Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/STURZA EURO INVEST SRL

STURZA EURO INVEST SRL

CUI 18338978 · SRL· Municipiul Piatra Neamţ

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

STURZA EURO INVEST SRL are sediul în Municipiul Piatra Neamţ. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+17,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 126,4 K lei, față de 107,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-15,7%

Marja netă calculată este -15,7% în 2025, față de 0% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+177,2%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025126,4 K lei+17,3% față de anul anterior2020: 02021: 67.1762022: 159.2302023: 199.0312024: 107.7002025: 126.350
Rezultat net 2025-19,8 K lei-56.740% față de anul anterior2020: 02021: 4.3862022: 81.6982023: 1022024: 352025: -19.824
Angajați 20253+50% față de anul anterior2020: 02021: 42022: 42023: 42024: 22025: 3
Capitaluri proprii 2025-3,6 K lei-122% față de anul anterior2020: -69.9742021: -65.5882022: 16.1092023: 16.2112024: 16.2462025: -3.578
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0100 K199 K2020: 0 lei020202021: 67,2 K lei67,2 K20212022: 159,2 K lei159,2 K20222023: 199 K lei199 K20232024: 107,7 K lei107,7 K20242025: 126,4 K lei126,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-15,7%17,8%51,3%Mediana sectorului (2025): 9,1% · n=2187320202021: 6,5%6,5%20212022: 51,3%51,3%20222023: 0,1%0,1%20232024: 0%0%20242025: -15,7%-15,7%2025

Cifra de afaceri: +17,3% față de anul anterior. Marja netă: -15,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-3,6 K lei-122% față de anul anterior
Datorii62,4 K lei+290,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri199 K lei107,7 K lei126,4 K lei+17,3% față de anul anterior
Rezultat net102 lei35 lei-19,8 K lei-56.740% față de anul anterior
Capitaluri proprii16,2 K lei16,2 K lei-3,6 K lei-122% față de anul anterior
Datorii19,7 K lei16 K lei62,4 K lei+290,9% față de anul anterior
Creanțe13,5 K lei21,2 K lei58,8 K lei+177,2% față de anul anterior
Angajați423+50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-15,7%9,1%n=21.8730%8,4%n=33.726
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-6,1%34,2%n=18.78650,4%36,9%n=27.247
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)106,1%64,5%n=18.78649,6%61,3%n=27.247
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0%20,4%n=18.7860%19,4%n=27.247
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-33,7%2,2%n=18.7750,1%2%n=27.231
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive—19,6%n=21.0490,2%24,6%n=31.114
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,94×1,04×n=30.3832,02×1,12×n=44.266
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360167,43 zile95,63 zilen=19.90370,85 zile92,22 zilen=29.935
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600 zile21,06 zilen=11.5720 zile20,51 zilen=16.724
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați42.117 lei146.488 lein=18.34253.850 lei126.637 lein=29.144

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
126.350
Rezultat net
-19.824
Angajați
3
Datorii
62.441
Active imobilizate
0
Active circulante
58.863
Capitaluri proprii
-3.578
Venituri totale
126.350
Cheltuieli totale
144.910
Stocuri
0
Creanțe
58.764
Casă și conturi la bănci
99
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
107.700
Rezultat net
35
Angajați
2
Datorii
15.973
Active imobilizate
0
Active circulante
32.219
Capitaluri proprii
16.246
Venituri totale
107.700
Cheltuieli totale
106.588
Stocuri
0
Creanțe
21.197
Casă și conturi la bănci
11.022
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
199.031
Rezultat net
102
Angajați
4
Datorii
19.655
Active imobilizate
0
Active circulante
35.866
Capitaluri proprii
16.211
Venituri totale
199.031
Cheltuieli totale
196.938
Stocuri
0
Creanțe
13.515
Casă și conturi la bănci
22.351
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
159.230
Rezultat net
81.698
Angajați
4
Datorii
13.262
Active imobilizate
—
Active circulante
29.371
Capitaluri proprii
16.109
Venituri totale
234.871
Cheltuieli totale
150.825
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
29.371
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
67.176
Rezultat net
4.386
Angajați
4
Datorii
88.257
Active imobilizate
—
Active circulante
22.669
Capitaluri proprii
-65.588
Venituri totale
67.176
Cheltuieli totale
62.167
Stocuri
—
Creanțe
1.389
Casă și conturi la bănci
21.280
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
0
Angajați
0
Datorii
75.641
Active imobilizate
—
Active circulante
5.667
Capitaluri proprii
-69.974
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
5.667
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-06

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2006-02-01 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-05–2026-10-06 · verificat 2026-10-06.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
18338978
Număr de înregistrare
J27/143/2006
Înmatriculare
1 februarie 2006
EUID
ROONRC.J27/143/2006
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. NORDULUI 11 Municipiul Piatra Neamţ Neamţ · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. NORDULUI 11 Piatra Neamţ NEAMŢ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
1 februarie 2006
Înregistrare fiscală
12 mai 2026
Telefon
0746047777 · Firme cu același număr
Fax
0233226484

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
STURZA VALERIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
STURZA EURO INVEST SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 01.02.2006
Înregistrare fiscală
2 februarie 2006
Număr registrul comerțului
J27/143/2006
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Neamţ

Contact și adrese

Telefon
0746047777 · Firme cu același număr
Fax
0233226484 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. NEAMŢ, MUN. PIATRA NEAMŢ, STR. NORDULUI, NR.11
Cod poștal fiscal
610202
Strada sediului
Str. Nordului
Numărul sediului
11
Localitatea sediului
Mun. Piatra Neamţ
Județul sediului
NEAMŢ
Codul poștal al sediului
610202
Strada domiciliului fiscal
Str. Nordului
Numărul domiciliului fiscal
11
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Piatra Neamţ
Județul domiciliului fiscal
NEAMŢ
Cod poștal domiciliu fiscal
610202

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
30 septembrie 2021
Perioada 1: TVA până la
12 octombrie 2021
Perioada 1: Anulare operată la
12 octombrie 2021
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
1 ianuarie 2009
Perioada 2: TVA până la
31 octombrie 2015
Perioada 2: Anulare operată la
11 noiembrie 2015
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.e) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
3 februarie 2014
Publicare TVA la încasare
4 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

15 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4299 Rev. 2Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4520 Rev. 2Întreținerea și repararea autovehiculelor

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-06Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul NeamţMunicipiul Piatra NeamţStrada NorduluiCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI