Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SU-RI ALIANZ REAL S.R.L.

SU-RI ALIANZ REAL S.R.L.

CUI 36314799 · SRL· Municipiul Piteşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

SU-RI ALIANZ REAL S.R.L. are sediul în Municipiul Piteşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+24,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 204,4 K lei, față de 164,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut32,3%

Marja netă calculată este 32,3% în 2025, față de 2,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+23,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025204,4 K lei+24,6% față de anul anterior2020: 260.1282021: 293.5582022: 248.9332023: 185.4932024: 164.0602025: 204.372
Rezultat net 202566,1 K lei+1.354,1% față de anul anterior2020: 228.8602021: 1.9772022: -16.3062023: 13.6112024: 4.5442025: 66.075
Angajați 20252+0% față de anul anterior2020: 22021: 52022: 42023: 32024: 22025: 2
Capitaluri proprii 202560,4 K lei+1.670,8% față de anul anterior2020: 34.2832021: 2.2602022: -14.2422023: -2.0422024: -3.8482025: 60.443
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0147 K294 K2020: 260,1 K lei260,1 K20202021: 293,6 K lei293,6 K20212022: 248,9 K lei248,9 K20222023: 185,5 K lei185,5 K20232024: 164,1 K lei164,1 K20242025: 204,4 K lei204,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-6,6%40,7%88%Mediana sectorului (2025): 5,2% · n=43282020: 88%88%20202021: 0,7%0,7%20212022: -6,6%-6,6%20222023: 7,3%7,3%20232024: 2,8%2,8%20242025: 32,3%32,3%2025

Cifra de afaceri: +24,6% față de anul anterior. Marja netă: 32,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii60,4 K lei+1.670,8% față de anul anterior
Datorii268,1 K lei+97,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri185,5 K lei164,1 K lei204,4 K lei+24,6% față de anul anterior
Rezultat net13,6 K lei4,5 K lei66,1 K lei+1.354,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii-2 K lei-3,8 K lei60,4 K lei+1.670,8% față de anul anterior
Datorii145 K lei135,7 K lei268,1 K lei+97,5% față de anul anterior
Creanțe37 K lei40,7 K lei50,2 K lei+23,3% față de anul anterior
Angajați322+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri32,3%5,2%n=4.3282,8%5,2%n=4.601
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)17,9%8,3%n=3.905-2,7%15,6%n=4.023
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)79,3%72,4%n=3.90595,3%67,6%n=4.023
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)84,9%41,6%n=3.90565,7%42,7%n=4.023
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)19,5%0%n=3.9043,2%0%n=4.021
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive109,3%21,8%n=3.513—23,3%n=3.723
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,19×0,72×n=5.9240,36×0,71×n=6.053
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36088,41 zile47,34 zilen=3.68889,35 zile46,55 zilen=3.802
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600,75 zile20,88 zilen=2.280—23,36 zilen=2.325
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați102.186 lei134.906 lein=2.65782.030 lei124.404 lein=2.970

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
204.372
Rezultat net
66.075
Angajați
2
Datorii
268.055
Active imobilizate
287.283
Active circulante
50.955
Capitaluri proprii
60.443
Venituri totale
228.539
Cheltuieli totale
160.184
Stocuri
425
Creanțe
50.189
Casă și conturi la bănci
341
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
9.740
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
164.060
Rezultat net
4.544
Angajați
2
Datorii
135.694
Active imobilizate
93.532
Active circulante
48.854
Capitaluri proprii
-3.848
Venituri totale
164.060
Cheltuieli totale
157.875
Stocuri
—
Creanțe
40.719
Casă și conturi la bănci
8.135
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
10.540
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
185.493
Rezultat net
13.611
Angajați
3
Datorii
145.015
Active imobilizate
96.340
Active circulante
46.633
Capitaluri proprii
-2.042
Venituri totale
185.493
Cheltuieli totale
170.027
Stocuri
—
Creanțe
37.043
Casă și conturi la bănci
9.590
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
248.933
Rezultat net
-16.306
Angajați
4
Datorii
154.128
Active imobilizate
94.187
Active circulante
45.699
Capitaluri proprii
-14.242
Venituri totale
248.933
Cheltuieli totale
262.787
Stocuri
—
Creanțe
35.182
Casă și conturi la bănci
10.517
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
293.558
Rezultat net
1.977
Angajați
5
Datorii
190.086
Active imobilizate
87.374
Active circulante
104.972
Capitaluri proprii
2.260
Venituri totale
357.558
Cheltuieli totale
353.043
Stocuri
—
Creanțe
31.089
Casă și conturi la bănci
73.883
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
260.128
Rezultat net
228.860
Angajați
2
Datorii
73.930
Active imobilizate
82.081
Active circulante
26.132
Capitaluri proprii
34.283
Venituri totale
468.237
Cheltuieli totale
235.586
Stocuri
—
Creanțe
23.193
Casă și conturi la bănci
2.939
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2017-05-18; reactivare la 2021-11-22. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2021-11-22

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2017-05-18; reactivare la 2021-11-22. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2021-11-22
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2016-07-14 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
36314799
Număr de înregistrare
J2016001251035
Înmatriculare
14 iulie 2016
EUID
ROONRC.J2016001251035
Formă juridică
SRL
Sediu social
EROILOR 51 Municipiul Piteşti Argeş
Adresă fiscală
Bld EROILOR 51 Piteşti ARGEŞ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
14 iulie 2016
Înregistrare fiscală
31 martie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DRĂGAN ANDREEA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SU-RI ALIANZ REAL S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 14.07.2016
Înregistrare fiscală
14 iulie 2016
Număr registrul comerțului
J2016001251035
Cod CAEN
8891
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ARGEŞ, MUN. PITEŞTI, BLD. EROILOR, NR.51
Cod poștal fiscal
110416
Strada sediului
Bld. Eroilor
Numărul sediului
51
Localitatea sediului
Mun. Piteşti
Județul sediului
ARGEŞ
Codul poștal al sediului
110416
Strada domiciliului fiscal
Bld. Eroilor
Numărul domiciliului fiscal
51
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Piteşti
Județul domiciliului fiscal
ARGEŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
110416

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
18 mai 2017
Reactivare
22 noiembrie 2021
Publicarea deciziei
18 mai 2017

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 8510 Rev. 3Învățământ preșcolar

CAEN 8891 Rev. 3Activități de îngrijire zilnică pentru copii

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ArgeşMunicipiul PiteştiCAEN 9329
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI