Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/STRUKTOPLAN SRL

STRUKTOPLAN SRL

CUI 32924670 · SRL· Municipiul Cluj-Napoca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

STRUKTOPLAN SRL are sediul în Municipiul Cluj-Napoca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+0,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1 mil. lei, față de 1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut24,2%

Marja netă calculată este 24,2% în 2025, față de 9,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+212,6%

Datoriile raportate sunt 498,5 K lei în 2025, față de 159,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251 mil. lei+0,1% față de anul anterior2020: 481.8572021: 1.608.9212022: 1.384.6092023: 983.6142024: 1.048.5682025: 1.049.257
Rezultat net 2025253,4 K lei+163,6% față de anul anterior2020: -155.7162021: 733.6492022: 942.7732023: 101.0642024: 96.1572025: 253.445
Angajați 20257+75% față de anul anterior2020: 62021: 72022: 42023: 52024: 42025: 7
Capitaluri proprii 2025258,1 K lei-40,6% față de anul anterior2020: -70.1932021: 663.4562022: 1.316.7552023: 1.000.4282024: 434.6292025: 258.074
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0804 K2 mil.2020: 481,9 K lei481,9 K20202021: 1,6 mil. lei1,6 mil.20212022: 1,4 mil. lei1,4 mil.20222023: 983,6 K lei983,6 K20232024: 1 mil. lei1 mil.20242025: 1 mil. lei1 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-32,3%17,9%68,1%2020: -32,3%-32,3%20202021: 45,6%45,6%20212022: 68,1%68,1%20222023: 10,3%10,3%20232024: 9,2%9,2%20242025: 24,2%24,2%2025Reper 2025: mediana sectorului 29,1% · n=14.702

Cifra de afaceri: +0,1% față de anul anterior.Marjă netă 24,2% · +15 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024434,6 K lei
2025258,1 K lei

Datorii raportate

2024159,5 K lei
2025498,5 K lei

Disponibilități bănești

202457 K lei
2025220,8 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri983,6 K lei1 mil. lei1 mil. lei+0,1% față de anul anterior
Rezultat net101,1 K lei96,2 K lei253,4 K lei+163,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii1 mil. lei434,6 K lei258,1 K lei-40,6% față de anul anterior
Datorii301,5 K lei159,5 K lei498,5 K lei+212,6% față de anul anterior
Creanțe882 K lei510,6 K lei519,9 K lei+1,8% față de anul anterior
Angajați547+75% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă24,2%9,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 29,1% (n=14.702) · 2024: 28,5% (n=14.767)

Rezultat / active (A+B)33,4%16,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 23,8% (n=12.570) · 2024: 23,6% (n=12.554)

Rezultat / capitaluri proprii98,2%22,1%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 78,2% (n=14.544) · 2024: 56,7% (n=14.689)

Vânzări per angajat149.894 lei262.142 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 202.575 lei (n=11.350) · 2024: 186.032 lei (n=11.605)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)34%73,2%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 56% (n=12.573) · 2024: 63,8% (n=12.557)

Datorii / active (A+B)65,7%26,8%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 42,1% (n=12.573) · 2024: 34,3% (n=12.557)

Ponderea activelor imobilizate2,1%4,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 18,8% (n=12.573) · 2024: 17,5% (n=12.557)

Active circulante / datorii totale1,49×3,56×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,79× (n=16.939) · 2024: 2,13× (n=16.988)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări178,4 zile175,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 117,7 zile (n=13.837) · 2024: 94,2 zile (n=13.714)

Stocuri în zile de vânzări0,9 zile—
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 3,7 zile (n=5.346) · 2024: 3,8 zile (n=5.383)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.049.257
Rezultat net
253.445
Angajați
7
Datorii
498.478
Active imobilizate
15.578
Active circulante
743.338
Capitaluri proprii
258.074
Venituri totale
1.049.500
Cheltuieli totale
719.462
Stocuri
2.656
Creanțe
519.876
Casă și conturi la bănci
220.806
Cheltuieli în avans
5.771
Venituri în avans
8.135
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.048.568
Rezultat net
96.157
Angajați
4
Datorii
159.460
Active imobilizate
26.564
Active circulante
567.525
Capitaluri proprii
434.629
Venituri totale
1.048.597
Cheltuieli totale
921.933
Stocuri
—
Creanțe
510.571
Casă și conturi la bănci
56.954
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
983.614
Rezultat net
101.064
Angajați
5
Datorii
301.467
Active imobilizate
9.428
Active circulante
1.287.324
Capitaluri proprii
1.000.428
Venituri totale
984.905
Cheltuieli totale
873.992
Stocuri
248.528
Creanțe
882.004
Casă și conturi la bănci
156.792
Cheltuieli în avans
5.143
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.384.609
Rezultat net
942.773
Angajați
4
Datorii
253.331
Active imobilizate
43.478
Active circulante
1.525.176
Capitaluri proprii
1.316.755
Venituri totale
1.384.870
Cheltuieli totale
428.248
Stocuri
201.638
Creanțe
732.390
Casă și conturi la bănci
591.148
Cheltuieli în avans
1.432
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.608.921
Rezultat net
733.649
Angajați
7
Datorii
233.518
Active imobilizate
88.807
Active circulante
804.635
Capitaluri proprii
663.456
Venituri totale
1.609.087
Cheltuieli totale
859.347
Stocuri
110.925
Creanțe
439.811
Casă și conturi la bănci
253.899
Cheltuieli în avans
3.532
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
481.857
Rezultat net
-155.716
Angajați
6
Datorii
1.394.826
Active imobilizate
132.092
Active circulante
1.185.685
Capitaluri proprii
-70.193
Venituri totale
481.973
Cheltuieli totale
632.870
Stocuri
89.722
Creanțe
321.675
Casă și conturi la bănci
774.288
Cheltuieli în avans
6.856
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-18

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-29Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2014-03-14 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-17–2026-10-18 · verificat 2026-10-18.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

15 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
32924670
Număr de înregistrare
J12/968/2014
Înmatriculare
14 martie 2014
EUID
ROONRC.J12/968/2014
Formă juridică
SRL
Sediu social
VIRGIL ONIŢIU 5 Municipiul Cluj-Napoca Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. VIRGIL ONIŢIU 5 Cluj-Napoca CLUJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
14 martie 2014
Înregistrare fiscală
26 martie 2025
Telefon
0731156016 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MOGA CĂTĂLIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
STRUKTOPLAN SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 14.03.2014
Înregistrare fiscală
14 martie 2014
Număr registrul comerțului
J12/968/2014
Cod CAEN
7112
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Telefon
0731156016 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. VIRGIL ONIŢIU, NR.5
Cod poștal fiscal
400696
Strada sediului
Str. Virgil Oniţiu
Numărul sediului
5
Localitatea sediului
Mun. Cluj-Napoca
Județul sediului
CLUJ
Codul poștal al sediului
400696
Strada domiciliului fiscal
Str. Virgil Oniţiu
Numărul domiciliului fiscal
5
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Cluj-Napoca
Județul domiciliului fiscal
CLUJ
Cod poștal domiciliu fiscal
400696

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
7 mai 2014
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
7 mai 2014
Actualizare TVA la încasare
12 mai 2014
Publicare TVA la încasare
13 mai 2014
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (15) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

UNIVERSITATEA DE ARTA SI DESIGN CLUJ-NAPOCA2 din 15 înregistrări (13,3%) · Vezi relația

Spitalul Clinic de Pneumoftiziologie "Leon Daniello" Cluj-Napoca2 din 15 înregistrări (13,3%) · Vezi relația

COMUNA FLORESTI2 din 15 înregistrări (13,3%) · Vezi relația

SPITALUL CLINIC DE BOLI INFECTIOASE CLUJ2 din 15 înregistrări (13,3%) · Vezi relația

PENITENCIARUL BISTRITA1 din 15 înregistrări (6,7%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de expertiza (Rev.2)13 din 15 înregistrări (86,7%) · Vezi selecția

Servicii de verificare a proiectelor de structuri portante (Rev.2)2 din 15 înregistrări (13,3%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

29 iunie 2026Achiziție directă

Expertiza tehnica

Autoritate: Spitalul Clinic de Pneumoftiziologie "Leon Daniello" Cluj-Napoca

CPV 71319000-7 — Servicii de expertiza (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71319000-7

Vezi detaliile atribuirii →
55.400 leiValoare publicată
12 iunie 2026Achiziție directă

Expertiza tehnica si relevee - blocuri Horea

Autoritate: COMUNA FLORESTI

CPV 71319000-7 — Servicii de expertiza (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71319000-7

Vezi detaliile atribuirii →
143.300 leiValoare publicată
5 iunie 2026Achiziție directă

Expertize tehnice de specialitate în vederea demolării

Autoritate: PENITENCIARUL BISTRITA

CPV 71319000-7 — Servicii de expertiza (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71319000-7

Vezi detaliile atribuirii →
6.600 leiValoare publicată
21 mai 2026Achiziție directă

Expertiza tehnica

Autoritate: COMUNA FLORESTI

CPV 71319000-7 — Servicii de expertiza (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71319000-7

Vezi detaliile atribuirii →
25.000 leiValoare publicată
30 aprilie 2026Achiziție directă

Expertiza tehnica

Autoritate: Comuna Vadu Motilor

CPV 71319000-7 — Servicii de expertiza (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71319000-7

Vezi detaliile atribuirii →
7.000 leiValoare publicată
2 martie 2026Achiziție directă

Expertiza tehnica

Autoritate: Spitalul Clinic de Pneumoftiziologie "Leon Daniello" Cluj-Napoca

CPV 71319000-7 — Servicii de expertiza (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71319000-7

Vezi detaliile atribuirii →
21.700 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 7111 Rev. 2Activități de arhitectură

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-18Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul Cluj-NapocaCAEN 7112
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI