Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/STRUCTEXO PROIECT SRL

STRUCTEXO PROIECT SRL

CUI 32385916 · SRL· Municipiul Vaslui

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Pierdere netă raportată.

STRUCTEXO PROIECT SRL are sediul în Municipiul Vaslui. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Datoriile au crescut+22,5%

Datoriile raportate sunt 1,7 K lei în 2025, față de 1,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025-101,4 K leiDe la 0 la -101,4 K lei2020: 6.8002021: 10.0002022: 3.4002023: 02024: 02025: -101.350
Rezultat net 2025-103 K leiPierdere majorată cu 2,6 K%2020: 3.7962021: 6.9522022: -2.8842023: -2.3512024: -3.8512025: -103.003
Angajați 20250Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12024: 02025: 0
Capitaluri proprii 2025-609 leiCapitaluri devenite negative2020: 104.5282021: 111.4802022: 108.5972023: 106.2462024: 102.3952025: -609
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate-101 K-46 K10 K2020: 6,8 K lei6,8 K20202021: 10 K lei10 K20212022: 3,4 K lei3,4 K20222023: 0 lei020232024: 0 lei020242025: -101,4 K lei-101,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-84,8%-7,7%69,5%2020: 55,8%55,8%20202021: 69,5%69,5%20212022: -84,8%-84,8%2022202320242025Reper 2025: mediana sectorului 29,1% · n=14.702

Cifra de afaceri: De la 0 la -101,4 K lei.Marjă netă —

Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024102,4 K lei
2025-609 lei

Datorii raportate

20241,4 K lei
20251,7 K lei

Disponibilități bănești

20242,4 K lei
20252,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri0 lei0 lei-101,4 K leiDe la 0 la -101,4 K lei
Rezultat net-2,4 K lei-3,9 K lei-103 K leiPierdere majorată cu 2,6 K%
Capitaluri proprii106,2 K lei102,4 K lei-609 leiCapitaluri devenite negative
Datorii297 lei1,4 K lei1,7 K lei+22,5% față de anul anterior
Creanțe101,4 K lei101,4 K lei-1,2 K lei-101,2% față de anul anterior
Angajați—00Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Rezultat / active (A+B)-9.717,3%-3,7%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 23,8% (n=12.570) · 2024: 23,6% (n=12.554)

Rezultat / capitaluri proprii—-3,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 78,2% (n=14.544) · 2024: 56,7% (n=14.689)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-57,5%98,7%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 56% (n=12.573) · 2024: 63,8% (n=12.557)

Datorii / active (A+B)157,5%1,3%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 42,1% (n=12.573) · 2024: 34,3% (n=12.557)

Ponderea activelor imobilizate0%0%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 18,8% (n=12.573) · 2024: 17,5% (n=12.557)

Active circulante / datorii totale0,64×76,12×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,79× (n=16.939) · 2024: 2,13× (n=16.988)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
-101.350
Rezultat net
-103.003
Angajați
0
Datorii
1.669
Active imobilizate
0
Active circulante
1.060
Capitaluri proprii
-609
Venituri totale
-101.350
Cheltuieli totale
1.653
Stocuri
0
Creanțe
-1.200
Casă și conturi la bănci
2.260
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-3.851
Angajați
0
Datorii
1.363
Active imobilizate
0
Active circulante
103.758
Capitaluri proprii
102.395
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
3.851
Stocuri
0
Creanțe
101.350
Casă și conturi la bănci
2.408
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-2.351
Angajați
—
Datorii
297
Active imobilizate
—
Active circulante
106.543
Capitaluri proprii
106.246
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
2.351
Stocuri
—
Creanțe
101.350
Casă și conturi la bănci
5.193
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.400
Rezultat net
-2.884
Angajați
1
Datorii
111
Active imobilizate
—
Active circulante
108.708
Capitaluri proprii
108.597
Venituri totale
3.400
Cheltuieli totale
6.182
Stocuri
—
Creanțe
101.350
Casă și conturi la bănci
7.358
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
10.000
Rezultat net
6.952
Angajați
1
Datorii
63
Active imobilizate
—
Active circulante
111.543
Capitaluri proprii
111.480
Venituri totale
10.000
Cheltuieli totale
2.748
Stocuri
—
Creanțe
101.350
Casă și conturi la bănci
10.193
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
6.800
Rezultat net
3.796
Angajați
1
Datorii
155
Active imobilizate
0
Active circulante
104.683
Capitaluri proprii
104.528
Venituri totale
6.800
Cheltuieli totale
2.800
Stocuri
0
Creanțe
101.350
Casă și conturi la bănci
3.333
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-17

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2013-10-23 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-16–2026-10-17 · verificat 2026-10-17.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
32385916
Număr de înregistrare
J37/343/2013
Înmatriculare
23 octombrie 2013
EUID
ROONRC.J37/343/2013
Formă juridică
SRL
Sediu social
HUSULUI 86 Municipiul Vaslui Vaslui
Adresă fiscală
Str. HUSULUI 86 Vaslui VASLUI
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
23 octombrie 2013
Înregistrare fiscală
26 iunie 2023
Telefon
0755759379 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
RĂŞCANU NICOLETA-LOREDANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
STRUCTEXO PROIECT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 23.10.2013
Înregistrare fiscală
23 octombrie 2013
Număr registrul comerțului
J37/343/2013
Cod CAEN
7112
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vaslui

Contact și adrese

Telefon
0755759379 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. VASLUI, MUN. VASLUI, STR. HUŞULUI, NR.86, CAMERA 1
Cod poștal fiscal
730170
Strada sediului
Str. Huşului
Numărul sediului
86
Localitatea sediului
Mun. Vaslui
Județul sediului
VASLUI
Codul poștal al sediului
730170
Detalii sediu
camera 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Huşului
Numărul domiciliului fiscal
86
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Vaslui
Județul domiciliului fiscal
VASLUI
Cod poștal domiciliu fiscal
730170
Detalii domiciliu fiscal
camera 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-17Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VasluiMunicipiul VasluiCAEN 7112
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI