Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/STRESS MEDIA COMPANY IMPEX SRL

STRESS MEDIA COMPANY IMPEX SRL

CUI 10029276 · SRL· Bucureşti Sectorul 4

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

STRESS MEDIA COMPANY IMPEX SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 4. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+899,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 74,5 K lei, față de 7,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0%

Marja netă calculată este 0% în 2025, față de -70,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+107,8%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Fără semnale ponderate
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 6/6 · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202574,5 K lei+899,2% față de anul anterior2020: 146.4592021: 84.3132022: 63.6912023: 64.0942024: 7.4562025: 74.503
Rezultat net 20250 lei+100% față de anul anterior2020: 02021: 02022: 02023: 02024: -5.2292025: 0
Angajați 20252+0% față de anul anterior2020: 22021: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025133,3 K lei+86,7% față de anul anterior2020: 868.6052021: 890.1662022: 71.5052023: 76.6422024: 71.4132025: 133.347
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate073 K146 K2020: 146,5 K lei146,5 K20202021: 84,3 K lei84,3 K20212022: 63,7 K lei63,7 K20222023: 64,1 K lei64,1 K20232024: 7,5 K lei7,5 K20242025: 74,5 K lei74,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-70,1%-34,6%1%Mediana sectorului (2025): 0% · n=1062020: 0%0%20202021: 0%0%20212022: 0%0%20222023: 0%0%20232024: -70,1%-70,1%20242025: 0%0%2025

Cifra de afaceri: +899,2% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii133,3 K lei+86,7% față de anul anterior
Datorii74 K lei+1,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri64,1 K lei7,5 K lei74,5 K lei+899,2% față de anul anterior
Rezultat net0 lei-5,2 K lei0 lei+100% față de anul anterior
Capitaluri proprii76,6 K lei71,4 K lei133,3 K lei+86,7% față de anul anterior
Datorii85,2 K lei72,7 K lei74 K lei+1,7% față de anul anterior
Creanțe62,2 K lei45,3 K lei94,2 K lei+107,8% față de anul anterior
Angajați—22+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=106-70,1%0%n=102
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)64,3%42,8%n=10649,5%49,7%n=100
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)35,7%50%n=10650,5%46,8%n=100
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)49,6%38,6%n=10667,5%34,9%n=100
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%n=106-3,6%0%n=99
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%0%n=98-7,3%0%n=101
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,41×0,89×n=1180,64×1,04×n=118
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360455,25 zile105,88 zilen=982.189,21 zile78,97 zilen=96
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați37.252 lei493.912 lein=773.728 lei426.169 lein=78

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
74.503
Rezultat net
0
Angajați
2
Datorii
73.993
Active imobilizate
102.791
Active circulante
104.549
Capitaluri proprii
133.347
Venituri totale
74.503
Cheltuieli totale
11.839
Stocuri
—
Creanțe
94.215
Casă și conturi la bănci
10.334
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
7.456
Rezultat net
-5.229
Angajați
2
Datorii
72.726
Active imobilizate
97.321
Active circulante
46.818
Capitaluri proprii
71.413
Venituri totale
7.456
Cheltuieli totale
12.611
Stocuri
—
Creanțe
45.341
Casă și conturi la bănci
1.477
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
64.094
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
85.155
Active imobilizate
97.550
Active circulante
64.247
Capitaluri proprii
76.642
Venituri totale
64.095
Cheltuieli totale
58.330
Stocuri
—
Creanțe
62.178
Casă și conturi la bănci
2.069
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
63.691
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
76.358
Active imobilizate
97.778
Active circulante
50.085
Capitaluri proprii
71.505
Venituri totale
63.691
Cheltuieli totale
30.209
Stocuri
—
Creanțe
42.245
Casă și conturi la bănci
7.840
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
84.313
Rezultat net
0
Angajați
2
Datorii
95.861
Active imobilizate
98.007
Active circulante
888.020
Capitaluri proprii
890.166
Venituri totale
84.313
Cheltuieli totale
61.909
Stocuri
91
Creanțe
877.988
Casă și conturi la bănci
9.941
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
146.459
Rezultat net
0
Angajați
2
Datorii
81.860
Active imobilizate
99.496
Active circulante
850.969
Capitaluri proprii
868.605
Venituri totale
146.459
Cheltuieli totale
88.953
Stocuri
—
Creanțe
842.410
Casă și conturi la bănci
8.559
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Fără semnale ponderate
0semnale de urmărit · 0 context
6/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăFără înregistrări găsite2026-10-12
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-09-24

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1997-12-11 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-12 · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Firma nu a fost găsită în registrul de insolvență la verificarea din 2026-10-12.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2024-09-24–2026-09-24 · verificat 2026-09-24.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Verificarea acestor mențiuni este în curs.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
10029276
Număr de înregistrare
J1997010121409
Înmatriculare
11 decembrie 1997
EUID
ROONRC.J1997010121409
Formă juridică
SRL
Sediu social
Aleea SOMESUL CALD 4 O2 Bucureşti Sectorul 4 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Aleea SOMESUL CALD 4 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
11 decembrie 1997
Înregistrare fiscală
1 iulie 2025
Telefon
0216844372 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
IONESCU ANTONIO - AURELIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
STRESS MEDIA COMPANY IMPEX SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 11.12.1997
Înregistrare fiscală
15 decembrie 1997
Număr registrul comerțului
J1997010121409
Cod CAEN
5911
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0216844372 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, ALEEA SOMESUL CALD, NR.4, BL.O2, SC.2, AP.45
Strada sediului
Aleea SOMESUL CALD
Numărul sediului
4
Localitatea sediului
Sector 4 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Strada domiciliului fiscal
Aleea SOMESUL CALD
Numărul domiciliului fiscal
4
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 4 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
4 decembrie 2012
Perioada 1: TVA până la
7 iulie 2025
Perioada 1: Anulare operată la
7 iulie 2025
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
15 decembrie 1997
Perioada 2: TVA până la
31 iulie 2012
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.e) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 aprilie 2013
TVA la încasare până la
7 iulie 2025
Actualizare TVA la încasare
1 august 2025
Publicare TVA la încasare
2 august 2025
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 5911 Rev. 3Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune

CAEN 5912 Rev. 3Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune

CAEN 5913 Rev. 3Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune

CAEN 5920 Rev. 3Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală

CAEN 6010 Rev. 3Activități radiodifuziune, activități de distribuție de programe audio

CAEN 6020 Rev. 3Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-12Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-09-24Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 4Aleea Somesul CaldCAEN 5911
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI