Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/STRATEGIC INTEGRATED BUSINESS S.R.L.

STRATEGIC INTEGRATED BUSINESS S.R.L.

CUI 15222234 · SRL· Bucureşti Sectorul 1

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

STRATEGIC INTEGRATED BUSINESS S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 1. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-15,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 495,7 K lei, față de 585,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut76,8%

Marja netă calculată este 76,8% în 2025, față de 67,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025495,7 K lei-15,3% față de anul anterior2020: 621.7962021: 381.4422022: 212.4682023: 253.6282024: 585.1102025: 495.694
Rezultat net 2025380,8 K lei-4,1% față de anul anterior2020: 298.6262021: 224.9012022: 28.7212023: 68.9392024: 396.9012025: 380.773
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 32021: 22022: 12023: 22024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025899,9 K lei+73,4% față de anul anterior2020: 295.3372021: 299.1862022: 53.4512023: 122.3912024: 519.0882025: 899.861
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0311 K622 K2020: 621,8 K lei621,8 K20202021: 381,4 K lei381,4 K20212022: 212,5 K lei212,5 K20222023: 253,6 K lei253,6 K20232024: 585,1 K lei585,1 K20242025: 495,7 K lei495,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%38,4%76,8%Mediana sectorului (2025): 15,7% · n=8672020: 48%48%20202021: 59%59%20212022: 13,5%13,5%20222023: 27,2%27,2%20232024: 67,8%67,8%20242025: 76,8%76,8%2025

Cifra de afaceri: -15,3% față de anul anterior. Marja netă: 76,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii899,9 K lei+73,4% față de anul anterior
Datorii2,3 mil. lei+118,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri253,6 K lei585,1 K lei495,7 K lei-15,3% față de anul anterior
Rezultat net68,9 K lei396,9 K lei380,8 K lei-4,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii122,4 K lei519,1 K lei899,9 K lei+73,4% față de anul anterior
Datorii207,2 K lei1 mil. lei2,3 mil. lei+118,9% față de anul anterior
Creanțe231,3 K lei246,8 K lei229,5 K lei-7% față de anul anterior
Angajați211+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri76,8%15,7%n=86767,8%31%n=1.119
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)28,5%43,3%n=61633,4%67,5%n=758
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)71,6%56,4%n=61666,6%32,6%n=758
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)36,2%9,8%n=61657,5%13,7%n=758
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)12%16,3%n=61625,6%27%n=758
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive42,3%82,6%n=81776,5%77,7%n=1.105
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,89×1,36×n=1.1000,64×2,52×n=1.301
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360166,68 zile111,41 zilen=828151,86 zile100,01 zilen=1.043
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36078,57 zile0,4 zilen=2820 zile0,78 zilen=323
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați495.694 lei148.254 lein=686585.110 lei143.541 lein=825

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
495.694
Rezultat net
380.773
Angajați
1
Datorii
2.263.023
Active imobilizate
1.144.287
Active circulante
2.018.368
Capitaluri proprii
899.861
Venituri totale
532.522
Cheltuieli totale
142.248
Stocuri
108.182
Creanțe
229.500
Casă și conturi la bănci
1.680.686
Cheltuieli în avans
229
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
585.110
Rezultat net
396.901
Angajați
1
Datorii
1.033.843
Active imobilizate
893.073
Active circulante
659.858
Capitaluri proprii
519.088
Venituri totale
586.186
Cheltuieli totale
177.229
Stocuri
0
Creanțe
246.824
Casă și conturi la bănci
413.034
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
253.628
Rezultat net
68.939
Angajați
2
Datorii
207.222
Active imobilizate
6.607
Active circulante
323.006
Capitaluri proprii
122.391
Venituri totale
260.929
Cheltuieli totale
190.151
Stocuri
0
Creanțe
231.273
Casă și conturi la bănci
91.733
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
212.468
Rezultat net
28.721
Angajați
1
Datorii
197.489
Active imobilizate
6.974
Active circulante
243.966
Capitaluri proprii
53.451
Venituri totale
217.929
Cheltuieli totale
187.459
Stocuri
0
Creanțe
237.384
Casă și conturi la bănci
6.582
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
381.442
Rezultat net
224.901
Angajați
2
Datorii
95.030
Active imobilizate
7.406
Active circulante
386.810
Capitaluri proprii
299.186
Venituri totale
398.470
Cheltuieli totale
170.624
Stocuri
0
Creanțe
296.850
Casă și conturi la bănci
89.960
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
621.796
Rezultat net
298.626
Angajați
3
Datorii
149.156
Active imobilizate
0
Active circulante
444.493
Capitaluri proprii
295.337
Venituri totale
664.124
Cheltuieli totale
360.833
Stocuri
0
Creanțe
345.724
Casă și conturi la bănci
98.769
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2024-09-09 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-02–2026-10-03 · verificat 2026-10-03.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
15222234
Număr de înregistrare
J40/2465/2003
Înmatriculare
19 februarie 2003
EUID
ROONRC.J40/2465/2003
Formă juridică
SRL
Sediu social
MIERCANI 61 Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Şos BUCUREŞTI-TÂRGOVIŞTE 4A Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
9 septembrie 2024
Înregistrare fiscală
24 martie 2026
Telefon
0723275557 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
POPESCU VLAD-GABRIEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
STRATEGIC INTEGRATED BUSINESS S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 09.09.2024
Înregistrare fiscală
19 februarie 2003
Număr registrul comerțului
J2024000005153
Cod CAEN
7820
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0723275557 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, ŞOS BUCUREŞTI-TÂRGOVIŞTE, NR.4A, ET.6, AP.608
Strada sediului
Şos. Bucureşti-Târgovişte
Numărul sediului
4A
Localitatea sediului
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Strada domiciliului fiscal
Şos. Bucureşti-Târgovişte
Numărul domiciliului fiscal
4A
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
19 februarie 2003
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 2550 Rev. 2Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor

CAEN 4520 Rev. 2Întreținerea și repararea autovehiculelor

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

CAEN 7810 Rev. 2Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă

CAEN 7830 Rev. 2Servicii de furnizare și management a forței de muncă

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1CAEN 7820
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI