Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/STRATEGIC IMPLANT COMPANY SRL

STRATEGIC IMPLANT COMPANY SRL

CUI 37557940 · SRL· Bucureşti Sectorul 1

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

STRATEGIC IMPLANT COMPANY SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 1. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-2,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,8 mil. lei, față de 1,8 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât22,1%

Marja netă calculată este 22,1% în 2025, față de 25% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-12,1%

Datoriile raportate sunt 307,8 K lei în 2025, față de 350,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,8 mil. lei-2,5% față de anul anterior2020: 1.346.6662021: 1.104.8722022: 1.287.8742023: 1.311.3252024: 1.848.9542025: 1.802.786
Rezultat net 2025398,3 K lei-14% față de anul anterior2020: 211.6992021: 39.7422022: 15.3462023: 127.3922024: 463.0232025: 398.300
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12021: 22022: 22023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 20251,8 mil. lei+29,1% față de anul anterior2020: 725.5102021: 765.2522022: 780.5982023: 907.9902024: 1.371.0132025: 1.769.313
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0924 K2 mil.2020: 1,3 mil. lei1,3 mil.20202021: 1,1 mil. lei1,1 mil.20212022: 1,3 mil. lei1,3 mil.20222023: 1,3 mil. lei1,3 mil.20232024: 1,8 mil. lei1,8 mil.20242025: 1,8 mil. lei1,8 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%12,5%25%Mediana sectorului (2025): 8,5% · n=8832020: 15,7%15,7%20202021: 3,6%3,6%20212022: 1,2%1,2%20222023: 9,7%9,7%20232024: 25%25%20242025: 22,1%22,1%2025

Cifra de afaceri: -2,5% față de anul anterior. Marja netă: 22,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii1,8 mil. lei+29,1% față de anul anterior
Datorii307,8 K lei-12,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,3 mil. lei1,8 mil. lei1,8 mil. lei-2,5% față de anul anterior
Rezultat net127,4 K lei463 K lei398,3 K lei-14% față de anul anterior
Capitaluri proprii908 K lei1,4 mil. lei1,8 mil. lei+29,1% față de anul anterior
Datorii518,2 K lei350,1 K lei307,8 K lei-12,1% față de anul anterior
Creanțe79,4 K lei136,2 K lei159 K lei+16,7% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri22,1%8,5%n=88325%8,7%n=893
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)85,2%29,5%n=80279,7%33,7%n=825
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)14,8%70,4%n=80220,3%66,5%n=825
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)4,9%9,7%n=8027,4%8,9%n=825
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)19,2%6,6%n=80226,9%5,8%n=825
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive22,5%35,3%n=82033,8%26,9%n=845
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii6,42×1,07×n=1.1974,55×1,11×n=1.260
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36031,75 zile95,52 zilen=86526,52 zile95,11 zilen=873
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360294,16 zile77,16 zilen=768264,14 zile73,64 zilen=778
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați1.802.786 lei532.937 lein=6561.848.954 lei484.686 lein=690

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.802.786
Rezultat net
398.300
Angajați
1
Datorii
307.790
Active imobilizate
101.259
Active circulante
1.975.844
Capitaluri proprii
1.769.313
Venituri totale
1.806.399
Cheltuieli totale
1.356.064
Stocuri
1.473.076
Creanțe
158.993
Casă și conturi la bănci
343.775
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.848.954
Rezultat net
463.023
Angajați
1
Datorii
350.145
Active imobilizate
127.299
Active circulante
1.593.859
Capitaluri proprii
1.371.013
Venituri totale
1.867.559
Cheltuieli totale
1.355.485
Stocuri
1.356.635
Creanțe
136.190
Casă și conturi la bănci
101.034
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.311.325
Rezultat net
127.392
Angajați
1
Datorii
518.206
Active imobilizate
163.267
Active circulante
1.262.929
Capitaluri proprii
907.990
Venituri totale
1.412.771
Cheltuieli totale
1.272.644
Stocuri
1.100.969
Creanțe
79.364
Casă și conturi la bănci
82.596
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.287.874
Rezultat net
15.346
Angajați
2
Datorii
552.512
Active imobilizate
43.225
Active circulante
1.173.934
Capitaluri proprii
780.598
Venituri totale
1.318.490
Cheltuieli totale
1.291.416
Stocuri
968.601
Creanțe
90.780
Casă și conturi la bănci
114.553
Cheltuieli în avans
115.951
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.104.872
Rezultat net
39.742
Angajați
2
Datorii
1.021.762
Active imobilizate
72.918
Active circulante
1.614.096
Capitaluri proprii
765.252
Venituri totale
1.138.256
Cheltuieli totale
1.088.498
Stocuri
1.283.596
Creanțe
175.984
Casă și conturi la bănci
154.516
Cheltuieli în avans
100.000
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.346.666
Rezultat net
211.699
Angajați
1
Datorii
921.993
Active imobilizate
97.249
Active circulante
1.550.254
Capitaluri proprii
725.510
Venituri totale
1.367.890
Cheltuieli totale
1.143.092
Stocuri
1.040.847
Creanțe
370.232
Casă și conturi la bănci
139.175
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2018-12-03; reactivare la 2019-07-23. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2019-07-23

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2018-12-03; reactivare la 2019-07-23. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2019-07-23
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-05-11 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37557940
Număr de înregistrare
J2017006815408
Înmatriculare
11 mai 2017
EUID
ROONRC.J2017006815408
Formă juridică
SRL
Sediu social
BUCUREŞTII NOI 25 A Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Bld BUCUREŞTII NOI 25 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
11 mai 2017
Înregistrare fiscală
26 august 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CĂLUGĂRU DAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
STRATEGIC IMPLANT COMPANY SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 11.05.2017
Înregistrare fiscală
11 mai 2017
Număr registrul comerțului
J2017006815408
Cod CAEN
4646
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, BLD BUCUREŞTII NOI, NR.25, BL.A, SC.2, ET.8, AP.A287
Strada sediului
Bld. Bucureştii Noi
Numărul sediului
25
Localitatea sediului
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Strada domiciliului fiscal
Bld. Bucureştii Noi
Numărul domiciliului fiscal
25
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
31 iulie 2019
Perioada 2: TVA de la
1 decembrie 2017
Perioada 2: TVA până la
3 decembrie 2018
Perioada 2: Anulare operată la
4 decembrie 2018
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
3 decembrie 2018
Reactivare
23 iulie 2019
Publicarea deciziei
3 decembrie 2018

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4646 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1CAEN 4646
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI