Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/STRIX SRL

STRIX SRL

CUI 16794412 · SRL· Municipiul Braşov

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

STRIX SRL are sediul în Municipiul Braşov. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-39,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 94,5 K lei, față de 156,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-57%

Marja netă calculată este -57% în 2025, față de -4,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-7,9%

Datoriile raportate sunt 16,1 K lei în 2025, față de 17,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202594,5 K lei-39,8% față de anul anterior2020: 82.6132021: 101.7412022: 111.1822023: 126.5422024: 156.8612025: 94.499
Rezultat net 2025-53,9 K leiPierdere majorată cu 597,9%2020: 13.5172021: 26.8042022: 26.1952023: -15.2592024: -7.7232025: -53.901
Angajați 20251-50% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 22024: 22025: 1
Capitaluri proprii 20251,2 K lei-97,8% față de anul anterior2020: 25.1082021: 51.9112022: 78.1072023: 62.8482024: 55.1242025: 1.223
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate078 K157 K2020: 82,6 K lei82,6 K20202021: 101,7 K lei101,7 K20212022: 111,2 K lei111,2 K20222023: 126,5 K lei126,5 K20232024: 156,9 K lei156,9 K20242025: 94,5 K lei94,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-57%-15,3%26,3%2020: 16,4%16,4%20202021: 26,3%26,3%20212022: 23,6%23,6%20222023: -12,1%-12,1%20232024: -4,9%-4,9%20242025: -57%-57%2025Reper 2025: mediana sectorului -1,1% · n=9.731

Cifra de afaceri: -39,8% față de anul anterior.Marjă netă -57% · -52,1 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202455,1 K lei
20251,2 K lei

Datorii raportate

202417,5 K lei
202516,1 K lei

Disponibilități bănești

202431,7 K lei
202511,7 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri126,5 K lei156,9 K lei94,5 K lei-39,8% față de anul anterior
Rezultat net-15,3 K lei-7,7 K lei-53,9 K leiPierdere majorată cu 597,9%
Capitaluri proprii62,8 K lei55,1 K lei1,2 K lei-97,8% față de anul anterior
Datorii21,6 K lei17,5 K lei16,1 K lei-7,9% față de anul anterior
Creanțe500 lei500 lei500 leiNeschimbat față de anul anterior
Angajați221-50% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-57%-4,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: -1,1% (n=9.731) · 2024: -0,7% (n=12.948)

Rezultat / active (A+B)-310,5%-10,6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: -4,9% (n=6.937) · 2024: -3,5% (n=9.457)

Rezultat / capitaluri proprii-4.407,3%-14%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 6,6% (n=6.544) · 2024: 7,4% (n=9.158)

Vânzări per angajat94.499 lei78.431 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 67.449 lei (n=4.778) · 2024: 64.167 lei (n=6.951)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)7%75,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 20,8% (n=6.938) · 2024: 35,3% (n=9.459)

Datorii / active (A+B)93%24,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 79,4% (n=6.938) · 2024: 64,8% (n=9.459)

Ponderea activelor imobilizate29,4%55,7%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 48,6% (n=6.938) · 2024: 51% (n=9.459)

Active circulante / datorii totale0,76×1,84×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,66× (n=10.152) · 2024: 0,8× (n=13.197)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări1,9 zile1,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 11,3 zile (n=6.415) · 2024: 11,9 zile (n=7.988)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
94.499
Rezultat net
-53.901
Angajați
1
Datorii
16.137
Active imobilizate
5.111
Active circulante
12.249
Capitaluri proprii
1.223
Venituri totale
94.499
Cheltuieli totale
147.454
Stocuri
—
Creanțe
500
Casă și conturi la bănci
11.749
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
156.861
Rezultat net
-7.723
Angajați
2
Datorii
17.527
Active imobilizate
40.465
Active circulante
32.186
Capitaluri proprii
55.124
Venituri totale
156.861
Cheltuieli totale
163.094
Stocuri
—
Creanțe
500
Casă și conturi la bănci
31.686
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
126.542
Rezultat net
-15.259
Angajați
2
Datorii
21.631
Active imobilizate
78.882
Active circulante
6.243
Capitaluri proprii
62.848
Venituri totale
127.757
Cheltuieli totale
142.738
Stocuri
396
Creanțe
500
Casă și conturi la bănci
5.347
Cheltuieli în avans
-646
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
111.182
Rezultat net
26.195
Angajați
1
Datorii
7.863
Active imobilizate
53.375
Active circulante
32.358
Capitaluri proprii
78.107
Venituri totale
111.182
Cheltuieli totale
84.747
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
32.358
Cheltuieli în avans
237
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
101.741
Rezultat net
26.804
Angajați
1
Datorii
3.387
Active imobilizate
—
Active circulante
55.104
Capitaluri proprii
51.911
Venituri totale
112.703
Cheltuieli totale
85.899
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
55.104
Cheltuieli în avans
194
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
82.613
Rezultat net
13.517
Angajați
1
Datorii
1.585
Active imobilizate
-1.562
Active circulante
27.380
Capitaluri proprii
25.108
Venituri totale
85.165
Cheltuieli totale
70.330
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
27.380
Cheltuieli în avans
875
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 40% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-05

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 40% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2004-09-24 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-04–2026-10-05 · verificat 2026-10-05.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
16794412
Număr de înregistrare
J08/2217/2004
Înmatriculare
24 septembrie 2004
EUID
ROONRC.J08/2217/2004
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. Rosmarinului 10 12 Municipiul Braşov Braşov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. Rosmarinului 10 Brasov BRAŞOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
24 septembrie 2004
Înregistrare fiscală
8 mai 2019
Telefon
0268336408 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
LAPAZAN ADRIAN VIOFREL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
STRIX SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 24.09.2004
Înregistrare fiscală
28 septembrie 2004
Număr registrul comerțului
J2004002217080
Cod CAEN
4933
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov

Contact și adrese

Telefon
0746217210 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. ROSMARINULUI, NR.10, BL.12, SC.A, AP.15
Cod poștal fiscal
500322
Strada sediului
Str. Rosmarinului
Numărul sediului
10
Localitatea sediului
Mun. Braşov
Județul sediului
BRAŞOV
Codul poștal al sediului
500322
Strada domiciliului fiscal
Str. Rosmarinului
Numărul domiciliului fiscal
10
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Braşov
Județul domiciliului fiscal
BRAŞOV
Cod poștal domiciliu fiscal
500322

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4932 Rev. 2Transporturi cu taxiuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-05Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BraşovMunicipiul BraşovStrada RosmarinuluiCAEN 4932
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI