt 842,2 K lei în 2025, față de 708,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025639,3 K lei-30,1% față de anul anterior2020: 1.409.0332021: 1.753.8862022: 801.7752023: 1.780.3992024: 914.7652025: 639.342
Rezultat net 20251,5 K lei-90,3% față de anul anterior2020: -646.6692021: 212.7022022: -151.7842023: 168.8732024: 15.5632025: 1.511
Angajați 20256-25% față de anul anterior2020: 72021: 92022: 102023: 132024: 82025: 6
Capitaluri proprii 2025716,8 K lei+0,2% față de anul anterior2020: 683.6112021: 896.3132022: 530.9022023: 699.7752024: 715.3382025: 716.848
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0890 K2 mil.2020: 1,4 mil. lei1,4 mil.20202021: 1,8 mil. lei1,8 mil.20212022: 801,8 K lei801,8 K20222023: 1,8 mil. lei1,8 mil.20232024: 914,8 K lei914,8 K20242025: 639,3 K lei639,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-45,9%-14,8%16,3%2020: -45,9%-45,9%20202021: 12,1%12,1%20212022: -18,9%-18,9%20222023: 9,5%9,5%20232024: 1,7%1,7%20242025: 0,2%0,2%2025Reper 2025: mediana sectorului 16,3% · n=8.661

Cifra de afaceri: -30,1% față de anul anterior.Marjă netă 0,2% · -1,5 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024715,3 K lei
2025716,8 K lei

Datorii raportate

2024708,3 K lei
2025842,2 K lei

Disponibilități bănești

202454,7 K lei
202527,8 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,8 mil. lei914,8 K lei639,3 K lei-30,1% față de anul anterior
Rezultat net168,9 K lei15,6 K lei1,5 K lei-90,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii699,8 K lei715,3 K lei716,8 K lei+0,2% față de anul anterior
Datorii764,1 K lei708,3 K lei842,2 K lei+18,9% față de anul anterior
Creanțe240,8 K lei70,1 K lei45,4 K lei-35,3% față de anul anterior
Angajați1386-25% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă0,2%1,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 16,3% (n=8.661) · 2024: 8,4% (n=33.726)

Rezultat / active (A+B)0,1%1,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 6,4% (n=6.690) · 2024: 2% (n=27.231)

Rezultat / capitaluri proprii0,2%2,2%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 88,6% (n=8.009) · 2024: 24,6% (n=31.114)

Vânzări per angajat106.557 lei114.346 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 154.407 lei (n=7.284) · 2024: 126.637 lei (n=29.144)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)45,6%49,7%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 35% (n=6.692) · 2024: 36,9% (n=27.247)

Datorii / active (A+B)53,6%49,3%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 61,2% (n=6.692) · 2024: 61,3% (n=27.247)

Ponderea activelor imobilizate93,1%89,1%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 22,9% (n=6.692) · 2024: 19,4% (n=27.247)

Active circulante / datorii totale0,13×0,22×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,22× (n=10.700) · 2024: 1,12× (n=44.266)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări25,5 zile27,6 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 97,6 zile (n=7.681) · 2024: 92,2 zile (n=29.935)

Stocuri în zile de vânzări19,6 zile12,5 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 17,2 zile (n=4.176) · 2024: 20,5 zile (n=16.724)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
639.342
Rezultat net
1.511
Angajați
6
Datorii
842.247
Active imobilizate
1.462.481
Active circulante
108.038
Capitaluri proprii
716.848
Venituri totale
968.550
Cheltuieli totale
960.065
Stocuri
34.844
Creanțe
45.352
Casă și conturi la bănci
27.842
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
11.424
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
607.004
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
914.765
Rezultat net
15.563
Angajați
8
Datorii
708.268
Active imobilizate
1.281.391
Active circulante
156.555
Capitaluri proprii
715.338
Venituri totale
1.125.877
Cheltuieli totale
1.109.542
Stocuri
31.777
Creanțe
70.102
Casă și conturi la bănci
54.676
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
14.340
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
607.004
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.780.399
Rezultat net
168.873
Angajați
13
Datorii
764.068
Active imobilizate
1.027.004
Active circulante
454.096
Capitaluri proprii
699.775
Venituri totale
1.836.580
Cheltuieli totale
1.667.707
Stocuri
142.769
Creanțe
240.772
Casă și conturi la bănci
70.555
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
17.257
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
607.004
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
801.775
Rezultat net
-151.784
Angajați
10
Datorii
777.366
Active imobilizate
912.193
Active circulante
396.481
Capitaluri proprii
530.902
Venituri totale
869.601
Cheltuieli totale
1.021.385
Stocuri
172.905
Creanțe
73.127
Casă și conturi la bănci
150.449
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
406
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
607.004
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.753.886
Rezultat net
212.702
Angajați
9
Datorii
967.466
Active imobilizate
932.381
Active circulante
933.429
Capitaluri proprii
896.313
Venituri totale
1.679.545
Cheltuieli totale
1.466.843
Stocuri
50.190
Creanțe
831.706
Casă și conturi la bănci
51.533
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
2.031
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
607.004
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.409.033
Rezultat net
-646.669
Angajați
7
Datorii
1.605.491
Active imobilizate
980.740
Active circulante
1.312.018
Capitaluri proprii
683.611
Venituri totale
2.265.135
Cheltuieli totale
2.911.804
Stocuri
131.511
Creanțe
1.163.539
Casă și conturi la bănci
16.968
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
3.656
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
607.004
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 30% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-04

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 30% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-10-19 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-03–2026-10-04 · verificat 2026-10-04.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
16350002
Număr de înregistrare
J2021006493236
Înmatriculare
20 octombrie 2021
EUID
ROONRC.J2021006493236
Formă juridică
SA
Sediu social
MACESULUI 11A Oraş Chitila Ilfov
Adresă fiscală
Str MACESULUI 11A Oraş Chitila ILFOV
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
19 octombrie 2021
Înregistrare fiscală
22 mai 2025
Telefon
0724050644 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
COTEA ION
reprezentant al persoanei juridice
OBREJA MĂDĂLINA ANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
STILTECH S.A.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 19.10.2021
Înregistrare fiscală
21 aprilie 2004
Număr registrul comerțului
J2021006493236
Cod CAEN
4100
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Buftea

Contact și adrese

Telefon
0724050644 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, ORŞ. CHITILA, STR MACESULUI, NR.11A
Cod poștal fiscal
77045
Strada sediului
Str MACESULUI
Numărul sediului
11A
Localitatea sediului
Orş. Chitila
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77045
Strada domiciliului fiscal
Str MACESULUI
Numărul domiciliului fiscal
11A
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Chitila
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77045

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
21 aprilie 2004
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-04Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovOraş ChitilaCAEN 4100
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI