Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/STORYLINE MEDIA S.R.L.

STORYLINE MEDIA S.R.L.

CUI 42834494 · SRL· Bucureşti Sectorul 6

mandat administratori expiratONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

STORYLINE MEDIA S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 6. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+44,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,2 mil. lei, față de 815,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut48,9%

Marja netă calculată este 48,9% în 2025, față de 29,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+65,7%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Context de verificat
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,2 mil. lei+44,7% față de anul anterior2020: 274.2832021: 926.9352022: 773.7412023: 906.1132024: 815.2592025: 1.179.337
Rezultat net 2025576,9 K lei+139,9% față de anul anterior2020: 230.6942021: 538.2382022: 368.1922023: 420.5292024: 240.4832025: 576.932
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 02023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025577,5 K lei-6,4% față de anul anterior2020: 231.1942021: 683.5032022: 540.4172023: 811.4712024: 617.1712025: 577.532
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0590 K1 mil.2020: 274,3 K lei274,3 K20202021: 926,9 K lei926,9 K20212022: 773,7 K lei773,7 K20222023: 906,1 K lei906,1 K20232024: 815,3 K lei815,3 K20242025: 1,2 mil. lei1,2 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%42,1%84,1%Mediana sectorului (2025): 24,4% · n=6322020: 84,1%84,1%20202021: 58,1%58,1%20212022: 47,6%47,6%20222023: 46,4%46,4%20232024: 29,5%29,5%20242025: 48,9%48,9%2025

Cifra de afaceri: +44,7% față de anul anterior. Marja netă: 48,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii577,5 K lei-6,4% față de anul anterior
Datorii883,7 K lei+22,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri906,1 K lei815,3 K lei1,2 mil. lei+44,7% față de anul anterior
Rezultat net420,5 K lei240,5 K lei576,9 K lei+139,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii811,5 K lei617,2 K lei577,5 K lei-6,4% față de anul anterior
Datorii166,2 K lei719,2 K lei883,7 K lei+22,9% față de anul anterior
Creanțe385,8 K lei247,6 K lei410,4 K lei+65,7% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri48,9%24,4%n=63229,5%30,5%n=668
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)39,6%55,9%n=49246,2%66,7%n=520
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)60,5%43,9%n=49253,8%33,7%n=520
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)32,2%16,2%n=49233,6%12,7%n=520
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)39,5%22,1%n=49218%25,9%n=520
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,9%77,3%n=62639%69%n=684
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,12×1,75×n=7471,23×2,39×n=799
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360125,27 zile124,93 zilen=603109,36 zile106,91 zilen=623
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36010,99 zile3,89 zilen=24316,79 zile5,02 zilen=243
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați1.179.337 lei282.241 lein=411815.259 lei288.229 lein=456

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.179.337
Rezultat net
576.932
Angajați
1
Datorii
883.658
Active imobilizate
470.508
Active circulante
989.286
Capitaluri proprii
577.532
Venituri totale
1.180.140
Cheltuieli totale
502.856
Stocuri
36.014
Creanțe
410.379
Casă și conturi la bănci
542.893
Cheltuieli în avans
1.396
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
815.259
Rezultat net
240.483
Angajați
1
Datorii
719.152
Active imobilizate
449.591
Active circulante
886.732
Capitaluri proprii
617.171
Venituri totale
815.353
Cheltuieli totale
533.069
Stocuri
38.029
Creanțe
247.647
Casă și conturi la bănci
601.056
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
906.113
Rezultat net
420.529
Angajați
1
Datorii
166.244
Active imobilizate
430.916
Active circulante
546.799
Capitaluri proprii
811.471
Venituri totale
907.265
Cheltuieli totale
479.033
Stocuri
44.752
Creanțe
385.824
Casă și conturi la bănci
116.223
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
773.741
Rezultat net
368.192
Angajați
—
Datorii
114.129
Active imobilizate
247.652
Active circulante
426.372
Capitaluri proprii
540.417
Venituri totale
774.517
Cheltuieli totale
392.651
Stocuri
52.894
Creanțe
234.366
Casă și conturi la bănci
139.112
Cheltuieli în avans
276
Venituri în avans
19.754
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
926.935
Rezultat net
538.238
Angajați
—
Datorii
114.482
Active imobilizate
6.089
Active circulante
791.300
Capitaluri proprii
683.503
Venituri totale
928.800
Cheltuieli totale
367.615
Stocuri
14.078
Creanțe
264.956
Casă și conturi la bănci
512.266
Cheltuieli în avans
596
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
274.283
Rezultat net
230.694
Angajați
0
Datorii
100.818
Active imobilizate
3.611
Active circulante
328.401
Capitaluri proprii
231.194
Venituri totale
274.283
Cheltuieli totale
35.436
Stocuri
27.613
Creanțe
197.223
Casă și conturi la bănci
103.565
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Context de verificat
1semnale de urmărit · 1 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

mandat administratori expirat

ONRC · 2026-09-03
Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2022-07-18; reactivare la 2022-10-06. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2022-10-06

Starea verificărilor

ONRCmandat administratori expirat2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

mandat administratori expirat

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2022-07-18; reactivare la 2022-10-06. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2022-10-06
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-07-28 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42834494
Număr de înregistrare
J2020008770404
Înmatriculare
28 iulie 2020
EUID
ROONRC.J2020008770404
Formă juridică
SRL
Sediu social
Timişoara 92 Bucureşti Sectorul 6 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Bld Timişoara 92 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
28 iulie 2020
Înregistrare fiscală
11 noiembrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CRĂCIUN ELISABETA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
STORYLINE MEDIA S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 28.07.2020
Înregistrare fiscală
28 iulie 2020
Număr registrul comerțului
J2020008770404
Cod CAEN
7312
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, BLD TIMIŞOARA, NR.92, LOT 6. CLADIREA C11. PARTER. BIROUL NR.36
Cod poștal fiscal
61334
Strada sediului
Bld. Timişoara
Numărul sediului
92
Localitatea sediului
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
61334
Detalii sediu
LOT 6. CLADIREA C11. PARTER. BIROUL NR.36
Strada domiciliului fiscal
Bld. Timişoara
Numărul domiciliului fiscal
92
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
61334
Detalii domiciliu fiscal
LOT 6. CLADIREA C11. PARTER. BIROUL NR.36

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
10 octombrie 2022
Perioada 2: TVA de la
18 august 2020
Perioada 2: TVA până la
18 iulie 2022
Perioada 2: Anulare operată la
19 iulie 2022
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
18 iulie 2022
Reactivare
6 octombrie 2022
Publicarea deciziei
18 iulie 2022

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

11 activități autorizate

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 5811 Rev. 2Activități de editare a cărților

CAEN 5812 Rev. 2Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare

CAEN 5813 Rev. 2Activități de editare a ziarelor

CAEN 5819 Rev. 2Alte activități de editare

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6312 Rev. 2Activități ale portalurilor web

CAEN 6399 Rev. 2Alte activități de servicii informaționale n.c.a.

CAEN 7312 Rev. 2Servicii de reprezentare media

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 6CAEN 7312
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI